1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

UHC Pravidelné UHC² #1 (4. 4. 2015)

Vlákno v 'Eventy' založil reibl 30. března 2015.

1. reibl

reibl Registered

gama.png

Kdy: 4. 4. 2015 v 18:00
    Kde: ts.amunak.net

Je to tady. UHC se vrací. Tentokrát už to nebude jen jednorázová akce, nyní půjde o víc. Ale než se k tomu dostanu, řekneme si pár informací, které už stejně každý ví. Budeme hrát na verzi 1.8.3 s týmy po 3 lidech (i kdyby nás bylo 40 :D). Sejdeme se klasicky na TSku, ale pozor tentokrát už v 18:00. Je to z důvodu lepší organizace a také zbude večer více prostoru pro nějakou afterparty. Toto rozhodnutí bylo vyvozeno z ankety, kde většina lidí s tímto časem neměla problém.
    No a nyní k hlavní novince. Každé UHC se bude počítat do takzvaného UHC mistrovství. Královskou kategorií zde byl zvolen počet killů. Snad to podnítí boje a větší aktivitu týmů. Dále se bude počítat čas, který ve hře strávíte, vycraftěná jablka a možná ještě nějaká blbost, na kterou přijdeme. Toto mistrovství bude trvat cca do Vánoc, kdy pak rozdáme hodnotnější ceny!
    Jako poslední, co vám chci sdělit je, že kdo dokončí poctivě parkour na spawnu, dostane velice tajnou odměnu, kterou jsem zatím neznám ani já. :D

Edit: kdo nesouhlasí, nemusí přijít :D

Poslední úprava: 31. března 2015
    • Líbí Líbí x 10
    • Souhlasím Souhlasím x 3
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  2.  
  3. reibl

reibl Registered

Ještě bych to doplnil tím, abyste se sem zase hlásili kdo přijde a zda ma tým, ať na to můžou ostatní reagovat.

• Zábavné Zábavné x 1
  4. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

Se mnou počítej pokaždé, dokud nenapíši jinak! :jimlad:

5. Sognus

Sognus TechniForger

Možná přijdu, moc se mi ale nechce.. (vojtass, nojp, atd)

• Informativní Informativní x 3
  6. Monetic

Monetic Registered

Když seženu čas.

7. Sekiphp

Sekiphp TechniMod

Jelikož nojp otravuje, že když sjem dal nesouhlasím, že neosuhlasím se vším, tak abych to shrnul, tak když dám nesouhlasím znamená to, že nesouhlasím s většinou :D (to jsem se do toho nějak zamotal :D)

Taky, že nepřijdu :D

Důvody: vojtass, Hnojp, králíci, unstable 1.8

• Souhlasím Souhlasím x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Facepalm Facepalm x 1
  8. reibl

reibl Registered

1. Kdo se bojí nesmí do lesa. Tak vám to nandavá někdo, kdo je o několik let mladší než vy. Srovnejte se s tím...
    2. Nojp nebude hrát
    3. Králíci WTF
    4. co je na 1.8 v dnešní době tak "unstable" Server už nepadá a to, že někdo není schopný stáhnout si OptiFine je jeho problém.

Pardon za tenhle ofensivní post, ale přijde mi, že si někdo na UHC zasedl kvůli tomu, že mu to nejde...
    PS: je mi jedno, jestli přijdeš nebo ne, jde mi o způsob, jakým se k tomu vyjadřuješ

• Souhlasím Souhlasím x 6
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 2
    • Líbí Líbí x 1
  9. Testeuros

Testeuros Registered

(Předem se chci omluvit, že tento text je z větší části OT, z té menší je to útočná řeč na téma "kde ještě Mojang neudělal chybu aneb jakpak se podle švédských programátorů dá definovat slovo optimalizace")

