1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Stavba Battlestar - Nápady, poznámky

Vlákno v 'Battlestar Hyperion' založil TooSexyForCS 08. února 2013.

1. TooSexyForCS

TooSexyForCS Oddělení likvidace turbodemence

Toto vlákno jsem si založil jako odkladiště nápadů které už nestíhám nosit v hlavě.

Co bude uvnitř battlestar (?) - vzhledem k faktu že v seriálu nebyla třída Mercury moc zevnitř ukázaná, musíme si hodně domyslet z její předchůdkyně, třídy Columbia. A logicky domýšlet, co tam musí být a jak by to bylo uspořídáno tak aby to bylo funkční.

CIC - Combat Information Centre
    - mozek lodi, z tohoto místa je loď řízena. V CIC se zpravidla nachází taktický pult, obrazovky DRADISU, stanoviště kormidla, centrum řízení palby, navigace, komunikace, vedoucí letového provozu, stanoviště řízení škod.

Mission Information Centre
    - v epizodě "hand of god" není operace na planetoidu řízena z CIC, ale z jiné velké místnosti, vybavené podobně jako taktická střediska protivzdušné obrany za II. světové války - uprostřed je velký stůl s mapou, po němž posouvali modely stíhačů.

Pilot briefing room - přípravna
    - místnost kde se piloti připravují na nadcházející úkol, je to malá přednášková místnost s obrazovkami a projektorem.

Kajuta komandéra
    Kajuta XO
    Kajuty starších důstojníků
    Kajuty posádky

Sprchy, záchody
    Prádelna
    Jídelna
    Společenská místnost
    Posilovna
    Střelnice
    Učebna
    Ošetřovna
    Místnost na rituály ( BSG lidé jsou polyteisté)
    Laboratoře?
    Nějaké kancelářské prostory pro administrativu lodi

Vězení
    Sklady ručních zbraní

Hangár
    - stojánky
    - skladiště náhradních dílů
    - vypuštěcí "roury" (launch tubes - najděte lepší překlad! :D)

Nádrže tylia - jak pro provoz lodi, tak nádrže leteckého paliva
    Nádrže vody
    Skladiště potravin
    Skladiště náhradních dílů
    Skladiště oblečení a jiného výstrojního materiálu
    Skladiště munice pro zbraně - silně zabezpečená a opancéřovaná
    Systém podpory života - recyklace kyslíku a vody
    Strojovna
    FTL pohon

Výrobní linka na vipery mk. VII

To je zatím vše co mě napadá co kdy bylo na battlestar a co taková loď potřebuje pro svoje fungování. Vítám další nápady. Brzy pak začneme pracovat na rozložení po lodi.

• Informativní Informativní x 3
  2.  
  3. Gaeirmund

Gaeirmund Registered

Mě ještě napadá ta výslechová místnost, co v ní Kara vyslýchala Liobena. Plus těch vězení asi bude víc - v jednom byli vidět Helo a Tyroll, v druhém zadržená šestka. Pak bych taky zmínil přetlakové komory, obzvláš´t tu jednu použitou...:)
    Launch tube bych asi přeložil jako odpalovací komoru, myslím, že se tak podobným místům například u ponorek i říkalo.

4. Vergis

Vergis Celebrita

Launch tubes by se klidně mohly překládat jako katapulty, jako u letadlových lodí.

K jídelně určitě patří kuchyně.

Potom když se kouknu na deskovku BSG, tak tam je ještě Weapons Control + zbraňové baterie - nevím, jestli se to všechno ovládá jen z CIC, podle mě na to bude ještě zvláštní kontrolní místnost (rozhodně ji udělat můžeme :) ).

Taky bych možná udělal i továrnu na munici - když mají továrnu na Vipery, dávalo by to smysl.

Možná samostatné kasárny a zázemí pro mariňáky.

A taky asi generátory umělé gravitace, které tam někde musí být, i když myslím v seriálu nikdy nebyly zmíněné.

