1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Problémy s FPS(laggy už v menu)

Vlákno v 'Diskuze & Offtopic & Bugy' založil linhi 11. července 2015.

1. linhi

linhi Registered

Mám takový větší problém s lagy. Dříve , asi tak před půl rokem jsem hrál technicraft a fps nebyli nejlepší , ale ani nejhorší , pak jsem asi tak na 4 měsíce vysadil a v té době dokoupil nové komponenty : Procesor AMD Fx 6350 six-core 4.2GHz , 12 Giga RAM a 2 grafiky Sapphire Radeon HD6670 zapojené do crossfiru , od té doby hned co zapnu technicraft mám lagy jak pozadí v menu , tak když myší ukážu na tlačítko. Ch těl bych být velmi aktivní hráč , ale lagy mi to trochu kazí... díky za všechny UŽITEČNÉ odpovědi a řešení :)

2.  
  3. Kovotepec

Kovotepec Registered

Pokud ti vše jelo a změna přišla s upgrade hardwaru, překontroluj si nastavení.
    Přidělenou paměť v launcheru, alespoň ty 3-4 GB.
    Pak kukni, jakou máš javu. TC3 tuším jede až do v8u20, ale příliš staré kousky taky nejsou dobré. Já jedu na v8u11, 64bit a naprostá spokojenost.
    Netuším, jak je to s TC3 a Crossfire. ATI jsem (snad krom Mach32) považoval za trest Boží a vyhýbal se jim.

• Líbí Líbí x 1
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
    • Informativní Informativní x 1
  4. linhi

linhi Registered

díky za odpověď , ale všechno co si napsal už jsem zloušel a pořád stejný problém

5. weltar

weltar Registered

Střílím hodně naslepo (bez zkušenosti se současným TC i popsanou hw sestavou). Nicméně:

--

1) Pokud změna nastala čistě jen po změně HW komponent a systému (a ne třeba /zároveň/ downloadem dalších věcí či oprav v TC a MC), tak by problém mohl být v OpenGL a jeho napojení na graf. kartu.

=> zkus se podívat na ovladače graf. karty (případně vyzkoušet jiné) a v nich nastavení pro OpenGL. Metoda pokus omyl (natvrdo zakázání AA /anti-aliasing/, ...)

--

2) Lagy, přesněji LSOD (Lag Spike of Death) někdy mohou při změně vznikat i tím, že je určitá část rychlejší. Takže to co dříve běželo jakoby plynule, je nyní viditelnější zaškobrtnutí, když narazí na pomalejší část. Někdy je to způsobeno i novým nevhodným časováním. Laicky: to, co proběhne rychleji, se nahromadí a u pomalejší části se zpomalí o to více /musí zpracovat více požadavků v nevhodnou chvíli/.

=> LSOD u MC občas dokáže opravit Optifine (tuším býval součástí TC). Je třeba si pohrát s nastavením Video settings.
    ==> Mix povolení/zakázání Use VBO (změní časování), performance settings - Smooth FPS, kombinace fast/fancy ... metoda pokus omyl.

• Informativní Informativní x 1
  6. linhi

linhi Registered

díky , OpenGL mě vůbec nenapadlo , zkusím si s tím pohrát a pak uvidím

Sdílej tuto stránku