1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Projekt Povolení banky / Ank0kuLion_ / gatorex

Vlákno v 'Schválené' založil Ank0kuLion_ 27. dubna 2021.

1. Ank0kuLion_

Ank0kuLion_ Registered

Banka na promenádě.

Dobrý den, už nějakou dobu mám v hlavě nápad na promenádu ohledné banky. V bance by se dalo uschovat sourkomé věci (treztor) + možnost si půjčit částku diamantu a v nějaké danné lhutě bude nucet půjčku splatit na ceně která bude sepsáná na knížce. Místo stavení jsem našel (promenádá) která se nachází zde, místo by se dalo umístit i na jiné místo. V tomto projektu bych pracoval jako majitel a muj zastupce by byl Gatorex_CZ, na banku bych byl dostatečně aktivní abych stíhal každodení papírování ohledné banky. Půjčení diamantu je prosté, přijdete chcete pujčit třb. 20dia. Banka sepíše bankovní a zapujčení převod, nadále se domluví na danou cennu která bude navrácena + příplatek a čas dodání. V osobním trezoru který bude schovaný v trezoru v bance, bude možno pronajmout v ceně 10 dia na 30 slotů místa. Banka má být v plánu na povrchu malá a v podzemí skromný trezor. Design banky bude 1/2 můj vyzuální vzhled, 1/2 pomocí youtubu. Chtěl bych tam zakomponovat nějaký redstone + interier který bude souviset k normální bance. Na banku jsem připraven hned po schválení začít pracovat. Při nedostatku diamantu nás bude podprovovat Yellowqik. Místo by se dalo aj dát nikam jinak.

Majitel - Ank0kuLion_
    Sp.Majitel - Gatorex_CZ
    Podporovatel - Yelloqik

Přiložené soubory:

Poslední úprava: 27. dubna 2021
    • Nesouhlasím x 6
    • Facepalm x 2
    • Souhlasím x 1
    • Zábavné x 1
    • Kreativní příspěvek x 1
  2.  
  3. Tompy

Tompy Registered

Jak určitě víš, banka na promenádě už stála, ale nikdy nebyla funkční. Zajímavá byla ale diskuse okolo toho, jak by banka fungovala a jaké by byly problémy s jejím chodem. Vést funkční banku, která by skutečně fungovala je podle mě skoro nemožné. Položil bych proto pár otázek.
    • Kde a jak budete brát na úroky z uložených peněz? A pokud je nebudete dávat, proč ne? (v zájmu toho aby banka fungovala jako skutečná)
    • Proč by si někdo ukládal diamanty do banky, když je na serveru plugin umožňující zamčení měny do chestek které jsou na 100% bezpečné? (a ještě platil za pronájem sejfu)
    • Jak budete vůbec vymáhat půjčky? "Nesplácení půjčky" není zmíněné v pravidlech serveru..
    • Jak budete evidovat půjčky - jak zaručíte, že člověk co si od vás půjčil diamanty nezačne předstírat že jste mu žádné diamanty nedali?
    • Jak budete vymáhat diamanty od někoho, kdo se jednoduše rozhodne, že na serveru přestane hrát?
    • Jak budete vymáhat diamanty od někoho, kdo dostane permaban?
    • Jak budete, tak jako skutečné banky, rozhodovat o tom, komu měnu půjčíte a komu ne?
    • Kontrastně k 4. otázce, jak bude zaručeno, že jste si žádné dluhy nevymysleli, a nezfalšovali "papírování"?
    Tipnul bych, že kdyby banka opravdu vznikla, nikdo by si k vám diamanty neukládal, a maximálně by si k vám chodili pro půjčky hráči typu "kid co přišel z warez serveru" kteří uvidí banku jako zdroj "rychlých prachů" a budou v lepším případě mít problémy splácet, v horším dostanou ban nebo přestanou hrát, a vy už z vašich peněz neuvidíte ani vindru.

Být vámi bych seriózně posoudil, jak by tahle banka fungovala, a zda byste na tom akorát netratili.