Stačí jenom to, že když se pohybuju, padají FPS takovým způsobem, že je to v UHC skutečně velice nevýhodné. A pro některé osůbky musím podotknout, že mám Optifine, bez něj je celá ten hnus jménem 1.8 pro mě nehratelný. A kdyby někdo chtěl vyrukovat s tím, že nemám hrát na kalkulačce, tak pro něj tu mám také odpověď - v dobách 1.1 jsem se kochal plynulým hraním se shadery (až do dob 1.4, kdy byl původní a vcelku optimalizovaný SEUS Shaders Mod ukončen a v průběhu času nahrazen něčím, co se mu nemůže ani z poloviny rovnat - shaders core), do dob 1.7 jsem mohl klíďo píďo natáčet - ale co teď? Ne, s touto verzí mám problém hrát i bez natáčení a to je na notebook, který je i na dnešní poměry, které panují ve sférách přenosných počítačů vcelku výkonný (pokud nepočítám notebooky původem od MSI a další zařízení, která jsou stavěna primárně pro herní zážitky) tak trochu zlý.

Takže moje otázka zní - kdepak soudruzi ze Švédska udělali chybu?

Poslední úprava: 02. dubna 2015
    • Zábavné Zábavné x 3
  10. reibl

reibl Registered

Už dnes v 18:00!

• Líbí Líbí x 2
    • Informativní Informativní x 1
  11. MrGespant

MrGespant Registered

Díky všem za fajn hru :)

Gratulace vítězům, díky za super souhru WAM a stále by mě zajímalo jak nás DorQuendi s Vojtassem našli tak rychle. Vy jste byli zakopaní a my běželi nad váma?

Každopádně už se těším na příště :)

• Líbí Líbí x 1
  12. roset

roset VIP

Děkuji za skvělé UHC. Celou hru jsem si vážně užila. Škoda jen, že nás přišlo méně než obvykle.

Měli jsme s Funnelem až na prvních cca 15 minut velké štěstí. Spawnuli jsme se u bažiny - reed + plno jablek, ale žádná zvěř. Ani slípka na peříčko... Chvíli jsme hledali co k jídlu, proběhli jsme velký houbový les a přišli dohromady o 6 srdíček. Narazili jsme na zelené, načež jsem zavelela "pod zem". A pak už to šlo ráz na ráz. Za chvíli vybaveno, hromady zlata, 17 dia a mrtvý lopkol, kterého jsme potkali v jeskyních => dvě hlavy. Jeho a GoldLuckyGirl_CZ. Vyhrabali jsme se ven, celý den běhali po mapě, nikde nikdo. V noci jsme zalezli do raviny, do které ústily opuštěné doly. Zde jsme našli další zlato, další dia a spawner na kostlivce. Nahrabali jsme každý alespoň 15 šípů, jelikož jsme měli prd. Při výlezu si Funnel odskočil a já jen s lítostí pozorovala v tabu, jak růžový drtí oranžové. Vylezli jsme ven, Reibl hodil ethernal day, abychom v noci nečekali na stromech. Asi za dvě minuty poté jsme potkali růžové. Neměli šanci :D Funnel dal Vojťase, já dorQuendiho. Zbýval jen _Galaxion_, který se *kuck* srabácky *kuck* schovával na base na borderu. Chvíli jsme ho okukovali, pokusili se ho podpálit a sestřelit, pak nám došla trpělivost a odešli jsme. Zde moje nahrávání končí, jelikož jsem ve změti pocitů napsala vesmíru, že si má "vys*at oko", a já mám na hvězdičce hotkey pro start/end fraps... Nakonec mu to nedalo, začal stavět ve vzduchu most, ze kterého jsem ho na třetí šíp sestřelila z vlastního postaveného sloupu. K jeho štěstí a pravděpodobně i plánu spadnul do jezírka, které bylo pod ním. Vyběhli jsme, Funnel měl náskok, já jsem musela nejdřív slézt z té tyče. Takže kill nakonec připadl Funnelovi, což mě na jednu stranu trochu mrzí, na druhou mě těší, že jsem _Galaxiona_ tak hezky shodila :) Tím naše utrpení končí a poslední přeživší jsem byla já po krátkém brutálním boji v týmu mezi sebou.

