MCTT07 - Portál z Novu

Keš hráče: KubaCraftovsky
Typ keše: tradiční
Obtížnost: lehká
Souřadnice: 151, -41

Koncem roku 2018, kdy již melancholicky zmíral svět Novus a s ním i jeho obyvatelstvo, byla v poušti u Ztracené oázy nalezena hrobka prastarého faraona a císaře Kamenhotepa. Tento nález poslal vědce všech oborů na tři měsíce dlouhou pouť bádání do historie tohoto vládce, do funkce nalezených artefaktů a do původu neznámých druhů nalezených v hrobce.

Bádání vyústilo v rozsáhlý geografický průzkum, při kterém byl ukrytý mezi útesy Grand Canyonu objeven ohromný portál poutající na sebe jeden z konců červí díry. Záběry ze sondy vyslané skrz ukázaly, že svět na druhé straně oplýval životem na souši i v mořích. Tak se objevitelé bez dlouhého váhání vydali portálem na speciálně navrženém obojživelném Land Roveru Defenderu vstříc novému světu Tethys.

Druhá strana červí díry byla upoutána na portál podobný, byť velmi odlišný. Narozdíl od časem vysušeného jílu, pouštního písku a tvrdé žuly je tento portál z jemného mramoru a dioritu, navíc zdoben hlubokomořským prismarinem a z obou stran obestoupen podobiznou titánky Téthys, podle níž také tento svět dostal své jméno. Červí díra byla dále udržována po dobu osmi měsíců, než nepředpovídatelné časoprostorové turbulence navždy její dva konce odtrhly a Novus se tak stal nedosažitelným. Od té doby je portál pouze další pustou ruinou z mnoha.

Archeologové se dosud přou v otázce stavitelů tohoto portálu a nedalekých ruin města posetých po poloostrově. Nejvíce uznávaný názor hovoří o civilizaci Gránikonů, jejíž pád byl důsledkem série přírodních a společensko-ekonomických katastrof. Alternativní teorie zase hovoří o návštěvách deifikovaných meziplanetárních cestovatelů, či o tom, že ruiny jsou pouhé podvrhy postavené skupinou, která na Tethys dorazila krátce před samotným exodem.


Keš lze najít snadno, ale její dosažení vyžaduje použití křídel nebo perel. Po nalezení sem můžete také napsat, jaké máte vzpomínky na Novus a na stěhování z něj.