Poslední úprava: 28. dubna 2021
    • Souhlasím Souhlasím x 9
    • Líbí Líbí x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
  4. Ank0kuLion_

Ank0kuLion_ Registered

Zdravím, jsem si vědom že banka již stála a nefungovala tak jak má, já jsem schopen či posuzuji podle mého názoru že bude funkční.
    1. Kde a jak budete brát na úroky z uložených peněz? A pokud je nebudete dávat, proč ne? (v zájmu toho aby banka fungovala jako skutečná)
    2. Proč by si někdo ukládal diamanty do banky, když je na serveru plugin umožňující zamčení měny do chestek které jsou na 100% bezpečné? (a ještě platil za pronájem sejfu)
    3. Jak budete evidovat půjčky - jak zaručíte, že člověk co si od vás půjčil diamanty nezačne předstírat že jste mu žádné diamanty nedali?
    4. Jak budete vymáhat diamanty od někoho, kdo se jednoduše rozhodne, že na serveru přestane hrát?
    5. Jak budete vymáhat diamanty od někoho, kdo dostane permaban?
    6. Jak budete, tak jako skutečné banky, rozhodovat o tom, komu měnu půjčíte a komu ne?
    7. Kontrastně k 3. otázce, jak bude zaručeno, že jste si žádné dluhy nevymysleli, a nezfalšovali "papírování"

1. Diamantů máme dost na to aby se dalo uřídit banku, úroky budou zcela určeny dohodou hráče.

2. Ano jsem si vědom že to je na serveru, ale i tak to prosté k bance patří i kdyby se našel jeden človek tak pořád to má nějaký význam. Ano je přece hloubé si dávat svoje věci do nějaké banky když se to může dát do Ender Truhly ale pořád se tu nékdo najde který by měl zájem si něco uschovat, dokazal bych to třeba udělat tak že když si nikdo pujčí u naší banky tak muže k tomu dostat naš osobní trezor.

3. Budeme si vše psát do kníźek, budem si fotit kdo a kolik jsi zapučil.

4. Nebudeme dávát pujči v hodnotě 10x 64x dia u hráče který se zrovna připojil, budeme dávat v nějakém množství které bude odhadovat jestli ten človek tady bude hrát. Když nikdo přijde a pujčí a uź tady hrat nebude tak to prostě necháme plavat ale toho danného člověka si zapíšeme a kdyby se ukázal na serveru tak to po něm budeme vyžadovat.

5. Když někdo dostane perma ban tak to bude zcela na tom jak člověk bude trestně stíhaný tak budeme dávát půjčky. A pokud nikdo dostane permu a mi o tom vědet nebudeme tak to už je náš problém.

6. Kdo má špatnou minulost ohledné banu atd. tak prostě nebudeme dávát diamanty víc jak 64dia. Kdo třeba nebude mít žádný rejstřík tak nemáme žádný problém dát víc dia.

7. Vše budeme dokumenovat pomocí nahrávání, focení a zapisování. Budeme potřebovat aby schválil jeho souhlasem na jeho učtu že si zapujčuje peníze a bude schopen do nějaké lhuty peníze či dia navrátit do danné lhuty na které se domluvíme.

Pokud by se našli další otázky rád odpovím. Z pozdravem Lion.​

5. Levoslav

Levoslav Registered

Samotné požičiavanie diamantov mi príde dosť nezmyselné na tomto serveri zvlášť keď je tu garantovaný výkup obsidiánu za výhodnu cenu, čiže nikto na tomto serveri netrpí nedostatkom diamantov a ak niekto ich ma málo tak ide kopať obsidián do endu.

Taktiež je tu aj veľa iných spôsobov ako získať dia pomerne jednoducho , je tu aj výkup dreva, zlata, jílu, piesku, netherit ingotov atď. Každý hráč si môže otvoriť aj svoj vlastný shop. A taktiež sa daju zýskať dia aj predajom prebytkov cez chat kanál /trade kde sa vo väčšine vždy sa najde kupca ktorý rád zaplatí dia za tovar a v neposlednom rade sa daju získať dia aj za prácu. Čiže podla môjho názoru každý kto je šikovný tak má tu dia dostatok :)

A súhlasim aj s Tompy že samotné prevádzkovanie je dosť problematické :).

P.S: Budova ako taká je pekná a páči sa mi :)

Poslední úprava: 27. dubna 2021
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  6. Ank0kuLion_

Ank0kuLion_ Registered

Chápem ale chťel bych to okusit.

