1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

UHC Pravidelné UHC² #5 (13. 6. 2015)

Vlákno v 'Eventy' založil reibl 10. června 2015.

1. reibl

reibl Registered

Kdy: 13. 6. 2015 v 18:00
    Kde: ts.amunak.net
    web: uhc.majncraft.cz

Jen stručně, asi klasika po dvojicích/trojicích. verze stále 1.8 a více info zítra. Jen prosím, napište sem, kdo dorazí. Zároveň se omlouvám, že UHC dlouho nebylo. Pokusím se to vynahradit.

Více zítra...

• Líbí Líbí x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Informativní Informativní x 1
  2.  
  3. roset

roset VIP

"My přijdem! Duch náš roste v výš a tepny touhou bijí, zimniční touhou po světech div srdce nerozbijí!" (j.n)

• Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  4. Haneses

Haneses Registered

Asi přitáhnu.

• Zábavné Zábavné x 1
  5. legomaniak

legomaniak Registered

6. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

Pokud na mě nespadne piáno.. :penguin:

7. lopkol

lopkol Registered

Dorazím :D

8. PVNST

PVNST Registered

Pokud se někde nestřískám, uvažuji nad tím, že bych se také zastavil a pokud mi to internet dovolí , tak Vám i nakopal zadky :D

KILL THEM ALL ! :D

• Souhlasím Souhlasím x 1
  9. DorQuendi

DorQuendi Terraformátor

Tentokrát nemůžu.

10. Samuell

Samuell Registered

Prídem možno. A možno aj s 2 - 3 hráčmi navyše :)

• Líbí Líbí x 1
  11. fieryx

fieryx Registered

Pokáď mňa horko nezajebe.

• Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  12. reibl

reibl Registered

Už se to blíží! :D

• Líbí Líbí x 2
  13. roset

roset VIP

Bylo to super! Dík za hru. Nejvíc se mi líbilo těch prvních 5 minut, ale těch dalších 5 už stálo trochu zaprd.

• Zábavné Zábavné x 4
  14. reibl

reibl Registered

Tématická hudba

Následují odstavce budou (minimálně pro mne) trochu smutnější, ale já to tak prostě cítím. Bohužel jsem nestihl to, co jsem vždycky chtěl, skončit v nejlepším, to si mi po včerejšku už nikdy nepovede...

Je tomu už asi rok a čtvrt co UHC začalo. V té době jsem byl nadšený z myšlenky, že se komunita bude scházet i mimo hlavní server, na teamspeaku a všichni se lépe poznají a přitom zůstanou u hry, která bylo pro všechny z nich společná. Přípravou UHC jsem vždy strávil cca několik hodin. Hosting se změnil a v podstatě jsme mohli posledních několik UHC hrát na stroji, se kterým jsem měl k dispozici v podstatě všechno. Mohl jsem nastavování odlaďováním a vším okolo trávit celé dny. Ze začátku tomu i tak bylo. Pro včerejší UHC jsem jen nastavil mapu, zapnul generování a pak to přesunul do složky, kde je vždy všechno nastavené na hru. Tam upravil 1 řádek (číslo UHC) a zapnul to. Server spadl. Nestalo se to poprvé a myslím si, že příčina je stejná jako minule. Jenže tu nikdo nezná.

Popravdě jsem vám včera lhal. Nejspíš elektřina šla, internet asi taky. Ale server shodil server... Tím myslím, že MC server shodil celý stroj, zase. Kdybych se tomu věnoval několik dní v kuse a naučil se číst v logu, asi bych na příčinu přišel, ale já už to dělat nechci. UHC jsem bral jako zábavu, jako event, jako svoje dítě, ale něco se změnilo. Teď už to byla povinnost. Času ubývalo a navíc se ukázalo, že nemám motivaci a to byl hlavní problém.

Je jedna věc, když slyšíte, jak se lidi baví při dělání něčeho, co jste vymysleli, co pořádáte, ale je jiná věc, když vlastně nemáte důvod to opakovat. Možná jsem naivní, ale bez motivace nevidím důvod pokračovat. Jsem prostě typ člověka, co si chce něco dokázat, ale já nemám jak a škemrat tu o nic nechci, i tak jsem spíše dostával, než dával.

Ještě se vrátím k UHC. Když vezmu v potaz, že opět asi nezjistíme, proč server neběžel tak je úplně jedno, zda bych chtěl skončit, nebo ne. Vlastně vám tu na foru jednou za dva týdny napíšu, že si můžete vyblokovat jeden víkendový večer na hraní něčeho, co vlastně z 80% nemusí vůbec proběhnout.

Takže si to shrneme. Chtěl bych nejvíce poděkovat vlastníkovi onoho serveru, na kterém posledních asi 15 UHC běželo za to, že jsem díky němu se trochu naučil s linuxem a děláním webových stránek. @Amunakovi za to, že mi ukázal bnc a teamspeak, @nicefoxovi za to, že když člověk ví jak na to, dokáže všechno. @Nojpovi , @roset a @funnelovi za pomoc na TSku a morální podporu. @WAMovi za skvělá loga a statistiky. A vlastně @všem za to, že přišli. Potkal jsem tolik nových lidí, které budu snad i nadále potkávat a tímto děkuji, že jste i ty "padající" UHC přečkali.

Ještě jedna věc mi leží na srdci. Pokud by někdo s konceptem Pravidelného UHC chtěl pokračovat, ať se mi ozve, nějaké podklady k tomu mám a jestli mi napíše, klidně ho trochu zaučím.

Omlouvám se za menší zmatky v mém postu, ale psal jsem to pod menším návalem emocí a muselo to ze mě ven.

• Informativní Informativní x 5
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  15. Jmeno8

Jmeno8 Moderátor

je to skoda :-(

• Souhlasím Souhlasím x 7
  16. Nojp

Nojp Time Waster

Díky za všechno, @reibl.

• Souhlasím Souhlasím x 5
  17. roset

roset VIP

Tak to mě fakt mrzí (ten předchozí post byl vtip). UHC bylo pro mě asi to poslední, co mě tahalo na majncraft. Teď už mi zbývají jenom minihry na hellopixelu.
    Každopádně děkuji @reibl a ostatním organizátorům za příjemné víkendové večery a snad si uhc vezme pod křídlo někdo další.

• Souhlasím Souhlasím x 4
  18. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Někde ten log pověš, uvidíme, co se z toho dá vykoukat...

19. reibl

reibl Registered

20. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

V tom logu vidím zápisy:
    Jun 13 13:17:15 ... Jun 13 18:20:01
    Jun 14 19:17:03 ... Jun 14 19:22:01

Předpokládám tedy. že ti to v sobotu v 18:20 padlo a tys to znova nahodil v neděli v 19:17.
    Jestli to je tak, pak asi tím pádem myslíš událost v sobotu v 18:20.
    Pád (pokud nešlo o výpadek napájení) to byl hluboký a tak silný, že se nestihlo nic do logu zapsat.
    Z toho lze odhadnout, že příčina může být jen dvojí - hardware anebo kernel.
    Někdy asi před pěti lety Supermicra podobně padala a závada byla v BIOSu a nějakých drajvrech,
    ale to už je dávno vyřešené.
    To je pronajatý virtuál? To bys měl mít přístup ke konzoli. Zkus to zopakovat a divej se, co píše ona.
    Jinak bych to konzultoval u pronajímatele.

• Děkuji! Děkuji! x 1
    • Informativní Informativní x 1

Sdílej tuto stránku