• Líbí Líbí x 1
  5. TooSexyForCS

Po nějakém tom uvažování přicházím s návrhem rozložení lodi. Vycházel jsem přitom z těchto úvah:
    - Většinu posádky chcete mít umístěnou co nejdále od strojovny a nádrží paliva, protože v případě požáru by se dala přední sekce uzavřít jako celek a na zbytku lodi vypustit atmosféra - což je mimochodem naprosto ultimátní hasící systém.
    - Skladiště munice potřebujete mít zase blízko dělovým bateriím, aby nebyli zbytečně dlouhé transportní tunely a nevázlo zásobování.
    - CIC chcete mít uloženo hluboku uvnitř lodi /a ne jako ve Star Treku, kde vám ustřelí můstek a velení se tak vydá na poznávací zájezd do vakua/
    - Skladiště munice chceme mít také zajištěny co nejvíce, takže jsou uloženy v zadní části přední sekce a dost hluboko. Battlestar tohoto typu nejlépe útočí čelně, a v tom případě je skladiště chráněno mnoha pancíři a přepážkami. Zespodu pak bude dodatečně zesílená pancéřová ochrana
    - vůbec mě na Pegasu připadá dost nelogické, že nemá žádné zbraně na "břiše" (na rozdíl od Galacticy) a má tak mezi gondolami dost velký mrtvý úhel který nepokryje žádná baterie. Nebo tam možná je, ale v seriálu to vidět nebylo.
    - Ubikace posádky jsou umístěny ve svrchní části podél "žlábku" kde jsem si v seriálu všiml jediného místa na lodi, kde jsou "okna". Ale zřejmě bydlení s oknem bude luxus takže to bude ubikace pro starší důstojníky.
    - Ubikace pilotů jsou umístěny mezi gondolami, stejně jako briefing room. V případě poplachu je nelogické aby běželi přes půl lodi, takto to mají do hangáru blíž. (I když nesmíte zapomenout, že provoz na lodi se je 24 hodinový, takže vždy bude nějaká pohotovostní letka připravena k vypuštění do pár minut)
    - Umístění reaktoru odvozuji od scény, kdy byl pegasus zničen, protože odtamtud šel prostě nejvěší výbuch, který totálně zničil střední sekci, urval přední a roztrhal i zadní. Gondoly se pak rozlétly do stran...
    - Skladiště proviantu a náhradních dílů umistuji do střední sekce proto, aby to bylo blízko jak k sekci s posádkou, tak k továrně na vipery.
    - předpokládám že v gondolách budou další nádrže tylia pro letouny a také skladiště letecké munice, které je nelogické mít v přední sekci a vozit ho tak přes půl lodi.
    - Další skladiště bude podle mě na spodku přední sekce, pravdepodobně skladiště výstrojního materiálu a jiných blbostí.
    - Jídelny, kuchyně, prádelny, sprchy musí být přiřazeno jednak k sekci osádky, jednak i k pilotům.
    - Nápady a návrhy vítány.

Návrh:

Při rozložení jsem také odvozoval z tohoto, i když non-canon, nákresu:

• Líbí Líbí x 6
    • Informativní Informativní x 3
  6. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Když už sme u toho tak bude určitě potřeba i nějaká počítačové jádro které určitě bude mít aspoň pár pater. Taky nesmíme zapomenout na Main Navigation Navigation Computer a Backup Navigation Computer. Oba mají bejt oddělené od hlavního.

• Souhlasím Souhlasím x 1
  7. supino00

supino00 Registered

Světle Šedá Vlna
    !!!!Možná je to něco jiného ,ale patří to k Battlestar Galactika!!!!

Docela mě deprimuje to s tou světle šedou vlnou
    protože jak říkal TooSexy : Potřebujeme Hodně Svět. šed. Vlny

Je to jen další zdroj Vln

Takže :Gulag tu určitě znáte

Jde o to že by "Gulagáci" ješte místo dělání (Popř. sekání,kutání,těžení):stounu,dřeva,uhlího,sněhu a já nevím co ještě , by stříhaly ovce (Právě světle šedou vlnu).

Hmmm když uvážíme ,že stak vlny se na BSské "plošince" vystříhá ani ne +- za 15 sekund......

(po složitých výpočtech 72 x 15 :) )
    pozn.:72 jsou +- Dva inventáře hráče (vemte v potaz ,že "Gulagák" má ješte u sebe nužky a možná ost. věci)

Závěr: +- 4 Dvojbedny světle šedé vlny By měly stačit (MOŽNÁ NE)- 8320 sekund

Když budu mít něco špatně TAK MĚ ZA TO NEHEJTUJTE ,ale řekněte my to popří. opravte (jsteli moderátor)

Je to jenom návrh

P.S. : Nejsem Matematikář :D.

• Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  8. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

ma to jeden hacek - kdyz nakej silenec v gulagu zabije ty ovce - dostane perma ale nekdo je tam porad musi vratit ;)

9. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

_CJ_ No tak se vypne zabijení mobů ne ? :D To snad pude :D

10. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Tak jako esi je to mozny tak proc ne.....dalsi vec je najit lidi co to udelaji :D

11. Vergis

Vergis Celebrita

S tím, že se kvůli jednomu vašemu soukromému projektu bude předělávat gulag, nepočítejte (jakkoli reprezentativní je). Sami jste se rozhodli, že to chcete zvládnout v survivalu - když vám bude vlnu stříhat někdo nedobrovolně za trest, podle mě to tohle vaše snažení celkem sráží (a klidně se to mohlo udělat v creativu, stejně létate).