7. Petan_s

Petan_s Registered

Víš že mám rád hlouposti, ale toto je až moc problematické jak říkal Levoslav. Přeci jen jsou tu enderky a pluginy. Za mě to zkuste, ale nemyslím si že to bude mít nějaký úspěch :)

• Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  8. Ank0kuLion_

Ank0kuLion_ Registered

přesné jak píšeš ale víś co nikdy jsem to nevlastil a chtěl bych to aspoň zkusit kdykoliv se to da zničit

9. marquecz

marquecz Registered

Já souhlasím s ostatními, že pro tuhle službu není reálná poptávka a samotné fungování banky by přineslo spoustu problémů a úskalí zmiňovaných výše. Na druhou stranu si říkám, proč ne, byť třeba i z čistě roleplayingových důvodů. Já bych si třeba ze zvědavosti u tebe nějaký ten stack dia půjčil.

Myslím, že bys měl mít ale nejdřív vyřešený minimálně problém s vymáháním dluhů. Dovedu si představit dlužní úpisy v podobě podepsané knížky, která potvrdí, že si dotyčný u tebe půjčil danou částku a souhlasí s úrokem a datem splatnosti a že v případě, že dotyčný dluh nevrátí, šlo by to možná vymáhat v rámci pravidel jako v podstatě krádež, ale zase nemůžeš chtít po moderátorech, aby ti pro tvůj byznys dělali osobní exekutory.

Taky bych ti možná doporučil budovu banky nepředimenzovat, jako to bylo v minulosti u toho quartzového monstra, které zabralo půlku Promenády, spíš bych začal s nějakým malým baráčkem, který by šel případně snadno zbourat nebo předělat na jiný obchod.

• Souhlasím Souhlasím x 3
  10. Ank0kuLion_

Ank0kuLion_ Registered

Samozřejmě jsem to tak myslel ale webes mi řekl že nechce žádnou banku, ale myslím si že to není špatný nápad. Takže teď nevím jestli mám počkat až se vyjádří ostatní moderátoři, ale že tam nikdo bude krást tak to bude z čela moje chyba. A já jsem si toho vědom. Takže stále stojím na tom že bych to klidně udělal. Jenže je problém schválení. Děkuji za odezvu.

11. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Asi nejde o to, jestli modi banku chtějí nebo ne. Ekonomika nefunguje, a proto nemůžou fungovat ani ekonomické nástroje. Měli jsme tu na Thethys měnu (majetek se vydělával questama a získáváním hlav), ta byla dia-reformou bez náhrady zrušena, zrušeni byli i boháči a některým zůstaly jen bedny bezcenných hlav a holý skin.

Budova banky je hezká, ale asi ti nejde jen o stavění.
    Osobně mi tu chybí dva nástroje: Úschovna a Donášková služba.
    Úschovnu asi zlikvidovala šulkerová inflace. Donáškovou službu (à la "Kup na Spawnu šulker něčeho nebo natěž v netheru něco, dones mi to na smluvené místo a já ti za to zaplatím.") může provozovat jen "blázen" do létání, karavan oslů/lam nebo mašinek. Kdyby tu někdo takový byl, už bychom o něm věděli. Snad by se našlo uplatnění pro služby typu "natěžím, sklidím, vypěstuju...".

Ale asi nelze počítat s tím, že jakoukoliv službu tu rozjede někdo, kdo je pro většinu stálých obyvatel neznámý a tedy i nedůvěryhodný. Reputace se získává pomalu.

• Líbí Líbí x 4
  12. Karakas

Karakas Registered

S tím jak snadné je získat diamanty, nevidím důvod proč by si měl někdo půjčovat. V realitě si rozumný člověk půjčuje peníze jen aby je investoval, tedy aby na půjčce profitoval. To udělá investici do cenných papíru, založením byznysu nebo investuje do realit.
    Nic z tohot není možné na serveru, tedy půjčovat si diamanty nemá smysl. Žádná burza není. Založit si obchod nic nestojí. Pozemky jsou taktéž zdarma a natěžit materiál nebo rovnou diamanty, obsidian nebo jiný materiál za který je koupí je mnohem snažší a méně časově náročné než si vypůjčit diamanty, a poté je náročně splácet s úrokem.
    Banka by se mi líbila jako roleplay budova. Jiný smysl bohužel nevidím.

• Souhlasím Souhlasím x 3
    • Zábavné Zábavné x 1

Sdílej tuto stránku