MCUT08 - Tajemství markštejnského mlýna

Keš Hráče: marquecz
Typ keše: mysterka
Obtížnost: těžká
Souřadnice začátku: 1335; -560 (souřadnice hostince, keška začíná v pokoji číslo 13 - heslo: Minecaching )

“Tvé putování tě zavedlo až do končin Markštejnského panství, a jelikož se den chýlí ke konci, usoudil jsi, že bude nejrozumnější zde přenocovat a na cestu se vydat až ráno. Naštěstí se zde nachází útulný hostinec, kde jsi mohl složit hlavu. Už je čas uložit se k spánku, ale tvá mysl je stále plná toho, co stalo dnes večer…”

V této mystery kešce se vžijete do role cestovatele projíždějícího přes Markštejnské panství, který se rozhodl strávit noc v místním hostinci. Zde se od štamgasta dozvěděl o pověsti spjaté s markštejnským mlýnem, ve kterém údajně straší. Tento příběh našemu cestovateli nedá spát a v hlavě se mu začne hromadit spousta otázek. Skutečně v mlýně straší? Podaří se cestovateli vysvobodit mlynářovu duši? Kdo je za smrt mlynáře zodpovědný?

Vydejte se pátrat po vrahovi v příběhu s detektivními i duchařskými motivy zasazeném do prostřední středověkého městečka. Keška se z velké části opírá o práci s textem a jeho porozumění, připravte se tedy na to, že při jejím řešení přijdete do kontaktu s větším množstvím textu. Cílem kešky je mimo jiné hráče provést po Markštejnském panství, proto využijte příležitosti a prošmejděte i místa, která pro úspěšné vyřešení nejsou nezbytně nutná. V ideálním případě se dozvíte i něco nového.

Při řešení kešky se můžete setkat s minimálně třemi easter eggy, pokud se vám některé podaří objevit, nezapomeňte se pochlubit.

Technické informace a tipy:

  • Pro vstup do úvodní místnosti (pokoj č. 13 v hostinci) použijte heslo Minecaching . V průběhu řešení kešky se setkáte ještě s jedněmi zamčenými dveřmi, opět poslouží heslo Minecaching .
  • V úvodní místnosti je k dispozici postel a ender chestka. Keška by vás sice neměla nijak dostat do ohrožení života, ale člověk nikdy neví.
  • Doporučuji si k řešení kešky vzít na pomoc poznámkový blok a psát si vše, co zjistíte, na papír.
  • Pokud není pátrání v textu náplní úkolu, jsou veškeré důležité informace a instrukce ztučněné . Jestli si nebudete vědět rady, můžete se kdykoliv vrátit do úvodní místosti a instrukce si znovu přečíst.
  • Pro orientaci po Markštejně vám pomůže mapka umístěná v pracovně zeměpisce (1310; -570).
  • Prosím o neničení bloků. V případě zájmu mohu provést po redstonových obvodech.
  • Malá nápověda: Během řešení kešky bude několikrát vaším úkolem prohledat bedny. Bedny ale nejsou jediné bloky, do nichž lze umístit itemy.

Pán Markštejnského panství (Středověká oblast)

1 Like