1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Dotaz Oživení MajnWiki

Vlákno v 'Stará témata' založil StavitelSveta 09. června 2014.

?

Oživit MajnWiki?

1. Ano

92,7%
  2. Ne

7,3%
  1. StavitelSveta

StavitelSveta Registered

Když jsem ten hrozně úžasný písař (vážně, těch pár desítek až stovek článků za sebou mám), napadlo mě, že by nebylo špatné trochu oživit MajnWiki. Například staré CJDZ je spíše CNDZ (Co Není Dobré Znát) - aneb SKARIJJ s Termiterem jsou údajně stále aktivní modi a hlavní metodou dopravy je (staré) Nethermetro.

Otázkou je, jestli by to vůbec za to stálo. Neznalých nováčků je už v této polomrtvé hře poměrně málo (vídám tak dva nebo tři týdně) a pochybuji, že by to současní všeználci četli.

Co myslíte, má ještě MajnWiki nějaký potenciál? Stálo by za to ji oživit? Ozvěte se v anketě.

Kdyby vyhrála možnost Ano, rozhodně bych do toho nešel sám. Už se mi ozval @utheraptor, ale dva lidi jsou málo.

Seznam aktualizovaných stránek:
    http://wiki.majncraft.cz/co-je-dobre-znat/doprava - by StavitelSveta
    http://wiki.majncraft.cz/co-je-dobre-znat/moderatori - by MrNOIP
    http://wiki.majncraft.cz/co-je-dobre-znat/ekonomika - by MrNOIP
    http://wiki.majncraft.cz/projekty/verejne-projekty/start - by MrNOIP
    http://wiki.majncraft.cz/co-je-dobre-znat/penize - by StavitelSveta
    http://wiki.majncraft.cz/co-je-dobre-znat/pruvodce - by StavitelSveta
    http://wiki.majncraft.cz/server/pluginy/chestshop - by StavitelSveta
    http://wiki.majncraft.cz/server/pluginy/dynmap - by StavitelSveta
    http://wiki.majncraft.cz/slovnik/zkaceni-url - by StavitelSveta (bylo na to odkazováno, tak jsem to vytvořil, ať to nehází 404 :D)

Koukám, že na tom zapracoval i @MrNOIP!

Poslední úprava: 11. června 2014
    • Líbí Líbí x 1
  2.  
  3. fretka323

fretka323 Registered

Omylem jsem klikl na *NE*. Ano vím, sem debil :D ale bude to tím že jsem se moc nevyspal... Ano jsem pro oživění. Nymslím si sice zže MajnWiki je tu z důvodu informací (TC wiki tu je proto protože nikdo o těch módech nemůže znát vše) ale spíše kvůli takovým těm věcem jako příběhy Archanděla atd. Určitě obnovit CJDZ. Tam si myslím že se bude dívat.

• Souhlasím Souhlasím x 1
    • Informativní Informativní x 1
  4. Vergis

Vergis Celebrita

Rozhodně, jen do toho.
    Wiki se stále v omezené míře aktualizuje - využívají ji moderátoři ve své soukromé sekci a Mawky moc pěkně spravuje Minecaching.
    Kdyby se zapojilo víc lidí a wiki se zas rozjela, spousta lidí by to určitě ocenila.

• Souhlasím Souhlasím x 4
    • Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  5. utheraptor

utheraptor Midnight Wanderer

Jak jsem již řekl, do obnovy wiki bych šel, ale jen pokud by nás bylo víc. Ne aby to zase dopadlo jako posledně, kdy mi spousta lidí slíbí, že pomůže, a nakonec na to zůstanu sám.

• Zábavné Zábavné x 1
  6. StavitelSveta

StavitelSveta Registered

V prvním příspěvku v tomto vlákně naleznete seznam zaktualizovaných článků - můžete sledovat, jak se z CNDZ opět stává CJDZ. Zatím se zapojila moje maličkost a @MrNOIP.
    Kdo se chce také zapojit, tomu stačí se pouze na MajnWiki registrovat a začít psát, není to nic složitého. Kdyžtak mě hajlajtněte nebo pošlete PM.

• Líbí Líbí x 5
  7. PandKer

PandKer Král překlepů

Bylo by dobré, kdyby se aktualizovalo CJDZ i na hlavní stránce, kde je to v podstatě nejoficiálnější. Myslím, že zkratky jako NZ - Nové Zámky už moc potřeba nejsou a hlavně už by se tam mohlo někam konečně napsat, že na serveru nejsou admini. (A ne, není to tam, pouze to z textu vyplívá, ale ne každý si to uvědomí.)
    A pokud mi někdo dá nesouhlasím, tak ať cituje konkrétní bod, kde je to napsáno. ;)

EDIT: Snad už opraveno, díky @_CJ_

Poslední úprava: 10. června 2014
    • Souhlasím Souhlasím x 3
  8. Vergis

Vergis Celebrita

Na hlavní stránce by se mělo spíš úplně smazat. Všechno jsme to přesunuli na wiki a tam to může aktualizovat kdokoli. Wiki má být oficiální informační zdroj.

