MCTT09 - Bazilika Sacre-Coeur

MCTT09 - Bazilika Sacre-Coeur
Typ: Tradiční
Obtížnost: Lehká
Místo: Bazilika Sacre-Coeur, nad Guardian trapkou Strýce Skály, vede k ní cesta ze západního CNC (oranžová)

Baziliku jsem postavil podle reálného vzoru stejnojmenné baziliky v Paříži, nejprve jsem si zjistil přibližnou velikost, a snažil se stavět v podobném měřítku, i tak mi bazilika vyšla o trochu větší než ve skutečnosti. Stavěl jsem ručně, především podle modelu na Google Maps a různých fotek. Celou baziliku jsem chtěl udržet v paletě podobné skutečné bazilice, stavěl jsem především z dioritu a smooth stone, kombinoval jsem varianty bloků, a doladil to bannery, tlačítky a různými dalšími ornamenty. Hodně mi při stavbě pomohla litematica, pomocí které jsem si mohl kopírovat a vkládat určité části návrhu.

Později jsem se dal do stavby v survivalu, čekala mě ta (svým způsobem) těžší část. Stavba byla náročná a zdlouhavá, speciálně kvůli faktu, že jsem se snažil aby se ve stavbě moc neopakovaly bloky a prvky vedle sebe, a zároveň proto, že jsem stavěl nad otevřenou dírou. Část práce jsem i outsourcoval Chossemu, věžičky na spodním patře jsou jeho dílo.
Nápad stavět právě tohle jsem dostal po tom, co jsem se u baziliky byl podívat při dovolené, vnitřek jsem však neviděl, a tak vnitřek té minecraftové není úplně věrný originálu. Baziliku jsem postavil na něčem, co vypadá jako tříposchoďový dort, který jsem se snažil stylizovat tak, aby ladil s paletou baziliky. Celé to zároveň slouží jako překrytí velké díry, kde se mimo jiné nachází Guardian Trap Strýce Skály.

Provedení keše: Po celé bazilice (i venkovním prostoru) je poschovávaný počet truhel, a v jedné z nich je keška, jen ji najít. Každá truhla má index a obsahuje zprávu, která může a nemusí mít význam k hledání.

Další foto



8 Likes