1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Příručka - Vaše otázky

Vlákno v 'Příručka' založil Illighair 26. května 2013.

1. Illighair

Illighair Registered

Toto vlákno bych rád, kdyby sloužilo pro vaše otázky.

Jinak - pokud vám cokoli nefunguje tak, jak má nebo pokud nevíte jak na určitý konfigurační soubor, nebo vám bukkit vypisuje chybu, ZEPTEJTE SE TADY!

Hlavně se vám pokusím pomoci já, popřípadě i ostatní uživatelé tohoto fóra. Bohužel pomoc zde není na sto procent zaručena, protože já pochopitelně doopravdy neznám, všechny pluginy a jejich nastavení.

Proto vyzývám i VÁS! Pomozte zde ostatním uživatelům s jejich problémy!

Poslední úprava: 11. května 2014
    • Líbí Líbí x 3
  2.  
  3. rmarian

rmarian Registered

Ahoj, prosím potřeboval bych poradit, mám zkušenosti se svým soukromým serverem, ale teď jej plánuji změnit na veřejný a tudíž se chci zeptat:
    1) Jaký plugin použít pro přihlašování hráčů (četl jsem že by to mělo jít přes Ultrabans, který mám ale nenašel jsem to tam, nebo raději xAuth?)
    2) Kde a jak se nastavují skupiny, např. když chci mít na serveru VIP, tak povolit jim speciální commandy jako /fly apod.

Děkuji

4. Illighair

Illighair Registered

Ahoj rmariane.

Zaprvé, vřele ti doporučím plugin pro registr hráčů (registrace a přihlašování) - Authme (http://dev.bukkit.org/server-mods/authme-reloaded/). Pokud si nebudeš vědět s konfigurací, napiš sem, pokusím se ti poradit.

Zadruhé, tyto skupiny a tedy i např. VIP se nastavují pomocí pluginu PermissionsEx (http://dev.bukkit.org/server-mods/permissionsex/). Ale pozor. Ne nadarmo stojí v hlavičce článku Hardcore permissions plugin. Myslím si, že nastavení tohoto pluginu není jednoduché. Sleduj prosím další část příručky, kde se pokusím popsat základy 'pexek'. Snad ti tím pomůžu. Pokud nechceš čekat, doporučuji ti, podívat se i na nějaká videa.

Snad si dostal odpovědi na své otázky.

• Děkuji! Děkuji! x 1
    • Informativní Informativní x 1
  5. rmarian

rmarian Registered

Děkuji, stáhnu ty pluginy a zkusím se v tom nejdřív pohrabat ať zbytečně neotravuju :)

6. vmprima

vmprima Registered

myslím že pokud máš premium server tak se o přihlašování "postará" mojang

• Souhlasím Souhlasím x 1
  7. rmarian

rmarian Registered

Zdravím, tak jsem to nainstaloval, skupiny i přihlašování už mi běží perfektně, akorát nevíte někdo jak co nastavit aby se barva skupiny zobrazovala i při zmáčknutí TAB?
    A ještě bych se chtěl zeptat, zda jde nějak jednoduše udělat server shop (mám plugin iConomy) nebo musím nainstalovat ještě nějaký další? Pro informaci - používám AuthMe, DynMap, Essentials, EssentialsChat, EssentialsProtect, EssentialsSpawn, iConomy, Minigames, PermissionsEx, WorldBorder, WorldEdit.
    Děkuji :)

8. Illighair

Illighair Registered

Na barvy nicků by ti asi nejlépe odpověděl Amunak, protože on sám vyvinul plugin, který toto umí. Jmenuje se 'PrefixedPlyerlist' - více o něm si můžeš přečíst zde: http://dev.bukkit.org/bukkit-mods/prefixed-playerlist/

Nejsem si jist, co přesně myslíš pod pojmem 'server shop'. Pokud myslíš AdminShop, který funguje přes cedulky, musíš ještě použít iConomy chestshop (http://dev.bukkit.org/bukkit-mods/chestshop/) a pro adminshop jsou speciální permise:
    Kód:
    ChestShop.admin
    Více se dočteš na stránce pluginu nebo na fórech. Pokud nebudeš vědět, napiš opět sem ;)