Na stránce CJDZ je to ostatně jasně napsané.

• Souhlasím Souhlasím x 2
  9. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

na stranku cjdz na webu sem pridal presmerovani... (prava na zmenu menu nejak nemam :D a nechci s tim nikoho otravovat) kdo nema javascript povoleny uvidi to co tam bylo..jinak vas to hodi na wiki ;)

@PandKer fuj oprav si tu hrubku tam :D kdyz uz to vidim aji ja tak je co rict -.-

10. Vergis

Vergis Celebrita

Smazal jsem ji úplně. Kdyby měl někdo zájem, je ve wordpressu v koši. :)

A rovnou jsem se pustil do uklízení:
    • Rovnou jsem odstranil odkaz na kalendář eventů, který bohužel nikdo nepoužívá.
    • Minecaching jsem přesměroval na stránku na wiki (a přesunul pod wiki). Původní stránka je zas někde ve wordpressu.
    • Někdo by se měl podívat na O hře - pokud nemáte práva, buď to zkuste nějak přepsat a já to tam pak hodím (nebo udělejte stránku na wiki). Současná verze textu pochází z rané alfy. :D Když už jsme u toho, FAQ by si taky zasloužilo editaci (něco o demu?)
    A nakonec jsem wiki přesunul do hlavního menu, nelíbilo se mi, jak vypadaly ty podsekce třetího řádu a myslím, že si zviditelnění zaslouží. Tohle je otevřené diskuzi, pokud nesouhlasíte, pište.

// Nakonec jsem odkaz na CJDZ strčil pod wiki.

• Líbí Líbí x 3
  11. stepanbeny96

stepanbeny96 Registered

Já se třeba pořád snažím udržovat stránku o Benátkách, jejichž wiki pravidelně aktualizuji. Sem tam něco přidám i k Arborské církvi, která sice prakticky nefunguje, ale to neznamená, že tam není :D myslím, že k vetší navštěvovanosti wiki by přispěla nová dávka příbehů a doplnění prázdných míst v "historii" serveru a dějinách světa. Je pravda, že se na wiki můžete dozvědět něco o nějakých vpádech, ale to jen ze stránky o bratrstvu a stránky jako O původu světa, kde je barvitý výčet článků jako historie, geografie atd. zůstávají prázdné. To je podle mě to, co by wiki znovnu nakoplo :) Jinak kdyby se nenašlo dost uchazečů o profesionální písaře rád se také zučastním :)

• Líbí Líbí x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  12. Mawky

Mawky Frajer

Jak psal Vergis tak já na wiki spravuji Minecaching (tak ne aby někoho napadlo mi ten pracně uspořádaný kód zmastit), potom svojí osobní stránku a nakonec jsem od někoho, snad i Vergise dostal povolení předělat hlavní stránku wiki.majncraft.cz. Jestli si ještě někdo vzpomíná, tak na úvodu byla ta strašně naformátovaná live mapa serveru, která se načítala věčnost. Tak super, že někdo další projevil zájem o MW, jen tak dál

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  13. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

V návaznosti na Verisovo smazaní cjdz na webu jsem upravil odkazy na cjdz co sem nasel a i trochu pravidla (zatim jen tu obecnou sekci), pridal odkazy na wiki k cizim slovickum (klidne se na to podivejte a upravte - nove jsem pridal do wiki slovniku). Kdyz se me bude chtit budu pokracovat dal - z pravidel chce vyhazet doporuceni (ty muzou byt na wiki rozepsana nebo je dam az nakonec do jinych "pravidel") a do pravidel nechat pouze nejnutnejsi at se to da pekne rychle precist (pravidla na dva a vic radku jsou znacne nevhodna - strucne jasne vystizne :) )

• Líbí Líbí x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  14. Vergis

Vergis Celebrita

Tak jsme s _CJ_ ještě jednou kompletně přeorganizovali menu. Tohle se mělo udělat už dávno. :)

Teď to chce přepsat sekci FAQ (hlavně O hře) a hodila by se i ta revize pravidel.

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  15. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Revizi pravidel postupne provedu (kdyby nekdo dalsi chtel na neco upozornit ze je to zle budu jen rad :) )

Jinak domluvil sem se s @NepsterCZ , ze udela nejaky clanek o Vesmiru a BS protoze vesmir posledni dobou hodne zkomira. Par lidi tam aktivne stavi dal, ale jinak je nulovej zajem, coz si myslim ze je skoda protoze to je vyjimecny projekt. Takze az bude clanek tak pribude do menu jeste naka ta polozka (popripade se da primej odkaz pod aktualni menu oddeleny mezerou - aby to bylo na ocich)

Pokud by se nasel nejaky opravdu zajimavy projekt, jak na majnu tak kolem nej, tak by se mohlo uvazovat taky o jeho zviditelneni. Aktualne me napada akorat UHC. Popripade az bude TC3 tak odkaz na nej.

