1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Veřejná Promenáda Eternie - komerční centrum

Vlákno v 'Schválené' založil Termiter 16. února 2012.

1. Termiter

Termiter Modelátor

Mapa obchodů:
    http://forum.majncraft.cz/threads/promenada-seznam-obchodu.7962/

Jak získám obchod na Promenádě?
    1)
    Nejdříve je třeba si řádně rozmyslet, co budu v obchodě nabízet. Obchod má kopírovat reálné nákupní centrum. Takže například kombinace vlna - cukrárna mi nepřijde smysluplná.
    2) Návrh napište sem do tohoto vlákna. Když projde, přidělíme vám obchod, který je volný a vyhovuje i vám.
    3) Obchod si upravíte podle svých představ. Celý vnitřní prostor až do dálky 22 bloků je váš.

Příklad žádosti (můžete jí použít při psaní své žádosti):
    -------------------------------------------------------------------
    Název obchodu: "Kinder překvapení"
    Chci prodávat: "spawn eggy, vajíčka, krmení pro slepice"
    Obchod, který bych chtěl: "obchod číslo 32"

-------------------------------------------------------------------
    (Edit od Bedrycha)

(Termiter + drobné úpravy od Bedrycha):
    Díky usilovné práci několika hráčů vzniklo u Pískovny komerční centrum Promenáda.

Co se tu bude prodávat a nabízet?
    - Především zboží s přidanou hodnotou (výrobky) jako potraviny, nástroje, oblečení, lektvary, barvy a barevná vlna, spawn vejce, ale můžou tu být i cestovní kanceláře, záložny, přepravní služby, atd.

Jaký budou mít obchody vzhled?
    - Takový, jaký si jejich majitel zvolí. Podmínkou je jen co největší zasklená plocha přední stěny, tedy pěkné veliké výlohy. Ale například kavárna může být úplně bez přední stěny.

Jak jsou obchody veliké?
    - Obchody mají vnitřní šířku 7 + z každé strany svojí stěnu kvůli vlastnímu obložení (výloha má stěny vždy ze sandstone, viz níže).
    - Výška je 5 + vlastní podlaha a strop opět kvůli obložení.
    - Hloubka obchodů je určena prozatím maximálně na 22 + zadní stěna.
    - Celkově mají tedy obchody rozměr: 9 x 7 x 23 bloků.

Chtěl jsem prodávat vajíčka s potvorami, ale už je tam někdo prodává...
    - I tak můžeš zkusit podat návrh. Konkurence nezaškodí.

Můžu o obchod přijít?
    - Samozřejmě. Promenáda je živý útvar a obchody musí být udržované, plné zboží. Jestliže majitel více jak měsíc obchod nezásobuje, může ho správce zrušit a nabídnout někomu jinému.
    - Vždy se však budeme snažit současného nájemce kontaktovat a dohodnout se s ním. Vždy cedulkou před vlastním obchodem. Pokud budete plánovaně nějaký čas mimo hru, raději se se mnou dohodněte nebo nechte vzkaz (nejlépe také cedulkou do obchodu).

To bude asi drahé...
    - Koupě a měsíční nájem obchodu je stanovený na vaši oblíbenou cenu, a to nula liber.
    - Smysl Promenády není vydělávat, ale přivést lidi a umožnit jim vzájemný kontakt, prodej, atd. Proto je zadarmo podobně jako Burza, či Výkupna.

Na co si mám dát pozor?
    - Obchod musí být řádně označený jménem majitele a samozřejmě názvem tak, aby bylo na první pohled zřejmé, co se tam vlastně prodává.
    - Průčelí (výloha) každého obchodu bude zprava i zleva tvořena sloupem ze sandstone a přiděleným oficiálním číslem místa.
    - Vlastní nepovolené úpravy (přesahy) na jakoukoli stranu budou bez upozornění odstraňovány.

Všechny obchody budou předem přesně nalajnovány, takže si nájemce nemusé nic sám vyměřovat.

Poslední úprava moderátorem: 02. ledna 2014
    • Líbí Líbí x 9
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  2.  
  3. metys

metys Registered

Podávám tedy návrh na obchod s vlnou a různými dekoracemi (kytky,lilipad,listí,dyne atd.). Obchodu bych udelal VELKOU vylohu s zbožím a popisky (popřípadě živou ovcí).
    (raději bych obchod v dolním patře)

4. Safoo

Safoo Dr. John Zoidberg

Mal by som záujem o vytvorenie obchodu so spawn eggmi. Na obchod bude určite stačiť menšia plocha, čiže hore. Už mám pripravené asi 3 dvojbedne spawn eggov, takže nedostatku tovaru sa obávať netreba. :) Díky.

