1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Dotaz Programátor pluginů - skyblock

Vlákno v 'Mimo téma' založil Sprostej Skyblock 05. září 2016.

 1. Sprostej Skyblock

  Sprostej Skyblock Registered

  Offline
  Registrován:
  05. září 2016
  hoj, hledám šikovného programátora, který by mi pomohl nastavit skyblock svět pro můj nově tvořený server! Se serverem to myslím vážně. Mám peníze i prostředky. Vlastní veřejnou IP, výkonný PC s SSD diskem, velké ramky a rychlý upload.
  s pozdravem
  Sprostej Skyblock
   
 2.  
 3. weltar

  weltar Registered

  Offline
  Registrován:
  01. listopadu 2011
  Pár technických:
  1) Programátora? Nebo jen administrátora, správce? ... Má naprogramovat (či upravit) plugin/mod na java úrovni (+"kompilace") anebo jen poskládat již existující pluginy a "pohrát si" s konfigurací a udržet to v chodu.

  2) IP, upload, atd jsou běžné věci, týkající se HW a infrastruktury. Jsou-li uváděny, znamená to většinou doma zbastlené záležitosti (nic proti), ale je pak dořešena i následná správa (chyby, opravy, uprgade při nedostatku výkonu ...). To má také ten člověk řešit nebo to dělá někdo jiný? Protože typ a rozsah pluginů je celkem svázán s HW (a síťovou) náročností.

  3) Nemodovaný bukkit (spigot) like anebo založené na forge (thrermos, příp. starší cauldron, ...)?

  4) Snad nakonec, aby bylo jasno - jedná se o jednorázovku pro domácí server pro max. stovky uživatelů (s nižší desítkou online - u skyblock to nebývá tak náročné /ošetří-li se dropy a počet entit/, takže až nižší desítky najednou zvládají i neserverové necloudové mašiny). Nebo je předpokladem trvalejší správa a návštěvnost v desítkách a více najednou (i zahraniční, v CZ je online málo) a tisíce celkově? Dost na tom záleží, určuje jak moc robustní řešení a typy pluginů lze použít.

  P.S.: Online nebo offline? - dost hraje roli pro výběr pluginů (a jejich konfigurace) pro mody a bany navíc - a nejen je, ale i např. problémy s pluginy co jsou vázané na člověka (UUID) - zámky atd.
   
 4. rejnock

  rejnock zlá paryba

  Offline
  Registrován:
  17. dubna 2011
  Jdi do toho.. penez ma prej dost :) Jinak na posledni stabilni forge 1.7.10 by jsi umel jednoduchy mod ? :)
   
 5. weltar

  weltar Registered

  Offline
  Registrován:
  01. listopadu 2011
  Ze zkušenosti, peníze bývají kriticky nedostatečné i pro ty, kteří si myslí že mají dost (na programátora). To jsem u MC už vzdal.

  Nejde o to jen umět "jednoduchý mod", to umí každý druhý. Ale ta následná údržba, řešení problémů, kompatibilit (bukkit/spigot stejně mívají problémy, i když byly původně míněny stojící nad verzemi. Forge se sice také nově snaží, ale min. rekompilace bývá nutná z principu).

  P.S.: 1.7.10 není poslední stabilní. Spíše poslední z původního bukkitu (i když už ne od nich) a poslední pro rozumnější forge. Než začaly problémy s UUID (to spíše u serverů) a to nějaké nové interní předělávání entit či kýho výra. Relativně stabilní /z pohledu běhu, ne modů či pluginů, a to i klient i server/ mi naposledy celkem přišla i třeba 1.9.4. Když vezmu teď prázdniny. Ale možná jsem měli jen kliku.

  Spíše pokud by z něj vylezlo, že to chce jen pro jednorázové (byť dlouhodobější) rodinné/klubové (pár lidí) užití, ale že zná jen klienta a o serverech nic neví (krom "zpřístupnit pro lan"), tak by se mu i dalo poradit. Či bokem jednorázově odzkoušet konfiguraci na míru, to by byla chvilka a pak už se o to fakt nestarat. SB je nenáročný i na správu, např. pro pár lidí stačí použít i jen WE a schema pro založení místa nového člena a dáš si ostrov kam chceš a lidi pospolu a podobně.
   
  Poslední úprava: 06. září 2016
  • Líbí Líbí x 1
 6. rejnock

  rejnock zlá paryba

  Offline
  Registrován:
  17. dubna 2011
  Z mého pohledu, pokud to člověk myslí se serverem opravdu vážně, nespustí ho doma v pokoji (to odhaduju podle popisu). Osobně mu radím ať se nepouší do takových experimentů a první se naučí kompletní správ serveru i s modama které jsou běžně dostupné a jsou pravidelně aktualizované. Je potřeba zjistit co to vlastně všechno obnáší provoz omodovaného serveru.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 3
 7. Sprostej Skyblock

  Sprostej Skyblock Registered

  Offline
  Registrován:
  05. září 2016
  Jednalo by se o jednorázové poskládání serveru z již existujících pluginů na craftbukkitu nebo spigotu. O ostatní se stará už někdo jiný. Offline mód. Pro max. 30 hráčů
   
  Poslední úprava: 14. září 2016
 8. Sprostej Skyblock

  Sprostej Skyblock Registered

  Offline
  Registrován:
  05. září 2016
  No, server už mám téměř v provozu a stabilní s trochou chybových hlášení (všechno si skládám sám na Spigot z již existujících pluginů)... možná spíš to bych potřeboval pomoci vyřešit. Právě teď řeším jak z pluginu "Shop" odstranit NBSP symbol místo běžných čárek nebo mezery.

  [​IMG]
   

Sdílej tuto stránku