Bedrock vs java

Zdravim, prosim Vás kdo hrajete na pc java edici?
Kdyz postavite farmy napriklad na creepry, funguje farma ikdyz nejste v dosahu farmy a neco treba delate? Na ps4 na bedrocku musite byt kousek od farmy a afkovat jinak nefunguje. Zajima me jestli je to i na pc u Javy verzi.
Diky

Ahoj,
není možné aby v minecraftu byla celá mapa neustále načtená už z toho důvodu, že mapa v minecraftu je prakticky nekonečná. V java edici (a předpokládám, že i v bedrocku) lze ale nastavit vyšší radius, který se načítá od hráče.
Nicméně zmínil jsi mob farmu, farmu na creepery. U této farmy budeš muset vždycky stát, protože se mobové spawnují v určitém radiusu od hráče a zase v jiném radiusu se despawnují…

Existuje ale možnost načítat určité oblasti, příkazem /forceload, ale to si nejsem jistý, zda spawnuje i moby, pravděpodobně ne.

Jasný, chápu. Děkuji za odpověď

A ještě se zeptám teda, když si nastavím věští rádius tak to nema vliv na ty moby, ti se spawnuji prostě vždy kolem hráče…Myslím to tak že když mam menší rádius tak se spawnuje hodně mobu kolem mě kdyz nastavim větší rádius tak těch mobu bude kolem mě méně?

Pokud si nastavíš simulation distance na 9 a méně, spawn radius se upraví podle toho jakou hodnotu nastavíš, naspawnovaní mobové se instantně despawnou.
Zároveň se upraví global mobCap, takže by se ti nemělo spawnovat více mobů v blízkosti.
Pro správné fungování spawnování by měl být simulation distance vyšší nebo roven 10 chunkům.

Mluvím za java edici, v bedrocku se to může lišit.