1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Návrh Pravidelný UHC

Vlákno v 'Eventy' založil reibl 03. dubna 2014.

1. reibl

reibl Registered

Zdravím.
    Už dlouho si pohrávám s myšlenkou založit pravidelný UHC. Proč? Když se konal ten poslední, sešlo se nás asi 10 (v tom lepším případě). I tak to bylo super. Ovšem co mě překvapilo, bylo to, že jsem tam poznal lidi, co tu hrajou, blíže než jen tím, že jsem s nimi chatoval přes půl mapy. Proto si myslím, že by na UHC mohli chodit i nováčci, kteří by normálně odešli kvůli tomu, že by tu nikoho neznali a neměli by chuť hrát sami apod. Zkušenější hráči si zde naopak oddechnou na nějakou tu hodinku od projektů na Majnu.

UHC se od nejnovějších verzí majncraftu minecraftu dá provozovat bez pluginů. Omezení mapy se dá řešit domluvou, v této komunitě bych s tím neviděl problém. Týmy, barvy apod. se dají přes příkazy. Proto vyvstává jedna otázka. UHC by mohl běžet vždy na poslední snapshot verzi. Nejen že by to ozvláštnilo každou hru, ale mohl by si snapshot a jeho novinky každý vyzkoušet.

Abych to shrnul, UHC by měl být pro lidi z Majncraftu, aby se lépe poznali, odpočinuli si a pobavili se.

Důležité odkazy:

http://xcx.cz/uhc - webové FAQ

http://grief.cz/UHCanketa - uzavřeno
    http://grief.cz/ucastUHC - uzavřeno

Důležité datumy:
    25.4. 17:00 - 1. UHC

Propagace
    Jak jinak, než hulákáním do globalu, pokaždé, když se někdo připojí. Tak, občas by se mohl do globalu napsat odkaz na toto vlákno + cedulka na spawnu a pískovně. Pokud se tento projekt rozjede (neplašte, daleká budoucnost) možná by se dalo i domluvit s Dwim, aby v chatu byla automatická zpráva na toto vlákno. Ale to, až podle vašich reakcí a hlavně schválení, viz další odstavec.

Bude to oficiální Majncraft UHC?
    Nechci, aby to byl jakoby 3. server od Majncraft.cz. Pouze by bylo dobrá provázanost těchto serverů. Tím myslím, že by se za výhru v UHC dostávali věci (čti výhry) na Majnu. Sám mohu nabídnout jako budoucí odměny enchantnuté brnění i nástroje a budu rád, když se ke mě někdo přidá. Dále by byl UHC přednostně jen pro lidi z Majnu (joo i z TC2 :D). To ale neznamená, že si nemůžete přivést někoho, kdo tu nehraje, nebo má ban, ovšem ručíte za něj. Originální účet tu doufám zmiňovat nemusím.

Nakonec, tento post bude upravován, nejen kvůli mým gramatickým chybám :D, ale i kvůli vašim návrhům, které by měli tento projekt posunout blíže k realizaci. Později, pokud bude zájem se zde objeví i ankety, ale to až po prvních ohlasech.

Poslední úprava: 30. prosince 2014
    • Líbí Líbí x 23
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
  2.  
  3. roset

roset VIP

Já jsem pro UHC všemi dvaceti a půl. Nejlepší by bylo, kdyby server měl někdo ze zúčastněných, tak jako na posledním konání ThranMaru. Možná bychom mohli kontaktovat jeho a třeba mu dát i pár korun za provoz.
    Časově jsem pro "jednou za dva týdny", což v nabídce nemáš, ale je to kompromis :)
    A s těmi pluginy, když víš jak na to, je to naprosto triviální nastavit, takže i to běhání za rámec mapy se dá ošetřit vcelku snadno.

