1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

PC Komponenty

Vlákno v 'Mimo téma' založil Plch 29. listopadu 2016.

1. Plch

Plch Registered

Zdravím tebe který si čteš toto vlákno mám na tebe dotaz. Myslím, že by bylo zajímavé kdybychom si zde odiskuzovali o vašich PC. Nevychloubejte se jen napište co máte uvnitř své mašiny či toustovače.

2.  
  3. rejnock

rejnock zlá paryba

Protože je večeře teprve na plotně, a rád bych nějak zaplnil čas než si budu moci zaplnit bříško, hodím sem mou konfiguraci. Může to být inspirativní vlákno.

CPU: Intel Core i7 950 3Ghz
    MB: Asus Sabertooth x58
    RAM 12 GB (3 4GB Kingmax DDR3 1333MHz)
    GPU: AMD Radeon 7770 2GB (k tomu dva monitory)
    Zvuk: Sound Blaster live 5.1 (jako samostatná karta)
    HDD 1: 240GB (systémový, 2x SSD Patriot Blast 120GB v Raid 0)
    HDD 2: 2TB (aplikační, WD Black)
    HDD 3: 3TB (data, WD Black)
    Zdroj: Chieftec CFT-750-14CS 750W
    OS :Win7 pro.. prostě zatím pro mě není nic lepšího (nechcu o tom debatu : ) )

Není to kdoví co, už to prostě nějaký rok má a spousta z vás má jiný stroj. Na nový nejsou ty správné zlaťáčky a tak pokud pošlape jako hodinky i dál, tak zatím měnit nebudu :)

4. Potkan8

Potkan8 Registered

Aktuálně mám ve svém PC grafiku GT 240, procesor Core 2 quad 2,5GHz, RAM 4GB DDR3 asi 1333MHz a přetékající 0,5TB HDD.
    Postupně kupuji komponenty na tuto sestavu, kterou bych chtěl mít funkční do konce roku:
    grafika: Gigabyte Geforce GTX 1060 6GB Xtreme Gaming (asi nejlépe nataktovaná 1060)
    procesor (již zakoupen): i5 6600K
    vzhledem k možnosti taktování nějaké takovéto chlazení (je dolévatelné): http://www.alphacool.cz/produkt/RAIJINTEK_Triton_All-in-One_Kit_-_240mm.html
    darem jsem dostal toto SSD: Radeon 480GB R3 Series
    HDD: Seagate Desktop HDD 3TB
    MB: GIGABYTE Z170 - Gaming K3 (nejspíš)
    RAM: Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
    Widle 10 Home 64bit
    zdroj časem dokoupím něco okolo 700W, zatím to bude muset utáhnout můj starý 550

Pokud máte k mé plánované sestavě připomínky, sem s nimi.

• Zábavné Zábavné x 1
  5. TheZoonder

TheZoonder Registered

6. rejnock

rejnock zlá paryba

Mno beztak to založil sám potkan aby se za A pochlubil a za B aby založil novou debatu na téma "co nacpat do jeho PC" :D

• Zábavné Zábavné x 1
  7. Plch

Plch Registered

Díky @rejnock o této diskuzi jsem neměl tušení :D A nenapstal jsem tam pochlubte se, aby někdo nemusel lhát :)

8. Potkan8

Potkan8 Registered

Já se nechci chlubit, potřebuji radu, páč nevím, jestli to všechno půjde dohromady a zajímalo by mě, jestli máte nápad, jak to celé "zlevnit" :D

9. TheZoonder

TheZoonder Registered

Evidentně píšu pozdě, ale to ti někdo poradil i5 K + vodní chlazení? Protože, když to sečteš, tak seš v cenové relaci i7 K +-500Kč.
    Co se týče šedesátkový grafiky, tak to mi vždycky přišlo jako entry level pro hraní. A i dle Linus Tech je 1060 6G předražená. Takže buď bych si pořídil 3G verzi nebo až 1070. Popř. je tu možnost RX 480 OC 8G, která je o něco levnější než ta předražená 1060 6G. Btw AMD o něco lépe stárnou než NVIDIA.
    A co se týče RAM, tak to jsou nějaký CL16. DDR3 CL9 ~ DDR4 CL15 o stejné frekvenci. Já mám DDR3 CL8 2133MHz a tvá 3200MHz CL16 na tom ještě hůř ( protože tvá deska umí taky jen 2133MHZ) s cenovkou vyšší o 1500Kč.

Jinak kde se dá ušetřit. Určitě na HDD, mě osobně se 1TB nepodařilo nikdy naplnit. Kdo naplní 2TB je u mne trotl, co neumí operovat s prostorem na disku (omlouvám se všem kteří mají doma 3TB pracovního mat.). -1000Kč Dále pořídíš nejlevněší MSI Z170 desku a ušetřil si skoro -500 Kč. Správný výběr RAM -500Kč.

Pokud nuceně nepracuješ s nějakým starším softwarem, tak win 10 jsou ok.

• Děkuji! Děkuji! x 1
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  10. Potkan8

Potkan8 Registered

Díky za info, proberu si to. Ta deska umí i 3200MHz na RAMkách
    E/ Tu i5 jsem bral, jelikož byla v Black Friday ve slevě za 5,5k bez DPH

11. TheZoonder

TheZoonder Registered

Aha, tak to mají na CZC chybu. Rozklikl jsem první odkaz co jsem viděl a je to tam uvedené špatně. Ale i tak je ta MSI deska levnější a má více USB3.1

12. $kill

$kill Registered

Hlavně teďka nikdo nekupujde komponenty na vánoce. Ceny jsou teď prakticky nejvyšší za celý rok.. překvapivě.

Viz ukázka: zde

• Souhlasím Souhlasím x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  13. Potkan8

Potkan8 Registered

Njn, vybral jsem si na upgrade tu nejhorsi moznou dobu :/ Bohuzel stary PC se mi sype brutalnim zpusobem, ze bych to videl leda na reinstal widli. A pak hlavne potrebuji PC na ten ohnostroj

14. WinCheaterCZ

WinCheaterCZ Moderátor

AMD Athlon X2 DC 4200+ 2,2 Ghz
    DDR 2, 800MHZ - 4 Gb
    zvuk integrovanej na zakladce
    Grafika GF 610 GT 2Gb
    HDD sata 160 Gb

Tak a ted kdo ma starsi ? :D

Sdílej tuto stránku