1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Projekt Výzkumná základna Höhenzollern

Vlákno v 'Schválené' založil Forestak 15. února 2021.

 1. Forestak

  Forestak Registered

  Offline
  Registrován:
  06. září 2015
  Dobré dopoledne,

  nebudu tu chodit kolem horké kaše a vrhnu se rovnou k otázce se kterou bych potřeboval poradit. Chtěl bych se zeptat jestli můžu v tématické stvbě, nacistické základny použít svastiky. Nelekejte se prosím hned :). Nemělo by to nikoho urážet ani nikoho napadat či poškozovat. Chci jen, aby to prostě mělo tokevej ten feeling toho, že se opravdu nacházíte na tajné nacistické základně v 40. létech minulého století.

  chtěl ještě poprosit, jestli by na místě základny šla udělat taková ta znčka co se dává na dynmapu s názvem místa a to (Nacistická výzkumná základna Höhenzollern ).

  Vím, že to s tou svastikou byla hodně odvážná otázka a samozřejmě pochopím, že to zamítnete, ale kdo se nezeptá tak nic neví...

  Díky za odpovědi


  Forestak
   
  • Souhlasím Souhlasím x 3
  • Líbí Líbí x 1
  • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
 2.  
 3. Plenca

  Plenca VIP

  Offline
  Registrován:
  05. srpna 2012
  Pohled oranžového nic. :) Pokud to bude citlivě zapracované (symbol nebude ústředním bodem zájmu), nebude to na dynmapě vyloženě zářit do světa a základna nebude mít nic společného se zvěrstvy holokaustu, tak bych oko přivřel. Úplně nejlepší by bylo, kdyby na dynmapě vůbec vidět nebyla (myšleno svastika) a použil jsi ji jen v útroách základny. Venku ji můžeš maskovat vlaním ve větru.
  Každopádně by asi bylo fajn, a to ti pravděpodobně řeknou i červení, kdyby si nám hodil nějaké návrhové ukázky komplexu a míst kde chceš symboly použít, v jaké velikosti atd. Myslím si, že bez ukázky ti to tu nikdo neschválí. Nejde totiž jen o tvůj projekt, ale i o dobré jméno tohoto serveru. Víme, že téma nacismu a komunismu je společensky poněkud třaskavé (oprávněně). :)
  Co se názvu týče, vypustil bych to slovo nacistická. Výzkumná základna Höhenzollern je úderné dostatečně a všem hned dojde, odkud vítr vane.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 9
 4. RoyalDonut

  RoyalDonut Moderátor

  Offline
  Registrován:
  08. dubna 2012
  Jako přímo tak jak to všichni známe není úplně vhodné, dá se to ořezat aby to bylo jen takovej kžíž jako to má tady jeden hráč, a každý i tak pozná oč jde díky barevnému schématu. Za mě například takto je to přijatelné. Ale zase když je to historická rekonstrukce, tak je to jen takové jaké to opravdu bylo a dělání to jinak by byla jen cenzura a popírání toho co bylo a dělání že to nebylo, což také není dobré.

  gdfgdfg.png

  Jinak ani nevíme jak velké a co přesně a kde bys to chtěl.
   
  Poslední úprava: 15. února 2021
  • Zábavné Zábavné x 6
  • Souhlasím Souhlasím x 2
  • Líbí Líbí x 1
  • Informativní Informativní x 1
 5. scor78

  scor78 Registered

  Offline
  Registrován:
  18. března 2012
  Myslím, že kříž, který zmiňuje @RoyalDonut výše, je maximum toho, co dynmapa snese. Vystavená stavba a symboly, to není dokument v tv/Youtube, ale jen prezentace (propagace?) něčeho. A chtělo by to i ohled na majitele/správce tohoto serveru.

  Trestní zákoník č.40/2009 Sb.
  § 403 - Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka
  (1) Kdo založí, podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.
  (2) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán,
  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným podobně účinným způsobem
  (3) Příprava je trestná.

  P.S.
  Fansinuje mně obliba těchto zrůdných režimů a všeho, co se toho týká. Chápu, že mladé přitahuje zakázané ovoce, ale i mladí by si mohli uvědomit, že pro Němce jsme tehdy byli pouhá česká prasata (má babička a její kolegyně tohle označení slyšely denně od nich v lágru v Berlíně).
   
  Poslední úprava: 16. února 2021
  • Informativní Informativní x 3
  • Líbí Líbí x 1
 6. Tybeos

  Tybeos Legion

  Offline
  Registrován:
  16. listopadu 2012
  To není žádná propagace hnutí ale historická rekonstrukce, když si to někdo špatně vyloží, tak je to spíše problém toho člověka než samotného autora.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 7
 7. Lohakar

  Lohakar MonsterFotr

  Offline
  Registrován:
  27. dubna 2011
  Proč si asi Marvel vymyslel Hydru? Aby neměli problémy tohoto druhu. A klidně múžou říkat "Heil Hydra!"