Nějaký nový speciální jail si jakž takž představit dovedu, ale lidi bych tam posílal jen v případě jejich zájmu (nevolníky pro blaho celého serveru ještě beru, ale u soukromého projektu se mi to nelíbí).
    Kromě zabíjení ovcí je tu pak otázka nůžek - železo jim budeme givovat? Golemtrapka větší množství stříhajících lidí najednou neutáhne.

Prostě mi to nepřijde jako dobrý nápad, ani to není fér vůči ostatním hráčům - nikdo jiný tu vlnu zadarmo nedostává.

• Souhlasím Souhlasím x 9
  12. supino00

supino00 Registered

Byl to jenom nápad , no budiž at je po vašem :)

13. Horinek

Horinek Registered

poznámka k sexyho divení nad mrvtým úhlem

Mezi galacticou a pegasem je zásadní rozdíl v útoku, galactica útočila "zádama," ale pegasus ze předu (hlavní baterií) obě lodě využívaly přehradnou palbu a point defence na zastavení nepřátelskýho útoku - to se counterovalo pomocí salv - když najednou vystřelí 20 turretů o jednoho místa je větší šance, že se tam aspoň jedna střela dostane.

• Líbí Líbí x 1
  14. PIKIBI 1

PIKIBI 1 Registered

Napadlo mě, že by se z důvodu očekávaného přílivu "turistů" mohla postavit obdoba nethermetra.(výrazné snížení spotřeby jídla a "velké " peníze, když někdo zapomene vrátit vozík) Sice to tam v seriálu asi nebylo, ale původní seriál nepočítal s "vesmírnou turistikou". Mělo by to vypadat asi jako launch tubes (sorry, nejdou mi nahrát fotky:().
    Prosím, berte to jen jako návrh.

• Líbí Líbí x 2
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 2
  15. Huee

Huee Registered

Není důvod, mezi loděmi jsou/budou porty, nemusí se mezi nimi lítat s hrachovo-cibulovým nadzvedátorem ani stavět koleje.

• Souhlasím Souhlasím x 2
  16. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Pokud to spravne chapu tak PIKIBI 1 mluvi o doprave v ramci (cti uvnitr) samotne BS Mercury class...ne mezi lodema ;)

• Děkuji! Děkuji! x 1
  17. Vergis

Vergis Celebrita

Battlestar měly takovýhle dopravní systém, tohle je dobrá připomínka - a pokud vím, tak je jeho stavba v plánu.
    Byl dobře vidět i v Blood and Chrome, zkusím tu scénu najít.
    Kód:
    http://youtu.be/pT79x4qM4FE?t=9m5s

18. PIKIBI 1

PIKIBI 1 Registered

Poté, co jsem v ovčíně na Bs spotřeboval několik nůžek, mě napadlo, zda by se poblíž nedala postavit menší Psychiatrická klinika, umožňující pološíleným ovcostříhačům nezbláznit se a udržet je v provozuschopném stavu:)

• Zábavné Zábavné x 9
  19. TooSexyForCS

Ad stříhání ovcí v Gulagu:
    Vergis nečerti se hned, tohle nebyla a nikdy nebude moje iniciativa, protože od začátku řikám, že "Moje" (naše, vaše) battlestar NEBUDE poskvrněna stínem nucených prací vězňů!

Ad dopravní systém:
    Ano, bude. Ale předtím se musí udělat milion jiných věcí. Dopravní systém má cenu začít řešit až:

- se dokončí levá gondola/hangár
    - dorýsuje se střední sekce
    - rozvrhne se umístění klíčových systémů a lokalit

Potom můžeme začít dělat dopravní systém.

Ad psychiatrická klinika:
    Na lodi bude nemocnice, zařídím ti samostatný pokoj obložený molitanem. ;)

20. Kusadlo

Kusadlo Ten kousavej

:eek: Chudák molitan

• Zábavné Zábavné x 6
  21. alesekmoravecdeleted

alesekmoravecdeleted Host

Ahoj,chci Sexymu a všem okolo tohoto projetku oznámit že se začínám na BSG podílet.(Stříhání,dodávky jídla z farmy atd.):)

• Zábavné Zábavné x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1

Sdílej tuto stránku