TLDR; Prostě fialový vyhráli.

K celému dění na teamspeaku po hře mám jen toto: Pravidla jsou od toho, aby se dodržovali, ne aby se porušovali z recese či úmyslně s cílem škodit. Co se dělá na majnu za porušení pravidel? Mám za to, že když jsem se naposledy koukala, tak se to trestalo.

Edit: DONE

Poslední úprava: 05. dubna 2015
    • Zábavné Zábavné x 2
    • Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  13. vojtass48

vojtass48 Registered

Roset má pravdu v jedné důležité věci. Opravdu jsme neměli šanci, protože i přes to, že jsem zasadil funnelovi hodně hitů s sharp 3 dia mečem tak mu zbylo 1,5 srdce.. Zkráceně furt se tu mluví a nadává se mi, že mám štěstí, ale opravdu jsem to jenom já, kdo má sem tam něco dia? Už 2x měl funnel full dia armor (tentokrát až na helmu) a podobně i jeho spoluhráč.. Mno já teda nevím, ale zas takové štěstí abych našel tolik dia jsem snad nikdy neměl (jednou jsem našel asi 20). Prostě mě štve ten styl, že se furt mluví o tom jaké mám štěstí a i když má někdo mnohem větší štěstí já jsem ten největší lucker. Tohleto ber reible jako moji výtku, protože ve dřívějších uhc bylo těžší najít diamanty a o to to bylo vyrovnanější. Příjde mi, že spawn diamantů je hodně vysoký a zlato to samé. Nicméně já jsem si uhc užil, protože jsem jsem dal 2 killy a zabojoval jsem si.
    Trochu mě naštvalo to co se dělo na konci. Ano, Galaxion porušil pravidla, ale chtěl tím jenom udělat srandu, udělat to zajímavější.. Protože naběhnout do vás s tím co měl by bylo asi hodně zoufalé. Nadruhou stranu nemohl po vás chtít abyste šli za ním nahoru a chápu vás, že je to nepřijemné. Takže bych to dál neřešil. Ale co mi přišlo nevhodné aby se funnel potom co vyhrál díky neuvěřitelnémmu štěstí začal hádat (sorry za ten výraz) jak kůň.

Můj názor a je mi úplně jedno jestli si o mně někdo myslí něco jako bob. (jedno nehezké uhc příšel zamnou do roomky mi říct, že jsem strašná píča a že si o mně všichni myslí, že jsem píča) A upřímně s takovými lidmi se nemá cenu bavit. :p

PS: MrGespant, my jsme chodili kolem spawnu a viděli jsme vaše nicky pod zemí. :D Jinak jsme vás nikdy neviděli.

• Líbí Líbí x 4
  14. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

Vojtass možná je dobrý hráč, ale slepý jako hlemýžď, kterému někdo uřízl obě oči. Byli jste pět bloků nade mnou, a já si prostě odtramtároval pryč. :joyful:

• Informativní Informativní x 1
  15. reibl

reibl Registered

Škoda trochu toho závěru, protože jinak toto UHC probíhalo v klidu a míru. Velká gratulace patří atlantisovi za to, že UHC hrál úplně poprvé a asi po půl hodině mu umřel parťák. I přes to všechno si dokázal dát kill a přežít relativně dlouhou dobu.
    Mezitím, co jsem prolétával mezi týmy (jak ve hře, tak na TSku) jsem si všiml hned několika věcí a pár z nich se projevilo hlavně na konci. Fialový tým měl relativně velké štěstí na doly, zvlášť na ty, které byly hluboko. To se projevilo hlavně ke konci hry. Mezitím Galaxion přišel o svého týmového kolegu a snažil se svůj konec hry nějak ozvláštnit a nedat se jen tak. To se mu v jedno chvíli málem nepovedlo díky týmu vojtasse a DorQuendiho. Galaxion však využil svých znalostí a ve spleti tunelů a dolů se vymanil z jisté smrti.

