1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

zacatky s GT

Vlákno v 'Diskuze & Offtopic & Bugy' založil rashaveran 23. prosince 2014.

1. rashaveran

rashaveran Registered

to je ono, diky uplne jsem to odignoroval

2. Sognus

Sognus TechniForger

Chystá se někdo sepsat nějaký kompletní přehled toho, jak postupovat s tímto krásným módem? :D

3. rashaveran

rashaveran Registered

Mod to krasny je, co trochu kazi radost z progresu je ze cely modpack obsahuje x technic modu dohromady ktere se prekryvaji mezi sebou a ve vsech pripadech je greg ten nejslozitejsi a nejnarocnejsi, tudiz jen blazen by se s nim zabyval. Prinejmensim cela bronze age a LV zda se byti temer zcela k nicemu.

Byl jsem sice poucen toonem abych sem uz nepsal a ptal se radeji ingame, ale stejne se zeptam. Jak resite v gregovi kapaliny ? Je x masinek ktere potrebuji/produkuji nejakou formu fluid materialu. Tech materialu jak to tak vypada pro me nezkusene oko jsou snad desitky. Myslim ze snad ani nelze mit vsechno propojene trubkama, uz jen proto ze pri ztratach na eu kabelech potrebuju mit vsechno co nejvic zducle dohromady. Vsechno to cpat nekam do tanku a pak to nejak precerpavat taky nevypada jako nejjednodussi zalezitost, a pouzivat fluid canning machine mi prijde ze taky moc neresi. Dalsi problem pak je ze masinka vycucne treba jen par mB a co se zbytkem, vysat to pryc hajzl zvonem je dosti neefektivni postup.

4. fretka323

fretka323 Registered

Na Tuňáka se vykašli klidně se ptej tady.
    My to řešíme pomocí AE2 Fluid P2P. Jediné místo, kde to není řešení přes AE ale přes BC pipky, je centrifuga - lezou z toho všemožné tekutiny, takže je jednodušší přistavit tam na chvíli Drum. Jinak AE2 řeší šecko ;) Taháme tím elektřinu, tekutiny, na jednom místě i RS signál.

5. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

My zas AE nepoužíváme vůbec :) a Gregovy tekutiny řešíme jen přes fluid canning machine. Pro každou tekutinu máme extra linku, takže nás zbytky vodičky v nádržce nezajímají. Jestli ale používáš jeden stroj na více tekutin, můžeš svůj problém se zbytečkem mB rychle vyřešit rozbitim a znovu položením stroje.

Bronze Age jde jistě obejít. Vyplatí se to tehdy, když máš dostatek surovin (a to na TC3 platí). Jediná výhoda Bronze Age je Alloy Smelter, který ruší ztrátu 75% při výrobě bronzu.

Jinak osobně o GT: nepřipadá mi složitý, ale především dost odfláknutý. Vyšší tier stroje si nepředstavuju tak, že v něm mám místo místo cínových kabelů měděné, místo oceli hliník. To je prostě ubohé. Zde Gregovi IMO složitost evidentně chybí stejnou měrou jako nápaditost.

A hlavně - GT není cíl, ale jen prostředek ku zpracování surovin.

• Souhlasím Souhlasím x 1
  6. rashaveran

rashaveran Registered

alloy smelter ti udela 4 bronze ingoty, z 3 copper a 1 tin dustu, pripadne ingotu, ale to same is smichas i sam rucne kdyz pouzijes dusty misto ingotu, takze nesetri nic, mozna trochu casu.

kdyz mas tekutinu v can, rekneme specificky glue can a chces to dostat do assembling machine, jak to udelas ? Pouzijes fluid extractor ? Jako ze vezmes sroubovak rozmlatis ho, placnes k assembling machine extrahujes, prepumpujes a zase ho rozmlatis sroubovakem ? Jestli jo tak to je silene, a jestli se to resi trubkama tak to mi prijde uplne stejne silene :)

Kdyz si predstavim ze bych mel fluid extractor a od nejmi vedlo 20 trubek do vsech masin a ja si nekde prepinal do ktere z nich to chci dostat ....

7. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Měl jsem na mysli ingoty. Nebudu sem míchat jiné módy. Tohle je vanilla a Greg.

Já to nikdy nedělal, zatím se mi podařilo zachránit všechno.
    To víš, kdo pálí ovocný mošt podle Binnieho receptů na ušlechtilou desinfekci žaludku, ten si váží každé kapičky ...
    Ještě jsem lepidlo nepoužil, ale dal bych asi centrifugu, která to lepidlo dělá a vedle ní asembler, kde to lepidlo použiju. Lepidlo poteče z jednoho do druhého. A bez trubky. A druhou centrifugu pro lepidlo na výrobu dynamitu. Lepidlo je ale blbý příklad, zajímavější jsou situace, kdy ti stroje dají jednou kyslík do plechovky a vodík do odtoku a jindy obráceně.

Schválně jsem se díval na ofiko Gregovo forum a on i lidi to berou jako záměr, používat stejné stroje v různých linkách na výrobu různých věcí. V reálu to funguje podobně.

Poslední úprava: 19. ledna 2015
  8. derby00

derby00 VIP

Ono to s tema tekutinama neni tak zhave,jak to vypada.Ackoliv jich je hafo.Zakladni vyuziti ma lepidlo,lubrikant,tekuty cin a kyslik,voda,rtut a sodium perfunate ci co to je.Vsechno ostatni je na podruzne operace.V assembling machine staci na vetsinu onen tekuty cin, pripadne lepidlo = 2 masiny,Centrifugy a elektrolizery z vetsiny davaji tekuty kyslik a hydrogen,vodu, ty se daji bez problemu separovat do nadrzi a nasledne vytvorit rozvod napr. Pro tekuty kyslik napr. na vyrobu gt like ocely nebo sodium perfunate. Obdobne dalsi zakladni tekutiny, opet to neprinasi moc stroju navic.

Jak tu bylo psano o receptech na vyssi tier,uplne nesouhlasim,ono neni hlavne moc co vymyslet a lepsi materialy a procesory na vyssi tier me pripadne celkem primerene.Navic je treba si uvedomit,ze se jedna stale o open gama verzi a recepty se stale zeslozituji.V alpha verzi byly mnohokrat jednodussi a do soucasnosti pribylo mnoho soucastek,ktere recepty zeslozituji.

Bylo tu psano o vyrobnich linkach, to je jedna z gregovych zakladnich myslenek - ze ne kazdy bude mit to same,ale ze budou propojena odvetvi,kazdy se bude soustredit na neco a jeho linky budou specialne navrzene na konkretni vyrobu.Je to snaha o spolupraci lidi na serverech a priblizeni realite,kde neni tovarna na vsechno...

Ale to jsou myslenky me jako zarputileho zastance grega.Nikomu je nechci vnucovat...

Odesláno z mého Lenovo B8080-H pomocí Tapatalk

• Souhlasím Souhlasím x 1
  9. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Derby mas pravdu, ze to Greg zeslozituje. Ted napriklad, nas cekaji pruzinky.
    Ale je co vymyslet pro vyssi tier. Ne jen "lepsi" motor. Trabanta taky od BMW deli palubni pocitac, ABS a Dežo za volantem ..;).

10. rashaveran

rashaveran Registered

tak prozatim jsem to vyresil bc pipama, takhle to vypada :)

je to rashaveranator I, automaticky nedela zhola nic ale zato brutalne huci a posila spoustu tekutin sem a tam

• Líbí Líbí x 4
  11. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Tohle je pro tu Kunu, co před chvílou na IRC tvdil, že Gregem nejde pohánět nic než zase Greg.
    Jde to!! Umím Gregem pohánět BC pumpu, abys věděl. Cha! Jdi do Kary Trutnov, mode...

Malevil rulez. :):p:D

• Zábavné Zábavné x 1

Sdílej tuto stránku