Jinak kdyby mel nekdo nejake vyhrady proti aktualnimu usporadani menu, tak sem s nima - ale at to ma nake podstatne duvody ne "nelibi se mi to" :D

• Líbí Líbí x 1
  16. Petrsup

Petrsup Orel

Určitě napíšu článek o NNTF, aktualizuji NTF a svůj profil. Na Wiki jsem už nějaký ten měsíc nebyl a je to poznat.
    Ale hlavní důvod proč sem píšu: @StavitelSveta, do kterého článku jsi chtěl číselný údaj o tom, kolik jsem vydělal celkově peněz na kácení? Jen tak pro info ;)

• Zábavné Zábavné x 2
  17. StavitelSveta

StavitelSveta Registered

• Zábavné Zábavné x 1
  18. weltar

weltar Registered

Sleduji. A velice chválím. Vše.

-----

Jen drobnou poznámku k menu.

V současné době, první dva odkazy menu z hlavní stránky (články, faq) nemají přímý odkaz (klik na ně), jen se rozbalí podmenu. To je OK, to je očekávané. Ale další položky menu už jsou zmatečné. Zároveň reagují při kliku na ně (dost neočekávaně) a zároveň se objeví podmenu po najetí, které ale v seznamu obsahuje něco jiného(!). To je chyba.

IMHO by alespoň měly mít "jak se připojit", "pravidla" (a další) navíc ještě jednu první položku v podmenu - je samé. Tedy třeba "pravidla" aby se po nejetí rozbalilo do nabídky dvou položek "pravidla" a "banlist & tresty". A podobně.

Klik na hlavní rozbalovací nápis, třeba "pravidla", klidně nechte (duplicitně) přesměrován i nadále na pravidla. Osobně bych po kliku /na hlavní/ neočekával nic /žádnou reakci na klik/ nebo přechod na samostatnou stránku se seznamem položek podmenu, tak i ten přeskok na stránku prvního odkazu podmenu by byl také celkem logický /třeba routery to často používají/.

• Děkuji! Děkuji! x 1
  19. Vergis

Vergis Celebrita

@weltar: Vím přesně, co chceš říct, taky jsme o tom mluvili. Taky z toho důvodu jsou první dvě neklikatelné položky oddělené. Tenhle systém ale taky má svoji logiku.
    Primárně by se měly používat ty položky první úrovně (uvnitř nich se vždycky na ty ostatní nějak proklikneš) a ty na nižší úrovni slouží hlavně jako zkratky, pokud už víš, co hledáš. Tím, že máme dvě úrovně, je rozlišena důležitost těch odkazů. Navíc se tím šetří pohyb myši, pokud chceš jít na ten hlavní odkaz (než kdyby byl duplicitní a neklikací). Plus tam je těch položek míň, než kdyby všechny byly dvakrát, což je u tohohle divného menu přehlednější.

Člověk, který na web přijde prvně, se v tom snad zorientuje za chvíli (zas tak složité to není) a ti ostatní jsou zvyklí. Až tak velkou vědu bych z toho nedělal.
    V každém případě je to mnohem logičtější a přehlednější, než původně.

20. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Zrusil jsem "rucicku" u tech neklikatelnych (prvni dva), coz by melo pomoci -> rucicka = jde klikat. Dávat další položky do menu se mi nechce - sice mas pravdu s tou prehlednosti (vcera jsem mel stejnou pripominku) ale nadruhou stranu duplicita polozek neni zadouci. :)

Trochu jsem poprehazel ty kategorie pro prispevky (sice tam toho pribejva malo ale co pribejvalo mnohdy neslo zaradit a michalo se to... nektere jsem jen prejmenoval) Neni problem v pripade zajmu udelat dalsi sekce :) uvidime jesli se to ujme + upravil jsem .css soubor tak aby se to sub sub menu zobrazovalo korektneji a ne pre nadrazene menu :) -> ted uz to chce jen par pisalku

21. Osefal

Osefal Registered

Už několikrát jsem se pokoušel přidat stránku o sobě a hlavně o svém projektu, ale vždy jsem ztroskotal na úplně samém počátku. Jak si založit na Wiki stránku, jak ji tam dostat, naformátovat, jaké jsou možnosti formátování ... Chtělo by to nějaký návod pro méně chápavé, snad pak bych si s ním potikal :D , nebo udělat třeba šablonu pro profil hráče a šablonu pro projekt ke stažení. A tady pouze změníte to a to a nahrajete ji zpět. Nebo tak něco.

• Souhlasím Souhlasím x 4
    • Líbí Líbí x 1

Sdílej tuto stránku