1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Revize pravidel

Vlákno v 'Informace' založil Vergis 24. srpna 2015.

1. Vergis

Vergis Celebrita

Se spuštěním nové mapy začínají platit nová pravidla.

Jejich obsah není výrazně odlišný, ale byla proškrtána a zjednodušena. Tvoří je 9 bodů, které jsou vždy podrobněji vysvětleny níže. Mělo by to tak být jednodušší pro všechny - většinou vám stačí jen ten hlavní bod, vysvětlivky použijete, jen pokud něčemu nerozumíte.

Prosím všechny hráče, ať si je projdou - nenajdete v nich sice nic nového, ale neuškodí vám to. :)

Všechny připomínky a návrhy směřujte sem.

• Informativní Informativní x 13
    • Děkuji! Děkuji! x 3
    • Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  2.  
  3. Trochtomord_

Trochtomord_ Registered

Nejsem si jistý jestli to jsem úplně patří ale budou třeba povoleny iron trapky? To je podle mě dost důležité a rád bych si to ujasnil před startem mapy :)

• Líbí Líbí x 4
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  4. Vergis

Vergis Celebrita

Po schválení na fóru - budou se regulovat. Je to tam napsané.

Pod zemí si je můžeš stavět bez omezení.

Poslední úprava: 24. srpna 2015
    • Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  5. Trochtomord_

Trochtomord_ Registered

No já to četl ale pod pojmem "nadzemní" si představím dost věcí :)

6. PandKer

PandKer Král překlepů

Chybí tam zpětné zasazování saplingů na místo bývalého stromu záměrně, nebo se zapomnělo? Myslím, že zrovna tohle pravidlo je potřebný aby se úplně neničila krajina. Samozřejmě výjimky jsou, ale ty už na staré mapě každý chápal, pokud vím.

• Líbí Líbí x 1
  7. Vergis

Vergis Celebrita

Nadzemní = postaveny nad povrchem země.
    Jde nám v první řadě o to, že iron trapky jsou prostě ošklivé. Druhý důvod je, že postavit je pod zemí je náročnější a některé lidi to odradí, takže se železo nebude znehodnocovat tak rychle.

Ohledně saplingů - spousta věcí se vyškrtala v rámci zestručnění a zobecnění pravidlel. Prostě tam nemůže být detailně popsané všechno (jako v minulých pravidlech), lidi by měli mít rozum (vím, zní to směšně :D ). Za nezasazené stromy jsme stejně nikdy netrestali.

Poslední úprava: 24. srpna 2015
    • Líbí Líbí x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 2
    • Informativní Informativní x 2
  8. weltar

weltar Registered

A jak je to tedy s truhlami v dungeonech, ve vesnicích villagerů a custom dungeonech a serverových (předem postavených) stavbách (vše vytvořeno hrou či majiteli serveru či jeho zástupci). Jsou na nové mapě odstraněny (nejsou žádné truhly)? Nebo jsou a je to v pravidlech nedořešeno?

P.S.: Používejte mozek je ni v tuto chvíli na pytel, protože serverů (nejen CZ) jsou miliony, pravidel také a zdejší představy mohou být rozdílné od (převážně zahraničních) zkušeností - např. od mých zkušeností, že jsou-li ochrany (lwc, claim, ...), tak vše ostatní je volné. Ale tady máte nějaký divný mix obojího (zákaz braní, ale i lwc) dohromady.

• Zábavné Zábavné x 2
  9. Tweety

Tweety Registered

weltare, to má sloužit jako ochrana hráčů, kteří si zapomenou zamknout truhlu a taky jako ochrana před hráči, kteří budou obcházet cizí stavby a hledat otevřenou truhlu, ze které si mohou něco vzít

nemáš si brát co ti nepatří a zamykat můžeš, nic si neprotiřečí a mozek to bere aniž by v tom viděl nějakou chybu ;)

• Souhlasím Souhlasím x 2
    • Líbí Líbí x 1
  10. weltar

weltar Registered

Já vím (tuším) k čemu to asi má sloužit. jen upozorňuji na to, že to, co se zde zdá být "normální", jinde ve světě normální není.

Např. je obvyklé (u menších serverů) že na spawnu je stavba a tam je z truhel vše volné, k dispozici všem novým lidem. A stavby na spawn se (už, v nynějších dobách) berou stejně jako např. dungeon. Prostě věc, která patří "serveru" a ne hráčům.

Proto na to upozorňuji.

Protože předpokládám, že zde (opět) máte jiné chování. Ale možná se mýlím. Možná, že už jste přešli na ten (pro mne obvyklý, tedy "použít rozum") styl, že spawn a další serverové stavby (dungeon) mají truhly volné, ostatní volné nejsou. (Kdybych to měl brát bez ohledu na serverové ochrany - lwc a pod.)

• Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  11. Tweety

Tweety Registered

taky při whitelistu odškrtáváš, že jsi pravidla četl, takže jistě víš jaké odlišnosti má tento server a do čeho jdeš :)

12. weltar

weltar Registered

@Tweety Huh?

Pravidla jsem četl ... takže tady jsou (viz pravidla) truhly z dungeonu a villager vesnic zakázané lootovat?