• Souhlasím Souhlasím x 4
  4. duvik

duvik Registered

Když se dostatečně předem stanoví čas, tak se velice rád dostavím. Skvělý nápad

• Souhlasím Souhlasím x 1
  5. reibl

reibl Registered

Jde o to, že čas by byl vždy stejný, nebo alespoň den, aby se to mohlo považovat za pravidelné. Když nedorazíš, stihneš příště, tím se vyhoví každému.

• Souhlasím Souhlasím x 2
    • Líbí Líbí x 1
  6. Tweety

Tweety Registered

Nebyl to tak blbej nápad. Vylez.
    (hledá pánvičku)

:D Taky se mi to líbí, jen mi přijde, že dřív všichni pojdou na hlad, než se vůbec najdou.
    Zůčastním se rád, pokud zrovna nebude akce na GW2 nebo Planetside. :D

• Zábavné Zábavné x 1
  7. SilveR_sk

SilveR_sk Registered

rád by som bol účastník, keď treba pomôcť, som k dispozícii :D a ako často? mne by asi vyhovovalo raz za mesiac v sobotu o 18:00.

8. Radek502

Radek502 Registered

Jako hosting doporučuji Hostuju.eu mužeš tam založit server na 20 slotu za 8+2kč za vlatstni .jar (snapshot) na den.

• Líbí Líbí x 2
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  9. MeldaCZ

MeldaCZ Registered

To s těmi cenami do majncraftu je super nápad, takhle by se o něco málo mohla zvýšit účast. Navíc si myslím, že toto je ideální příležitost pro youtubery, mohli by toto zařadit do svého repertoáru na jejich kanálu (©Mindcrack).
    Asi nejdůležitější je bezesporu termín, ale když se domluvíme nebo necháme hlasovat o čase, myslím že nebude problém najít nějaký kompromis.

10. reibl

reibl Registered

Koukal jsem na jejich stránky a moc se mi nelíbí, nehledě, že by se musel i tak platit server v kuse... tzn. i dny, kdy tam nikdo nebude

Jinak zatím vede 1x za dva týdny co jsem zjišťoval, hodím sem anketku ;)

Edit: ale nevím jak, kdo poradí? :D

11. fretka323

fretka323 Registered

Dodatecne muzou anketu zalozut bud modi nebo to ani nejde ale vyuzij google forms

odeslano z meho vodeodolneho komunikatoru šan-šong

12. Radek502

Radek502 Registered

Když u nich založíš server tak platíš pouze za dobu kdy jede (neplatíš třeba tyden dopředu jako jinde).
    Takže by stačilo pokaždé vytvořit server před UHC, odehrát, smazat server a zaplatíš jenom za jeden den kdy ten server jel. Jediná nevýhoda je že by byl pokaždé jiný port.

PS: Mozná by to šlo vyřešit tak že administraci vytvořiš port a potom upraviš pokaždé v configu ale nevím jestli se pokaždé ten config nehodí na defaultní port.

Poslední úprava: 04. dubna 2014
  13. reibl

reibl Registered

Vytvořena anketa. Jinak připomínám, že se mi každý může ozvat přes PM, pro bližší spolupráci na tomto projektu ;)
    Jinak mockrát děkuji za podporu, jsem rád že se vám tento nápad tak líbí.

Anketa: http://grief.cz/UHCanketa

• Líbí Líbí x 2
  14. reibl

reibl Registered

Po necelém týdnu co běží anketa tu máme první výsledky.

Konání:
    • 45% je pro pátek
    • 45% je pro sobotu
    Začátek:
    • 54% by vyhovovalo mezi 17:00 a 19:00
    • 14% je pro začátek v 16:00
    • 14% je pro start ve 20:00
    Četnost her:
    • 50% jednou za dva týdny
    • 28% jednou za týden
    • 22% jednou za měsíc
    Anketu ukončím zítra v 19:00. Prosím tedy ty, kteří mají zájem, ať ještě zahlasují. Celkově zatím hlasovalo 18 lidí.

