1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Projekt Středověká oblast

Vlákno v 'Schválené' založil marquecz 21. ledna 2019.

1. marquecz

marquecz Registered

Napadlo mě, jestli byste někdo neměl zájem v nějaké části mapy založit středověkou oblast po vzoru Středověké aliance nebo okolí Čmelákovského purkrabství z Novusu. Nějaké volné uskupení samostatných projektů, které by spojovalo téma středověkých staveb, navzájem propojená infrastruktura atd.

Nemám zatím žádný konkrétní návrh, tak to dávám do diskuse a jenom tak sonduju, jestli by o to byl zájem. :)

• Líbí Líbí x 2
  2.  
  3. Jajinek

Jajinek VIP

Já jsem za středověk určitě :D

4. Tubusus

Tubusus Registered

Tak říkal jsem si, že bych se časem možná pustil do stavby menšího hradu. Pokud by se v dané oblasti našel vhodný kopec (pokud možno s blízkou vesnicí), jsem určitě pro :) .

• Líbí Líbí x 1
  5. marquecz

marquecz Registered

Tak jsem předběžně prozkoumával mapu a zaujala mě tahle louka, ze které by mohla vzniknout opravdu malebná krajinka. Středem protéká řeka, která je "skutečná" (vede z hor do moře) a vytváří se z ní jezero, které by případně šlo celkem snadno o trochu zmenšit, aby se zvětšil prostor pro stavení. Na sever od louky jsou kopce i vesnice.

Nicméně na ostrově na jihu je usazený @MWilliam, který tam podle všeho staví tethysovou obdobu Williamsova, což by snad tematicky nevadilo, ale nejspíš by s tím musel souhlasit a do oblasti se připojit.

6. Jajinek

Jajinek VIP

Tak já malinko poodhalím svůj plán, jestli se vám jako sousedům líbí. Na netu mně zaujal tento projekt:

Hrad obklopený vodou, na řece loďka. nějaké ty políčka a krajinka v okolí a malá vesnička v podhradí. Měřítko je 1:1, takže patro domků 4 bloky. Kdyby to někdo hledal, tak projekt je: https://www.planetminecraft.com/project/medieval-defensible-realistic-castle/. Tentokrát ale spíše inspirace po stránce dispozice, ne budov.

Velikost zastavěné části (ne políčka a různé stavby v přírodě) je cca 250x200 bloků. Jen ten hrad obklopený vodou a stromy má 80x80. Otázka, jestli se tam vejdeme.. Nevím jak moc ambiciózní plán máte vy.

• Líbí Líbí x 6
  7. marquecz

marquecz Registered

Já osobně mám trochu skromnější plány, chtěl bych postavit něco mezi tvrzí a malým hradem s hospodářskými budovami, osadou, polemi atd. okolo. Něco v tom smyslu (akorát bez toho okolí) jsem si postavil v Medieval Engineers:

Je pravda, že pro tvůj hrad se ta louka hodí ideálně, ale ve víc lidech bychom tam asi byli moc nacpaný. Navíc záleží na MWilliamovi, který tam už staví, jaké má do budoucna plány s expanzí, takže rozhodující slovo bude mít asi on. Možná bychom mohli tu oblast roztáhnout severně až k těm zasněženým horám, záleží kolik se nás najde a jaké budeme mít plány.

8. Jajinek

Jajinek VIP

Ještě dlužím styl staveb. Vesnička v mém oblíbeném stylu https://forum.majncraft.cz/threads/npc-vesnicka-budulinkov.9144/
    hrad něco takového: https://imgur.com/a/X7AQsHf

Možná na hradu budou cihlové střechy, spodní části budou více kamenné a dřevo s vlnou až ve vyšších a obytných částech hradu a jiné změny, spíše to postuju pro hrubou představu.
    Tenhle hrádek vznikl za cca 14 dní jako přestavba špatně vygenerované NPC vesničky z tundry, (nemohl jsem nebohé vesničánky zanechat v rozpadlých domečcích napospas vlkům a zombíkům) je na něm co zlepšovat :D

9. MWilliam

MWilliam Moderátor

Ahoj, Williamsovo je ve své podstatě středověké město. Měl jsem tam i velký hrad. Každopádně dnes už nemám ani zdaleka tolik času a silně pochybuji, že dokáži vybudovat byď jen zlomek toho, co na Eternii bylo Williamsovem (prakticky by to zabralo celou tu louku). Spíš To vidím jen na malé osobní sídlo bez hradeb.

Se stavbou o kousek dál problém nemám a rád se připojím k nějakému velkému komplexu či projektu - odpadne mi tím spousta práce s výstavbou nejrůznějších esenciálních farem na jídlo a podobného.

Prosím ale co nejříve vymyslet nějaký úzus, podle kterého bych se měl řídit. (např. stavební materiál, typ cest apd.), abychom se sladili.

Díky,

10. marquecz

marquecz Registered

Myslíte si, že bychom se tedy vešli zhruba v takovémhle rozdělení?

Pokud jde o cesty, já osobně bych nic neměl proti obyčejné udusané hlíně, ale můžeme vymyslet nějakou lepší kombinaci štěrku, coarse dirt apod.

A co se týče stylu, v poslední době jsem se docela zhlédnul v hrázděných stavbách (v Minecraftu třeba opracovaný kmen + bílý beton), což je asi podobné tomu, co posílal Jajinek výše, takže asi tak za mě.

Poslední úprava: 23. ledna 2019
  11. Plenca

Plenca VIP

Hrázděné stavby jsou při malém měřítku na minecraftu dost složité. Jako není to nic nemožného, jen říkám svou zkušenost. Ještě se mi pěkné hrázděnky moc nepovedly. Dobře to vypadá jen na větších stavbách.

