1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Nový web Majncraftu

Vlákno v 'Informace' založil Vergis 12. ledna 2015.

 1. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Věřte tomu nebo ne, už skoro tři roky "pracujeme" na novém webu. Vystřídali jsme několik šablon a nakonec to skončilo tak, že _CJ_ jednu vzal a kompletně překopal. Během posledního roku se práce konečně trochu hnuly a teď už zbývá jen dodělat pár detailů a dopsat některé texty.

  Testovací verzi webu naleznete na http://beta.majncraft.cz/.

  Berte na vědomí, že stále není dodělaný, především pravý sloupec se bude překopávat. Mobilní verze taky zatím není. A počítejte s tím, že jakékoli vaše komentáře o tom, co byste jak udělali líp, CJ bude brát jako osobní urážku a bude u nich zuřit. :p Takže technickou stránku zatím úplně vynechte.

  Myšlenka je taková, že každý svět Majncraftu bude mít vlastní web (přepínání nahoře) a články budou oddělené. Budeme tak mít možnost udělat ke každému světu hlavní stránku s informacemi a samostatná pravidla.

  Co můžete komentovat je celkový vzhled, myšlenka rozdělení, architektura webu (rozdělení menu), kterou jsme jinak zatím neřešili, a další obecné věci.

  Možná sem ještě postupně něco doplním, až mě to bude napadat.
   
  • Líbí Líbí x 19
  • Informativní Informativní x 2
  • Děkuji! Děkuji! x 1
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
 2.  
 3. Tweety

  Tweety Registered

  Offline
  Registrován:
  01. února 2011
  jestli nechcete zabít čtenost článků, dal bych, že po najetí na majncraft.cz (hlavní stránka) budou vidět články a ne info o serveru

  jinak se mi to líbí, hezky předělaná v současnosti hodně používaná wordpresácká šablona *zvedá palec* GOOD JOB @_CJ_ !

  a pak ty texty, no
  1) nevím jak moc vám záleží, aby texty byly čtivé a tahající do hry
  2) na jakou věkovou skupinu cílíte
  3) jak moc si myslíte, že lidi budou chtít číst odstavec s malým písmem, bez žádných zvýraznění
   
  • Souhlasím Souhlasím x 3
  • Líbí Líbí x 1
 4. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Vzhledem k tomu, že žádné články v současnosti nejsou, jejich čtenost zabít nemůžeme. :D Je otázka, jestli jsou pro nás důležitější články, nebo server a hráči.

  Texty jsou jen první nástřel, který se bude upravovat, a formátování, obrázky a podobné detaily se zatím neřešily.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 1
  • Zábavné Zábavné x 1
 5. Tweety

  Tweety Registered

  Offline
  Registrován:
  01. února 2011
  nelíbí se mi, jak jsi to napsal
  "jestli jsou pro nás důležitější články, nebo server a hráči" ale budou doufat, že jsi nemyslel, že si myslím, že je důležitý web a tím se zabije komunita :)

  někde jsem tu viděl, že se články řešily, myslel jsem, že s novým webem "nějak" zajistíte alespoň minimální přísun článků na stránku

  věc se má tak, že člověk, který sem připluje a už na majnu hraje, se rád podívá na novinky bez zbytečného kliknutí
  člověk, kterého zajímá tento server a dostal se sem přes odkaz, určitě jednou obětuje kliknutí na info o serveru :)

  ale udělejte si to jak chcete, koneckonců modů je milion
   
 6. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Já to tedy vidím přesně opačně. Když nováček klikne na odkaz, tak by ho to mělo hodit na stránku s informacemi o serveru, neměl by hledat v menu. A tam by hned měl vidět, proč by měl u nás začít hrát a jak se připojit. Čím snadnější to bude mít, tím líp.
  Články se budou kromě toho zobrazovat i na té stránce o serveru (vpravo v sidebaru). Samozřejmě bychom je rádi oživili, ale podle mě mají až sekundární prioritu. Záleží i na lidech, jestli začnou psát.

  Tohle je každopádně věc, kterou jsme zatím nerozhodli.
  [DOUBLEPOST=1421067555,1421066749][/DOUBLEPOST]A @Tweety: Pokud máš pocit, že by ty texty šly nějak vylepšit, rozhodně se do toho pusť a posílej je sem. Nakonec to všechno nějak dáme dohromady.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 7
 7. Tweety

  Tweety Registered

  Offline
  Registrován:
  01. února 2011
  to bude flejmu...

  jestli budu mít čas, možná se na to podívám

  edit: na jakou věkovou skupinu cílíte?
   
 8. Wexom

  Wexom Registered

  Offline
  Registrován:
  31. prosince 2011
  Plánuje se někdy sjednocení designu webů?? Když to tak vezmu, tak vím o 4. Hlavní, forum, statistiky s modreq atd... a whitelist. Uznávám, že každé má něco do sebe, ale pro nováčky mi to může přijít nepřehledné, když stále přelétávají mezi několika různýma webama. Myslím si, že by bylo dobré do budoucna to zredukovat na 2. Na hlavní web, který by obsahoval whitelistový test + statistiky a tak a forum bych samozřejmě nechal vedle, to jinak nejde ;-)

  Nemusíte hned flame, je to jen myšlenka ;-)
   
  • Souhlasím Souhlasím x 3
  • Líbí Líbí x 1
 9. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Tweety: Však víš, kdo na Majnu hraje - tak 13-15+.

  Wexom: Pěkné by to bylo, ale musel by to někdo udělat. I na tomhle jsme pracovali x let. :D Možná časem.
   
 10. Pulec

  Pulec Administrátor

  Offline
  Registrován:
  17. října 2010

  VS

  Obě má svoje + i -. Tweety rozumně uvažuje, budoucí uživatel, který má šance na pochopení pravidel a splnění whitelist tesu bude natolik chytrý, že se v našich stránkách vyzná.