2015-04-04_19.42.32.png

V době cca hodinu po startu jsem s galaxionem mluvil a ptal se mě, zda se dá na border vylézt. Nejsem si na 100% jist, jestli jsem mu řekl, že se to dá považovat za Skybase, ale určitě jsem ho měl okamžitě zastavit a říct mu, že pokud tam vyleze, bude diskvalifikován.

Týmy umíraly a hranice se snížila. Vojtass a DQ zabili oranžový tým, který našli a za to byli o pár minut potrestáni fialovým týmem, který si nelítostně šel pro výhru. V tom se stalo něco, co se stát nemělo. Galaxion, ve snaze ozvláštnit konec UHC vylezl na border. Konec tu všichni znají, Galaxion spadl (jestli vinou šípu, nebo úmyslně je jedno) a fialový tým si vzal kill a vyhrál.

Já ke konci řeknu jen toto:
    Vůbec mi nevadí, že se galaxion nechtěl vzdát svého života. Ale ať to dělá způsobem, kterým neporušuje pravidla. To, že jsem z toho nevyvodil následky hned při tomto porušení je zase druhý problém a tady si trochu dupnu. V době, kdy byl galaxion na borderu, bylo v jeho roomce asi 5 dalších lidí. Polovinu z nich zabil fialový tým, který měl na dosah výhru. Tudíž když jsem se snažil domluvit se s galaxionem o tom, aby co nejrychleji slezl, tak na mě všichni začali "křičet" ve stylu "a proč". I tak si ale myslím, že jsem měl jednak lépe a do příště se určitě zlepším.

Tudíž jsem se rozhodl z tohoto vyvodit 2 následky:
    1. Spectatoři budou chodit do spectate místnosti (proto tam taky je). Pokud natáčíte a budete video publikovat zde nebo na YouTube, můžeme se předem domluvit.
    2. Jakmile někdo poruší nějaké pravidlo bude se to okamžitě řešit s tím, že mu může hrozit diskvalifikace i zákaz startu ve všech dalších UHC.

• Líbí Líbí x 7
  16. roset

roset VIP

Bude sem ještě někdo dávat další videa? Ráda bych se taky jednou koukla na cizí :)

17. reibl

reibl Registered

(až) zítra to budu editovat, bohužel není moc času, pokusím se to ještě ten den uploadnout.

18. reibl

reibl Registered

sestříháno a rederuju :) Dělám to poprvé, takže jsem na to zvědavej. Navíc jsem celé UHC sestříhal asi do 15 minut a k tomu i přidal hudbu. Jestli se nic nepodělá tak to večer bude YouTube ;)

• Líbí Líbí x 2
  19. reibl

reibl Registered

Tak ať to máme oficiální. Gratuluji týmu ve složení @roset a @funnel66 k vítězství. Druhé místo pro sebe urval @_Galaxion_ a jako třetí pak skončilo duo @vojtass48 a @DorQuendi.

Edit: pokud bychom to brali podle killů tak by bylo pořadí následovné:
    1. Funnel 3 killy
    2. roset 2
    2. vojtass 2
    4. DorQuendi 1

Nyní k mé (víceméně) prvotině. Dole vidíte video, které jsem stříhal a upravoval asi 2 dny. Snad se vám to bude líbit a určitě mi řekněte, co zlepšit a zda chcete tento typ sestřihu z UHC eventů pokaždé.

Poslední úprava: 09. dubna 2015
    • Líbí Líbí x 7
    • Děkuji! Děkuji! x 2
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  20. MrGespant

MrGespant Registered

Hmm... to byl brutal fail ten náš kill :-(

• Souhlasím Souhlasím x 2
  21. Angel

Angel Entita (WAM)

Tak nečekaně nás překvapili, že jsme zapoměli i na zlaté jabka.I přesto, že jsme takto dopadli, mě tohle UHC dost bavilo. MrGespant příště znovu a lépe :)

• Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1

Sdílej tuto stránku