5. GamontCZ

GamontCZ Registered

Ja jsem chtěl taky se spawn eggy ale když už tu je tak s lektvary

6. Termiter

Termiter Modelátor

To vypadá rozumně. Místo dole ti přidělím večer. Přednostní výběr má totiž iniciátor projektu Sexy. ;)

Povoleno, vyber si neobsazený obchod nahoře.

7. Termiter

Termiter Modelátor

Jak to bude velké? Stačí horní?

8. Edmondd

Edmondd VIP

Rád bych zde poprosil o obchod, kde bych prodával barevnou vlnu.
    Momentálně mám ve skladu 2 dvojbedny tmavě modré vlny, 2 dvojbedny hnědé vlny a zatím 1 dvojbednu lime vlny.
    Mám již připravená i jiná barviva (magenta, cyan, atp..) - tzn, v mé nabídce by byli všechny barvy (časem).
    Děkuji Edmondd

9. Termiter

Termiter Modelátor

Po dohodě v chatu si zaber nějaký horní obchod.

10. Bedrych

Bedrych Klingon

První obchod - Vzhledem ke stavbě a ladění finální podoby jsem již první malý obchod připravil během výstavby.

Jde o klasický "MINIMARKET " kde si zákazník může koupit co možno nejvíce druhů potravin (steaky, kotlety, houbovky, kuřátka atd.) + pár doplňků, které s jejich získáváním souvisí (vejce, kbelík na mléko/vodu, dřevěné plaňky v menším balení atd). Na zkoušku jsem nainstaloval i několik věcí, souvisejících s knihami - takový koutek s časáky :).

Přednosti Minimarketu?
    1) Sehnat zásoby jídla na cesty, nebo jen když máte zrovna hlad.
    2) Možnost koupit i malá množství, abyste nevyčerpali celou peněženku, když si potřebujete jen něco malého zakousnout.
    3) Denní doplňování zásob.
    4) Úprava sortimentu dle potřeb zákazníků.

• Líbí Líbí x 2
  11. hunter_sk

hunter_sk Registered

Mohol by som si otvorit obchod s enchantovanymi vecami? Uz ich mam asi 20 na predaj + dalsie budem postupne pridavat ako budem enchantovat. Zatial ziadny taky obchod nie je, takze by to mohlo byt celkom ziadane.

12. Termiter

Termiter Modelátor

Stačí malý nahoře?

13. hunter_sk

hunter_sk Registered

Myslim, ze ano. Taky bude stacit.

14. Termiter

Termiter Modelátor

Zaber si tedy nějaký volný horní.

15. hunter_sk

hunter_sk Registered

Ok, zabrane. Cim skor sa ho pokusim sprovoznit.

16. Bedrych

Bedrych Klingon

Aktuální foto s PROMENÁDY (Minimarket a Lektvaria v provozu):
    2012-02-16_13.05.47.jpg

Druhá strana (obchod se spawn vejci a barevnou vlnou):
    2012-02-16_13.06.28.jpg

• Líbí Líbí x 2
  17. LArS0N

LArS0N Poctivý obchodník

Napadlo mě postavit zemědělský miniobchod. Enchant sekery, spawn vejce zvirat.
    Tak jen dia sekery a zvířata. Mam bednu krav a několik seker. Problém je, že zrovna tohle produkuju, tak je blbý, že to sobě nesedí.

18. Termiter

Termiter Modelátor

Připadá mi to takové zmatečné. Když budu chtít koupit sekeru, zajdu do železářství. Pro dřevo na burzu. Raději bych více vyhraněné obchody.
    Takže tohle ne.

19. GamontCZ

GamontCZ Registered

Později upřesním ale asi nějaký střední :)

20. Termiter

Termiter Modelátor

Nejsou střední. Zajdi se tam podívat. ;)

21. drobek

drobek Registered

Když už je řeč o železářství, tak bych mohl založit menší obchůdek s běžnou výbavou. Železné a dia krumpáče, sekery, motyky. Taky nůžky, zapalovače a podobné nářadí. Je mi jasné, že takové věci se dají poměrně snadno vyrobit, ale třeba někdo potřebuje motyčku hned a nechce se mu kvůli tomu kupovat stack železa a logu aby si ji ucraftil.

Sdílej tuto stránku