  Mimochodem slovo "nacistický" by Hitlerúv režim nikdy nepoužil v ničem spojeném s výzkumem.
  IMO se to používalo většinou na straně spojenců, aby odlišili němce od nacistů.
  Na Hitlerově straně spíš jen v politickém kontextu. Rozhodně ne ve výzkumném.

  Výzkumné základny tedy měly Luftwaffe, Kriegsmarine, Heereswaffenamt atp.
   
  • Líbí Líbí x 2
  • Souhlasím Souhlasím x 2
 8. LynSis

  LynSis Moderátor

  Offline
  Registrován:
  30. srpna 2014
  Policie bude částečně jedno jak to autor myslel.

  Za mě, maximálně kříž který poslal Royal.
  Na výslechu jsem byl jednou a nerad bych tam musel znovu kvuli kostičkám...
   
  • Souhlasím Souhlasím x 3
 9. scor78

  scor78 Registered

  Offline
  Registrován:
  18. března 2012
  Ne. Z pohledu člověka, který koukne na dynku a uvidí tohle - je to prezentace nějaké části ve hře. Posouzení zda se jedná nebo ne o trestný čin, to není problém oznamovatele, od toho je policie.
  Zda a jak to autor myslí, to poté může autor vysvětlovat na policii a následně statní zastupitelství rozhodne, zda stíhání zastaví, či nikoliv - tj. půjde to k soudu, kde se dál může autor obhájit. Samozřejmě tohle martyrium může očekávat i vlastník serveru. Každopádně je to nepříjemnost pro ně na nějaký ten měsíc.

  Myslím, že takové věci by měl v první řadě povolit vlastník serveru (on tím riskuje minimálně nepříjemnost a čas). Moderátorům zde jde o hovno, ať už to schválí nebo ne. Tohle není o tom, zda nějaké kostičky se postaví blíž než smějí ke kostičkám jiného spoluhráče a zda jsou/nejsou ze správných materiálů apod.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 5
 10. Forestak

  Forestak Registered

  Offline
  Registrován:
  06. září 2015
  ahoj,

  hele jak to tu pročítám tak si říkám, že bych od toho měl upustit, ale na druhou stranu se mi do toho fakt chce.

  Takže bych to udělal takhle: 1) Na svastiky bych se vykašlal a udělal tam třeba jen křížky jak to ukazoval Donut, nebo bych tam nechal prázdný kruhy (ukázka na dynmapě -2700, -6900)

  2) Dále s tím názvem, je pravda, že to slovo nacistická tam asi úplně nepatří takže jen Výzkumná základna Höhenzollern bude bohatě stačit.

  3)A na závěr o velikosti té stavby. No, nejmenší b to nebyl jak jste se už asi mohli přesvědčit (viz bod 2.) takže 200x200?

  Díky za odpovědi


  Forestak
   
  • Souhlasím Souhlasím x 8
 11. Tyrael888

  Tyrael888 VIP

  Offline
  Registrován:
  20. září 2015
  Povedzme si na rovinu, tieto stavby niesu o tom že na nich vysí nejaká vlajka. Ak chceš niečo postaviť a dáš si na tom záležať tak to nejaká vlajka až tak moc nevylepší. Nacisti boli čuráci ale stavať vedeli a ich megalomanske projekty sa mi veľmi páčia ale vlajka nieje to čo ich robí tým čím sú.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 2
 12. scor78

  scor78 Registered

  Offline
  Registrován:
  18. března 2012
  Však jen do toho. Teda po schválení modů jak je zvykem.

  Jen se vykašli na nesmysly s hákovými křížy (jak podle mne dobře napsal @Tyrael888 - špatnou stavbu vlajka nevylepší a naopak) a namísto nich klidně dej něco jiného.
  (např. mně napadá - Avatara máš ze Star Wars... tato vlajka (dole v příspěvku) barevně odpovídá, ne? Je to jen nápad a možná hloupý. Pokud nelíbí, zapomeň na něj.)

  To je rozumný. Plus to, prosím, změň i v nadpisu zde na fóru.
   

  Přiložené soubory:

  Poslední úprava: 18. února 2021
  • Souhlasím Souhlasím x 1
 13. Tybeos

  Tybeos Legion

  Offline
  Registrován:
  16. listopadu 2012
  To je rozumný kompromis.
  Změnil sem ti název vlákna a přesouvám do schválených.
   
  • Líbí Líbí x 2

Sdílej tuto stránku