Často kladené otázky

Je tu admin?

Administrátor je na serveru LynSis a 1098900. Práce administrátora je přidávat sponzory a spokojeně hrát (a občas se i starat o peníze a administrativu). To co jinde vykonávají admini, u nás dělají moderátoři. Se všemi problémy se obracej na ně, rádi ti pomohou.
Tady se můžeš podívat na aktuální seznam moderátorů.

Jak se stanu sponzorem a jaké to má výhody ?

Sponzorem se stanete přispěním alespoň 200 Kč,
které jdou přímo na provoz serveru – bez příspěvků by server zanikl. Nemá žádné jiné zdroje příjmu (jako prodávání herních výhod, unbanů atd.). Sponzoři nemají ve hře žádné materiální výhody, mají oproti běžným hráčům jen světle zelené jméno a přístup k několika informačním příkazům navíc, například /co i (zjišťování poslední manipulace s blokem) a /tps .

Jak se stanu VIP a jaké to má výhody ?

VIP je udělováno hráčům jako ocenění za zásluhy na základě návrhů modteamu. Někteří VIP mají navíc některé pravomoci nebo povinnosti. Stejně jako sponzoři, nemají VIP ve hře žádné materiální výhody, mají oproti běžným hráčům jen oranžový nick a přístup k několika informačním příkazům navíc (to samé co sponzoři + příkaz /dynmap hide ).

Jak se stanu moderátorem ?

Nejvyšší funkce, které může hráč dosáhnout, je moderátor. Nové moderátory vybírají LynSis a 1098900 na základě návrhů modteamu. Do funkce jsou vybíráni pouze lidé pro tuto práci vhodní (ano, všichni na serveru jsou bedlivě sledováni).

Jak se napojím na CNC ?

Pokud si chcete postavit vlastní bránu do Netheru, musíte si postavit bránu na obou dvou stranách, to znamená v Netheru i v normálním světě, a to tak, že brána v Netheru musí být na souřadnicích 8x menších , než brána v normálním světe – tzn. souřadnice brány v normálním světě děleno 8 (osmi). Tento výpočet se provádí pouze pro souřadnice X a Z, nikoliv Y protože výška je v normálním světě i v Netheru stejná, ale doporučena výška je 110 na které se nachází Centrální Nether Cesty.

Pokud si nejste spárováním portálů jistí, někoho se zeptejte. Jsme přátelská komunita a někdo ti určitě rád poradí. Špatně spárované portály mohou přestat správně fungovat, pokud v blízkosti vznikne nový portál.

Proč mně nefunguje /set home

Snažíme se tu hrát co nejvíce vanilla stylem (neulehčujeme si hru příkazy, jako jsou například /warp /tp atd.) a tím se odlišit od většiny serverů. Pokud chceš mít home, použij postel. A stejně jako si spawn nemůžeš vytvořit příkazem, tak se na něj ani příkazem nedostaneš.

Můžu port ?

Ne. Moderátoři mají za úkol pomáhat ostatním hráčům a dohlížet na dodržování pravidel, ne portovat hráče na přání. Za opakované žádání o port může být udělen trest. Nicméně, při zvláštních příležitostech (event, demolice atd.) jsou porty možné. Avšak o tom Moderátor informuje předem.