1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Objednávka z thinkgeek.com

Vlákno v 'Stará témata' založil TooSexyForCS 26. března 2013.

1. TooSexyForCS

TooSexyForCS Oddělení likvidace turbodemence

Ahoj lidi.

Chtěl bych tady navrhnout společnou objednávku z amerického http://www.thinkgeek.com/.

Je to eshop kde naleznete věci k různým seriálům, od Battlestar Galactica po Game of Thrones, takže si myslím každý přijde na své.

Jde mne jednoduše o to, že objednávat si něco sám vás přijde draho na poštovném, ale ve více lidech se náklady rozloží. Navíc při větší objednávce by měli být ochotnější.

Takže se podívejte na ty stránky, a pokud by jste něco chtěli, připište se sem do vlákna. Náklady počítejte to co chcete + podíl na poštovném z US + poštovné po čechách (až vám to rozpošlu).

Objednání zajišťuje NepsterCZ, já budu řešit finance a následné rozeslání příslušných věcí příslušným lidem.

• Líbí Líbí x 6
  2.  
  3. Aamaranthine

Aamaranthine Pravá a levá ruka ďábla

Jenom drobna poznamka, ktera se tyka objednavani z U.S. Pokud vase objednavka presahne hodnotu 22 Euro (priblizne, ceny se meni), balik vam zadrzi na celnici a vy budete muset platit clo. (Pri objednvace za 60 Euro, clo cinilo skoro ctyri stovky!) Takze, pokud e-shop primo neuvadi, ze balicek posila jako nejaky "gift", pozor na to.
    Sem tam jim nejaky balik proklouzne a neplatite nic, ale nespolehala bych na to.

4. blurcak

blurcak Old Defiler

clo se pocita az pri prekroceni 150E , v cine se da nastavit nizzsi cena kterou vytisknou na balicek a kdyz v nem neni moc veci vetsinou to projde.
    A vyse cla se bere podle toho co posilaji, nekdo psal ze to je vetsinou 2-4 procenta, problem je ta zasrana ceska posta ktera ma nehorazne poplatky ktere obcas presahnou cenu samotneho zbozi.
    proto je obcas lepsi si to nechat poslat pres UPS nebo kuryrni sluzby ktere to clo vymeri, ale nejsou tam poplatky nebo mozna sou, ale tak velke.

Jinak u posta prej docela prestreluje castky
    http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=112&t=45057

Ve vlakne o internetovych nakupech je dost informaci

5. Bedrych

Bedrych Klingon

Od ledna 2012 jsou pravidla pro clo a DPH mnohem přísnější (od 10 EUR). Všechny zásilky se rentgenují, naštěstí je stále kontroluje na celnici člověk, takže jeden telefon v obálce nechá být... . Problém je ve větších baleních s několika stejnýmy výrobky.
    S Číny se snaží vše nacpat do obálek, aby to prošlo jako dopis a ne balík (dostávám měsíčně několikrát).
    Z USA je při vyšší cenně opravdu lepší použít třeba UPS, sice to stojí třeba pětistovku, ale o zboží je dokonale postaráno a rychlost dodaní je často i pod 24 hodin.

• Líbí Líbí x 1
  6. Aamaranthine

Aamaranthine Pravá a levá ruka ďábla

Blurcak, promin, vubec nemas pravdu, to jsem napsala, jsou informace z praxe (minuly tyden). Castka (po jejiz prekroceni se musi clit) je opravdu 22 Euro (pro mesic duben - mirne se meni neustale). Poplatky u ceske posty byly 95 Korun za cele rizeni (dala jsem segre plnou moc a resila to ona, NE Ceska posta, ktera by si za tyto ukony uctovala 190 Korun). Samotne clo pres 350 korun z casty 60 Euro. Vim, co pisu, mam na to doklad.

Jenom jsem vas chtela varovat.

7. ToKro

ToKro Registered

8. Bedrych

Bedrych Klingon

9. ToKro

ToKro Registered

• Souhlasím Souhlasím x 1
  10. StanYliS

StanYliS Registered

Sdílej tuto stránku