1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Dotaz z 1.12.2 na 1.14... a všechno přestalo fungovat

Vlákno v 'Problémy' založil Alf43cz 01. října 2019.

1. Alf43cz

Alf43cz Registered

Máte někdo podobnou zkušenost?
    Aktualizoval jsem (nechtíc) z 1.12.2 na 1.14 a všechny mody šly do kelu ... pixelmoni, fossils.... děti mě začínají nenávidět. Zkusil jsem všechno... starý 1.12.2 Forge ....pořá nic. Na youtube jsou všechny návody na 1.12.2... se 1.14 nehnu. Tuším, že návrat k 1.12.2 by to vyřešil.... ale jak? nenašel jsem ani starý download na síti.

Please help

2.  
  3. weltar

weltar Registered

Mody fungují vždy jen s jednou konkrétní verzí MC. Nová verze MC (dokoce i subverze, pod-verze MC) znamená upravit (někdy až úplně přepsat) mod pro tu novou verzi MC. To znamená:

- Ne všechny mody existují pro všechny verze MC (spíše naopak)

- Pokud byl některý svět spuštěn chvíli bez modů (novější verze, ale klidně i stejná verze MC), obvykle se tím ztratí všechna vylepšení, co tam mod dával, jsou nenávratně ztracena a obvykle nepomůže jen vrátit mod zpět, ale je třeba nakopírovat zpět i starou zálohu světa - pokud záloha není, smůla. Jedině začít nový svět.

- Forge je mezistupeň (API, interface) mezi čistým MC a mody. Používá se, aby se mody vzájemně nepohádaly mezi sebou, když přidávají nové věci do MC. Takže nejde jen použít "starý forge", je třeba mít starý minecraft, starý forge a v něm staré mody.

- Tím, že mody jsou nekompatibilní mezi verzemi, je nezbytně nutné mít oddělené složky starého minecraftu a nového minecraftu (místo, kam si ukládá nastavení, ...). Toto lze nastavit v originálním spouštěči (launcheru) ručně, ale pro laiky to není úplně triviální. Pokud se složky neoddělí, stále hrozí přepsání něčím novým. ... Mimochodem, bavím se o java verzi MC, jak to mají ostatní verze (MC10, mobilní, ...) to netuším.

Pro naprosté laiky doporučuji program MultiMC. To je spouštěč, který umožňuje relativně přehledně (pro laiky), i jenom klikáním v menu, mít několik různých verzí MC a modů najednou. Výhoda je, že i na jediné kliknutí dokáže automaticky nabídnou, nainstalovat, či změnit, odpovídající verzi forge (odpovídající pro danou verzi MC) - člověk ho nemusí hladat, instalovat, ...

Mody už si tam pak člověk musí nakopírovat sám - ale také s tím MultiMC laikům dost pomáhá. Obvykle stačí drag & drop odpovídajících verzí jednotlivých modů, případně drag & drop celého předpřípraveného modpacku a MultiMC si s tím obvykle nějak poradí. Starší verze modů / modpacků se najdou na curse či na vlastních stránkách mod projeků - závisí mod od modu, více obecněji poradit nemohu.

Sdílej tuto stránku