Jako bývalý správce Winterholdu a následný jarl o dost skromnější vesničky Jitřenka na Novu (součást Čmelákovska) bych projevil zájem se kvám časem přidat. Vyplnil bych prostor mezi vámi (u toho malého písečného jezírka nad Wiliim), případně les nalevo od vás. :)
    Plánoval bych něco, co to tam hezky vyplní. Stavěl jsem od hradů, přes kláštery a farmy, po města. Vše v onom starém slohu. :D
    Věřím, že by se přidal i můj věrný společník @Ratchet_97.

S takovou rovnou navrhuji vyhlásit království/purkrabství/hrabství, alespoň bychom měli tým pro případné eventy.

• Líbí Líbí x 1
  12. Jelda

Jelda Registered

Stedověk mám rád a chci se přidat k nějakému vetšimu projetku, takže se mnou počítejte.. Momentálně nemám konkrétní nápad co stavět, ale můžu zatím zásobit surkama, manuální práce na předělání terénu nebo cokoli bude potřeba. Časem bych postavil i něco svého co by se hodilo. Kdyby se to nakombilo s quests pluginem aby nám tam pobíhaly NPC a případně dávaly i úkoly, tak by to mohlo být epický :).

13. Jajinek

Jajinek VIP

Co se týká cest, jsem za kombinaci, která je použitá cestou ze spawnu, čili styl, "co je šedé, plácnu na zem": cobble, stonebrick, stone, andesit, diorit, štěrk, do toho hlínu - prostě taková ta všehozměť. Jsme kousek od spawnu, takže cesta s města přes nás nepovede..

Jinak co se týká zahájení výstavby, momentálně se věnuju zvelebování NPC vesničky a bohatnutí. A taky si navrhuju v singlu hrad. Zbytek budu stavět na místě, ale hrad chci okázalý a to se dělá blbě.
    Stejně začnu úpravou řeky a ostrovem pro hrad a do té doby musím mít představu, jak ten hrad bude vypadat, kde bude padací most a tak dále..

• Líbí Líbí x 1
  14. Jelda

Jelda Registered

Ve spodni casti oznacene pro MWilliam na souradnicich 1277,-25 (+nalevo od toho hora) uz zacal nekdo stavet. Pokud to neni nikdo odtud, tak by bylo dobry se s nim nejak dohodnout.

Poslední úprava: 23. ledna 2019
  15. marquecz

marquecz Registered

V pořádku, to je MWilliam sám. :)

Zatím tedy oblast po připojení Plency vypadá asi takto:

Na východě je modře označený břízový les, který tak nějak geograficky spadá do naší oblasti, pokud by se našel někdo další, kdo by tam chtěl stavět (@Jelda, @Ratchet_97 nebo někdo další?), jinak by tahle část asi zůstala zatím nenárokovaná, ať si hned neobsadíme půlku mapy. Celá naše oblast je jinak celkem dobře ohraničená, z jihu je moře, z východu hory, ze severu řeka, zapadní hranice nejspíš konec louky.

Teďka bychom si asi měli odsouhlasit, jestli bychom do toho v této sestavě a v této podobě šli (@Tubusus, @Jajinek, @MWilliam, @Plenca, @Jelda) a pak si to asi nechat oficialně schválit, přecijenom, je to dost velká oblast. Mezitím si můžeme naplánovat věci jako název oblasti a připravit si, co by kdo chtěl stavět.

• Líbí Líbí x 2
  16. Jelda

Jelda Registered

Jeste bych do toho zapocital rovnou i les nalevo od @Jajinek a @MWilliam -> vedle hor muze byt pruplav co spoji spawn s celou Stredovekou oblasti.

• Souhlasím Souhlasím x 2
  17. Plenca

Plenca VIP

S tím místem na jihu, pro ten průplav, jsem dostal nápad. Je to jižní přirozená hranice pro naše země a bylo by dobré ji mít "chráněnou". Přece nechceme, aby nám tu obchodníci procházeli bez nutnosti platit cla. :D
    Napadla mě "pevnůstak" po vzoru Dvojčat z GoT, samozřejmě trochu jednoduší a menší. Bylo by to vhodné též proto, neboť počítám, že Cesta z města z Majnburgu na jih povede přes nás a právě tudy. Žádné lepší pevninské spojení neexistuje.
    Pokud nebudete proti, zkusím nad tím zauvažovat. Již myšlenka toho, že ten most je třeba postavit v šikmém stylu mě motivuje. Je to výzva :D

• Líbí Líbí x 3
  18. MWilliam

MWilliam Moderátor

Teď už mě jen zajímá, jestli můj MOD hlas platí, i když vlastně na Tethys MOD nejsem. :D

S tímhle rozvržením projektu souhlasím.

19. Jelda

Jelda Registered

Co to pohori nad @marquecz? Napadl me tam nejaky klášter. Nevim jestli bych si na to troufnul, popr. jsem vzdy chtel vyzkouset nejaky schematics pokud by se to hodilo.

20. marquecz

marquecz Registered

Pokud jde o mě, tak já bych byl radši, kdyby nám hranici území dělala tahle řeka a za ní už nestavěl. Jelikož vlastně protéká přes celé území a Jajinkův hrad by měl na ní ležet, mohli bychom jí nějak pojmenovat a celá oblast (království/purkrabství/hrabství, jak psal @Plenca) by se mohla jmenovat po ní.

Pokud bys chtěl postavit klášter v horách, tak by to možná bylo lepší tady v tom úpatí u pramene tý řeky.

Co myslí ostatní?

• Souhlasím Souhlasím x 1
  21. Jelda

Jelda Registered

Jasne, muze to byt u pramene. Chtelo to jen kopec.. ktery to bude je jedno :)

• Líbí Líbí x 1

Sdílej tuto stránku