1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Server OFFLINE

Vlákno v 'Stará témata' založil dwi 27. listopadu 2013.

1. dwi

dwi God

Bohužel došlo k nějaké poruše na HDD pro zálohy. Server jsem odstavil a během zítřka to opravím.

Omlouvám se za nepříjemnosti.

• Informativní Informativní x 26
    • Děkuji! Děkuji! x 5
    • Zábavné Zábavné x 2
    • Líbí Líbí x 1
  2.  
  3. CorwinCZ

CorwinCZ Registered

Tak ať jde oprava hezky od ruky, kdyby jsi potřeboval náhradní disk, tak se mi v kompu válí 3TB WDčko, má natočeno asi 5 hodin. Nepoužívám ho a nepotřebuji ho, mohu věnovat :)

• Líbí x 24
    • Děkuji! x 21
    • Zábavné x 1
    • Informativní x 1
    • Kreativní příspěvek x 1
  4. dwi

dwi God

Server jede, ale bez webu, takže statistiky, aukce, dynmapa, modreqy, bany a TC2 Launcher jsou nefunkční.

Snad za pár dní to bude zase stable, za co budete moct poděkovat @CorwinCZ-ovi :)

• Líbí Líbí x 18
    • Informativní Informativní x 3
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  5. pozorvlk

pozorvlk Registered

Děkujeme :)

• Souhlasím Souhlasím x 5
  6. LArS0N

LArS0N Poctivý obchodník

CorwinCZ má můj obdiv za štědrý dar.

Mám WD 3TB Green a Red série a jsou to spolehlivé disku. Jen dejte pozor na automatické vypínání, problémy s tím jsou hlavně u Green série. Obecně jsou desktopové disky po 1000 cyklech na odpis.

• Souhlasím Souhlasím x 1
    • Informativní Informativní x 1
  7. Bedrych

Bedrych Klingon

Také děkuji Corwinovi!

WD disky jsou celkem dobré i do serverů, ale jen red (možná i black série), nebo nejlépe Re. Modrá odešla i na mém počítači, kde to byl druhý disk (do dvou let). A zelená je tak zelená, že to v serveru nepřežije moc dlouho :D.
    Pokud by byl časem zase problém, tak bychom měli koupit něco s větší výdrží, například toto: http://www.alza.cz/western-digital-caviar-re4-1000gb-64mb-cache-d174182.htm

8. CorwinCZ

CorwinCZ Registered

Disk je z řady green, mám stejný v PC a zatím se drží velmi statečně a bez sebemenších problémů :) Navíc tenhle kousek co jsem poslal je prakticky nový.

Jinak disk je již na cestě, ETA začátek dalšího týdne. Pro ty koho to zajímá:

BX0570064695X

;)

• Líbí Líbí x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  9. Huee

Huee Registered

Corwin tu sklízí obdiv za darování disku, ale když člověk nabídne možnost, jak s restartem serveru nezáviset na fyzický přítomnosti správce v Plzni, tak se to tiše přejde... Just sayin'

• Zábavné Zábavné x 6
    • Líbí Líbí x 3
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 3
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  10. Herminator

Herminator Registered

Já si myslím, že @dwi to tiše nepřešel, určitě o této možnosti aspoň na chvíli zapřemýšlel. Jinak @CorwinCZ si zaslouží obdiv, každý nováček na serveru rozhodně nepřispěje disk za cca. 3 000 Kč. ;)

• Souhlasím Souhlasím x 7
  11. dwi

dwi God

Disk jsem s radostí přijmul, protože s tim se nic víc nedělá. Prostě je třeba, zastrčí se a jede a budu pro něj mít hned využití. Kdežto do slaboproudu nedělám a opravdu nevím, jak bych to měl po technické stránce zařidit a je mi hloupé si od tebe brát tento dar, kdybych ho ve výsledku třeba ani nevyužil. Pokud to máš ovšem ozkoušené a víš co a jak a kam zapojit a nastavit aby to fungovalo, tak to smekám a milerád bych tvojí pomoc taktéž využil :)

• Líbí Líbí x 4
    • Souhlasím Souhlasím x 4
  12. Huee

Huee Registered

Okay, zkusím to vyrobit aby se to jen zapojilo do MB a fungovalo, pak dám vědět.

• Líbí Líbí x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  13. Geretenk

Geretenk Registered

Tak vám nevím, ale nás učili, že pokud nejde o čistě fyzickou závadu na serveru, dá se všechno opravit na dálku. :bag:Nechci tu nějak radit, už vzhledem k tomu, že neznám konfiguraci serveru, jeho komponenty a zapojení a vůbec samotný OS, takže bych ve finále spíše neradil, ale kdyby @dwi chtěl a dodal informace, můžu zkusit něco vyčmuchat nebo vymyslet.;)

14. dwi

dwi God

Pokud server crashne např. na kernel panic, tak na dálku nic neuděláš a musí se prostě ručně restartovat, aby znova celý naběhl a šlo s ním zase na dálku něco dělat.

EDIT: Pro rejpaly, kernel.panic v sysctl.conf ofc nastavený je, ale občas to prostě zdechne a nepomůže nic jiného, než hard reboot.

Poslední úprava: 30. listopadu 2013
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  15. Huee

Huee Registered

Geretenk to je pravda jen u opravdových serverů, které mají nějakou vzdálenou správu nezávislou na zbytku počítače. Server Majncraftu je defacto jen výkonný desktop...

• Děkuji! Děkuji! x 1
  16. Geretenk

Geretenk Registered

Aaaaaha, no tak to je pak něco jiného. Já jsem předpokládál, že jde o klasický server, v tom případě se omlouvám za menší OT. :oops:

• Zábavné Zábavné x 1

Sdílej tuto stránku