• Děkuji! Děkuji! x 1
    • Informativní Informativní x 1
  9. Amunak

Amunak Worldedit Trollmasta

Ta tabulka co se objeví v TABu používá jiné nicky než jsou třeba v chatu, takže na to, abys to obarvil, musíš použít další plugin. Můžeš použít třeba ten můj zmiňovaný. Jestli máš PEX, tak to umí načíst prefixy z něj, nebo přes nastavení toho mého pluginu vytvořit prefixy (barvy) a aplikovat je na skupiny.

• Děkuji! Děkuji! x 1
  10. Illighair

Illighair Registered

Vidíš, to jsem zapomněl zmínit, dík :)

• Líbí Líbí x 1
  11. rmarian

rmarian Registered

Už mi ten playerlist fičí! Fakt moc vám oběma děkuji :)

• Líbí Líbí x 2
  12. rmarian

rmarian Registered

Ahoj, prosím nevíte jak zařídit aby se hráči v určité skupině mohli přihlásit i na plný server? Hledal jsem v configu AuthMe, zkoušel googlit, ale bez úspěchu..

13. Amunak

Amunak Worldedit Trollmasta

Na to je potřeba nějaký specializovaný plugin. Tedy... Tak to jde u originálního MC. Protože se ale u warezu identifikuješ až po připojení, není předem známo, do jaké skupiny hráč patří, a tedy server neví, jestli mu má dát výjimku. Vyřešit by to asi taky šlo (nějakým vlastním pluginem), ale my tu warez nepodporujeme a byl bych rád, kdyby ses radši snažil udělat server v online módu.

• Líbí Líbí x 1
  14. rmarian

rmarian Registered

No víš jak to chodí, když udělám server jen pro online, tak se připravím o dost hráčů a bude trvat dlouho než mi příjmy z VIP pokryjí náklady na lepší hosting a na lagujícím serveru moc lidi chtít hrát nebudou. Pěkně začarovaný kruh :(

• Souhlasím Souhlasím x 2
  15. Nero9000

Nero9000 Registered

Ahoj. Zakládám si Bukkit server. Stáhl jsem si tam Herochat a PermissionsEx. (samozřejmě i plno jiných, ale bude se jednat o tyhle 2). V Herochatu jsem si vytvořil pár kanálů a v PermissionEx jsem dal default hráčum i permisse jako - herochat.speak.<kanal>, - herochat.join.<kanal>, -herochat.leave.<kanal>, ale stále to nefunguje. Funguje to pouze, když mám OP. Vždy mi to napíše ,,You don't have permissions to do speak in <kanal>. Delá mi to u všech kanálů. V permissionsEx mám více skupin. Nevím, jestli není chyba v nastavení těchto skupin. Nevím co dál. Zde posílám kód pro PermissionsEx. Prosím poraďte.

[​IMG][​IMG]

16. Illighair

Illighair Registered

Nesmíš zapomínat, že v souboru s permisemi (PermissionsEx) musí být vždy správně dodrženy počty mezer. Ostatně tak to platí ve všech YML souborech. Pokud máš všechny permise takto "namezerníkované" je jisté, že ti to fungovat nebude. Během chvilky ti hodím na Pastebin, jak to má být správně odmezerníkované.[DOUBLEPOST=1399907640,1399907308][/DOUBLEPOST]Ah už vidím chybu, po přiložení screenu. Jednoduše - mezi skupinami nesmí být řádkové mezery, jinak ti celkový soubor s permisemi vypoví službu. Pro jistotu, jak jsem řekl, ti to opravené pošlu na pastebin - http://pastebin.com/jjLPikV8 .

17. Nero9000

Nero9000 Registered

Jo. Už to funguje díky moc za pomoc.

• Líbí Líbí x 1

Sdílej tuto stránku