Uf. Podivný to server, když villager vesnice nejsou chráněné proti griefu (za určitých okolností), ale truhly tam musím nechat a nic z nich nebrat ...

• Facepalm Facepalm x 2
  13. Vergis

Vergis Celebrita

Teď ještě víc než kdy dřív platí, že pravidla jsou jen obecné poučky, jak se mají hráči chovat, a vyžadují od hráčů zdravý rozum při interpretaci.
    Nejsou určená k doslovnému výkladu jako zákony.

Ale podívám se na to.

• Děkuji! Děkuji! x 1
  14. weltar

weltar Registered

... "a vyžadují od hráčů zdravý rozum" ...
    Sundejte už ty klapky z očí.

Zdravý rozum, tedy to, s čím se hráči MC (ne warez, ale single a malé i velké online servery) setkávají a podle čeho chovají je:

1) Je-li zamykání, tak neuzamčené truhly jsou volné.
    2) Pominu-li že je zamykání navíc tak:

a) Je z truhel volné úplně vše co je dostupné /ne ovšem grief dovnitř do domu a tam vybrat - tam se právě schovávají věci/
    b) jsou volně truhly ze serverových věcí, hráčské jsou zakázáno brát
    ... za serverové se berou dungeony, spawn, shromaždiště /typicky u portálu, jsou-li portály/,kde hráči dávají přebytky a podobně

Pokud vím (ze staré zkušenosti zde), Vy nemáte ani jedno z výše uvedeného, ale Váš vlastní mix (máte ochrany a přesto i obecný zákaz ... navíc spawn a shromaždiště platí zákaz také, ale dungeony ne).

---------------------------------

Není problém, pokud to uvedete v pravidlech ... to právě kritizují, že neděláte.
    Popište pravidly Vaší skutečnost tak, abyste neoprávněně neobvinili příchozí hráče, s jinými, jim obvyklými, zkušenostmi.

EDIT:
    Beru zpět, v mailu mi utekla ta věta "Ale podívám se na to"
    Omluva z mé strany.
    Díky

15. funnel66

funnel66 Bagr

Nezamčená = (Dle mého) Položená a nezamčená hráčem, ta kde je locknutí/nelocknutí možné ovlivnit, nikoli vygenerovaná truhla v dungeonu.

Nevím no, ale zároveň kde jsem hrál (i na zahraničních serverech) tak tam bedny na spawnu nebyly, nebo když byly tak jen zamčené pro vedení...

• Líbí Líbí x 4
  16. Termiter

Termiter Modelátor

Řešíte problém co neexistuje. Nepamatuji si, že by někdy některý hráč nerozeznal serverem vygenerovanou truhlu od soukromé. A že jsem různých krádeží a "omylů" řešil hodně.
    Vždy platilo, že co není moje, na to nesahám, pokud není řečeno jinak.

Odesláno z mého HTC One_M8 pomocí Tapatalk

• Souhlasím Souhlasím x 9
    • Líbí Líbí x 1
  17. weltar

weltar Registered

Tak si přečti to, co jsem psal a je škrtnuté.

Viděl jsem dost serverů (pravda, spíše stylem menších, ne hromadky, tak do 20-25 online) kde nebyly hráčské ochrany (lwc) a přesto hned na spawnu byla "serverem vygenerovaná" truhlu (tedy od majitele serveru, nikoli soukromou hráče) , kde byly věci volně k dispozici pro nově příchozí.

Pokud si pamatuji, u Vás je to právě obráceně a kdysi jsem tu viděl i vlákno kde jste psali lidi, co si z takové spawn truhly bez dovolení brali.

OK. Není problém, je-li to vaše specialitka a je to v pravidlech ... pokud ale máte svojská pravidla než ostatní (spawn stavby chápete jinak než dungeony), ok, ale pak musí být pravidla v tomto přesnější a jasně v pravidlech říci, co považujete za volné a co ne.

• Facepalm Facepalm x 2
  18. Webess

Webess Nightmare

Zjavne si si to neprečítal poriadne, pretože neviem, čo nechápeš na vete

19. Vergis

Vergis Celebrita

Řešíte zbytečnost, dávno jsem to vyřešil přidáním jedné věty...

• Zábavné Zábavné x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  20. TheMoleCZ

TheMoleCZ Registered

Sice tu vedete trochu nesmyslnou diskuzi, ale budiž :D Weltar asi myslí to, že pokud by tahle věta v pravidlech byla jen tak, tak by to znamenalo, že nesmíš vybrat žádnou truhlu, kromě té která je označena jako veřejná tzn. ani tu v dungeonu. Jenže, tahle věta se nachází v sekci pravidel jménem Ostatní hráči a jejich majetek, což by asi mělo naznačit, že se nevztahuje na truhlu v dungeonu, která evidentně není majetkem žádného hráče.
    Tahle truhla byla na spawnu v části kde se ukazovaly příklady toho, co nemáš podle pravidel dělat a snad hned vedle ní bylo napsáno, že se nesmí vybírat nezamčené truhly nebo něco v tom smyslu a tak sloužila jako jakýsi test toho jestli to hráč pochopil.

Sdílej tuto stránku