• Informativní Informativní x 3
    • Líbí Líbí x 2
  15. reibl

reibl Registered

Tak včera jsem to sem nestačil dát, takže se omlouvám za zpoždění. Zde jsou kompletní výsledky ss (2014-04-13 at 11.31.27).png :

• Líbí Líbí x 5
    • Informativní Informativní x 3
  16. roset

roset VIP

Takže v pátek 18.4. v 17:00 první konání? :D

• Líbí Líbí x 4
  17. MeldaCZ

MeldaCZ Registered

Reibl, jakožto organizátor nastav oficiálně nějaký datum a čas, předpokládám že teda pátek 18. v pět hodin, jak promluvila anketa. Aby s tím lidi mohli počítat dopředu...

18. reibl

reibl Registered

Já bych to nechtěl uspěchat, posunul bych to ještě o týden. Stále domlouvám hosting. Myslím že by se tedy mohlo jako oficiální datum stanovit 25.4. v 17:00.

• Souhlasím Souhlasím x 6
  19. reibl

reibl Registered

Uběhlo pár dní a já zatím domlouval hosting. Vypadá to, že první klání zahostuje Hicoria. (bůh nám pomáhej)
    Zatím by se hodilo, aby ti, kteří se 25.4. v 17:00 dostaví, vyplnili tuto anketu.

PS: kdyby měl někdo zájem zasponzorovat ceny, ať mi napíše do PM, zatím to vypadá, že výherce mj. získá beacon!
    Edit: první post zveleben :D

Poslední úprava: 16. dubna 2014
  20. reibl

reibl Registered

Už se to blíží!

Do ankety přispělo už víc jak 25 lidí. z toho přes 10 přijde na 100%. Očekávám tedy účast v rozmezí 15-20 lidí (reiblovo matika). Dále pak sem napíšu program a pravidla.

Program
    • 16:25 přegenerování čerstvého světa a zároveň otevření serveru
    • 16:25 také uveřejnění IP adresy
    • 16:45 - 16:55 rozřazování do týmů
    • 16:55 - 17:00 opakování pravidel a START
    Pravidla:
    • Žádné vaření/získávání regeneration potionů.
    • zákaz modu jako MiniMap apod.
    • pouze optifine nebo resource pack je dovolen (RP viz. žádné hacky - průhledné bloky)
    • Odlog povolen pouze z důvodu bugů, přihlášení musí být do 2 minut (rychlý relog povolen)
    • + klasická pravidla:
      • žádný spam
      • žádné vulgarismy
      • žádné hacky...
    • Jakékoliv zneužívání skulit se bude trestat banem
    Informace:
    • Týmy:
      • od 10 lidí dvojice
      • od 15 lidí trojice
      • *případná domluva při hře, možnost i FFA
    • Server:
      • verze 1.7.9
      • RAM: bude přes 3GB podle počtu lidí

Dodatek: Nebude snapshot verze z důvodu prvního konání. Jinak prosím všechny aby se dostavili předem, tj. 16:30 ideálně. Dále pak je velká šance, že se budou utvářet týmy. Proto si prosím najděte ještě před začátkem spoluhráče a domluvte si s ním komunikaci, to je na Vás.

Good luck.[DOUBLEPOST=1398431361,1398364224][/DOUBLEPOST]Tak nakonec jsem ujednal TS server a tímto děkuji @Amunak i za další super tipy pro další konání. Prosím tedy všechny hráče, kteří se nebudou chtít domlouvat soukromě v týmu, aby přišli na TeamSpeak server test.amunak.net skupina Majn UHC, pokud možno, alespoň pár minut před zahájením.[DOUBLEPOST=1398436686][/DOUBLEPOST]Za chvilku startujeme, můžete se přihlašovat na IP: 144.76.41.177:25285 verze Minecraftu je 1.7.9

• Líbí Líbí x 3
    • Zábavné Zábavné x 1
  21. vmprima

vmprima Registered

Tak se omlouvám za pozdní připojení, uplně mi to vypadlo, a chtěl jsem to ještě zkusit... no nic tak snad příště...
    E:jsem se nepodival na hodiny, že už hodinu to běží

Sdílej tuto stránku