1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

[Příběh] Země Talénů - 2. část

Vlákno v 'Diskuze' založil _Galaxion_ 26. srpna 2014.

 1. _Galaxion_

  _Galaxion_ Registered

  Offline
  Registrován:
  22. července 2014
  Velká rasa..
  O které nikdo nevěděl..
  Rasa velkých stavitelů..
  Druidů, vědců, objevitelů..
  Rasa, kterou jsme považovali za neexistující..
  A jejich planeta..
  Jejíž zničení, jsme způsobili my.
  Ta rasa se jmenovala Taléni.
  A tyto spisy vypovídají o jejich světě...
  Země Talénů
  2. část
  Biomy
  Biomy Talénského světa.. Bylo jich mnoho.. Hory, velehory, jezera, lávová jezera, údolí, řeky, pláně, oceány, a Farlands.. Hory byly vysoké, jejich průměrná výška byla ještě o něco vyšší, než výška Kráterského Štítu. Nejdelší pás hor byl na jižním kontinentu, podél východního pobřeží.
  Velehory však byly obrovské.. Daleko předčily vše, co Taléni kdy postavili. Impozantní pás velehor, Talény nazývený Texonacy, se rozprostíral okolo jezera Dsycenia.
  Proto Taléni považovali toto jezero za posvátné, a pouze jeden jediný Talén se tam vydal. V těchto horách byly rozsáhlé jeskyně. Táhnoucí se někdy i stovky kilometrů pod celým kontinentem. Tyto jeskyně v těžkých časech sloužili Talénům, či uprchlíkům jako úkryt.
  Jezera s tekutým metanem se rozprostírala na každém kontinentu. A tyto jezera byla rozsáhlá, největší z nich bylo skoro tak velké, jako západní moře na našem Overworldu. Jezera byla dost hluboká. A většinou v sobě skrývala velice podivná zvířata. Proto se Taléni neradi přibližovali k těmto jezerům.
  Zvláštností Talblocku byla lávová jezera. Byla docela vzácná. Na celém Talblocku se jich vyskytovalo dohromady jen asi 30. Byla mělká, a malá. Většinou rychle zanikla. Vytvářela je častá vulkanická činnost.
  Nejvíce jich bylo na východním kontinentu, který se proto taky nazýval lávovým kontinentem.
  Řeky tekutého metanu protínaly celé kontinenty. Byly dlouhé, a většinou živily zvířata po celý rok. Byly to životadárné studny, které nikdy nevyschnou. Procházely pralesy, horami i městy. Jejich vodopády byly překrásné. Když metan padal z výšky, díky malé gravitaci byly kapky pomalé, takže jste mohly pozorovat tu nádheru. V řekách žily nejrůznější živočichové, od obdob našich ryb až po podivné příbuzné guardiánů.
  Talblocké jungle, rozprostírající se na jižní polokrychle planety, hostili spoustu zvířat, od tvorů podobných ocelotům až po prapodivné obratné živočichy, podobné těm, které známe z pohádek o módech.
  No a Farlands.. Tajemné daleké končiny světa.. Místo, kde se dějí podivné věci.. Místo, na které se žádný Talén nevydal. Jak tedy víme, že existovaly? A jak vlastně vypadaly? Pouze z bájí, co si Taléni kdysi vyprávěli. Mýty o podivných končinách, kde fungují jiné fyzikální zákony. Místo, které možná neexistuje. Místo tak vzdálené, že za Talénský, ani Majncrafťácký život se tam dojít nedá. I na naší Zeměkostce, no, spíše mimo ni se Farlands nacházejí. Až za hranicemi světa, tam, kam ještě nikdo nedošel. Daleko za prozkoumaným světem. Podle mýtů starých Talénů tam žijí zvířata, která se nepodobají ničemu, co známe. Prý tam žije Dahixorin tak velký, že dokáže požírat celé biomy...
  Konec druhé části.
   
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
 2.  

Sdílej tuto stránku