  Takže když to bude ve hře udělané tak pěkně jak je aktuální spawn, kde je na cedulích spousta informací, tak v novém světě může být třeba nějaká knihovna, kde se zhruba nějak vysvětlí jak zapisovat informace o světě na webové stránky. No a s trochou štěstí se uživatelé v stránkách orientují.

  Zase mít na hlavní stránce pouze informace o serveru a články až moc schované (rozuměj bez, textu, do očí nebjící obrázky) taky není ok. Co takhle něco mezitím?
  Na hlavní stránce nějaké novinky z akutálního dění serveru, ideálně jen ty nejzajímavější a pak nějaké velká tlačítka či obrázky, které zaujmou nové hráče. Napadá mě nějaká obdoba http://www.swtor.com/ :)
   
  • Líbí Líbí x 2
  • Souhlasím Souhlasím x 1
 11. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Nejsem si jistý, jestli ten spawn byl nakonec tak dobrý, jak se čekalo - ty cedulky nakonec v podstatě nikdo nečte a ještě se tam nováčci těžko orientují. Příště bych asi zvolil nějaký jednodušší. Knihovna by asi byla úplně k ničemu.

  Je tu ještě možnost udělat hlavní stránku čistě jako rozcestník na ty ostatní. Byl by tam kratičký popis našich herních světů s odkazy a zároveň seznam článků (nebo ten slider, který je teď u článků). A ty světy by pak každý měl pod sebou to, co je na hlavní stránce teď.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 1
 12. Potkan8

  Potkan8 Registered

  Offline
  Registrován:
  04. září 2013
  Já vám ti nějak nevím... sice do HTML trochu dělám, ale nejsem nějaký expert, to fakt ne... Ale přijde mi, že nový vzhled je méně přehledný a hlavně když se tak rozhlédnu po ostatních MC webech, přijdou mi skoro všechny stejné (tedy horní lišty s nabídkou apod.) - to jako takový prvek mi nevadí, ale ta nepřehlednost tady v tom fakt je. Líbilo se mi dávat aktuality na hlavní stránku, ale je pravda, že popis serveru se sem bude hodit více. Osobně bych na aktuality zvolil speciální záložku v horní nabídce. Zkusil bych ještě zapracovat na editaci textu (dost mi unikají malé písmenka a šedivé nadpisy) a zvolení pozadí (na první pohled jsem dost tápal, kde co je, chvíli to trvalo, než jsem se zorientoval, např. pravý sloupec s počtem hráčů, kronikou atd. se mi hrozně pletl do ostatního). Je mi jasné, že toto není finální verze a těším se, až vyjde. Doufám, že se Majncraft zase prosadí a mezi servery vynikne - a k tomu je bezpochyby nutné mít také náležitě web stránky. Já, když jsem nějaký server hledal, většinou jsem skončil právě u stránek - u Majncraftu tomu tak nebylo. Doufám, že toto neberete jako záporné ohodnocení, jen jako tip (můj názor) :)
   
  • Líbí Líbí x 1
 13. funnel66

  funnel66 Bagr

  Offline
  Registrován:
  24. března 2013
  Zmenšit bílou i černou lištu!
  Minimálně aspoň po přejetí dolů na obsah - na malém rozlišení (1366x738) je užitná(obsahová) plocha neskutečně malá -> snižuje přehlednost.

  Zde náhled pro představu
   
  • Líbí Líbí x 1
  • Souhlasím Souhlasím x 1
  • Děkuji! Děkuji! x 1
 14. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  cvpotkan0088: Většina věcí, co popisuješ, se ještě bude dodělávat - psal jsem to nahoře.

  Ohledně té přehlednosti teda nevím - horší, než to je teď, to podle mě být už skoro nemůže. Ten web v tomhle směru nebyl dobrý už ve chvíli, když jsme ho nahazovali, a s vývojem serveru se to jen zhoršovalo. A teď ještě přibudou další potřebné stránky.
  Ten nový by měl mít alespoň nějaké logické členění (všechny odkazy v menu stejnou úroveň). Snad to bude hlavně o zvyku.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 1
  • Informativní Informativní x 1
 15. Potkan8

  Potkan8 Registered

  Offline
  Registrován:
  04. září 2013
  Mně se osobně nelíbí hlavně ten pravý sloupec, dost mi leze do ostatního, nějak bych ho oddělil. jinak díky za info :)
   
  • Souhlasím Souhlasím x 2
  • Zábavné Zábavné x 1
 16. TheZoonder

  TheZoonder Registered

  Offline
  Registrován:
  13. února 2013
  Musím vám to (částečně) pochválit, vypadá to k světu.

  Obrázek "horního pozadí" se mi moc nezdá (teď nemluvím o tom, že není z nové mapy :D ). Nebe pěkné, voda s prominutím hnusná a město klasika -vannila. Kdybych to šel vyscreenovat se SEUSem, tak to dle mne vypadá mnohem lépe (např zde). Nehledě na to, že by bylo moc pěkný, kdyby se měnil... Třeba i podle času... Jdete se na stránky mrknou večer a ejhle pozadí je záběr na noční Olympsiege atd.

  Proč je ten "horní problikávací poster" v sekci článků tak tmavý? (toto)

  Naopak se mi líbí to, že jste vytvořili kategorii Deníčky,příběhy, lets playe, páč ty mě osobně zase až tolik nezajímají.

  Vyhledávač opravdu vyhledává! Ne jak tady na fóru...

  Palec nahoru taky za video o nábytku :D

  Jinak bych možná trošku zvětšil písmo (a to mám dost velký monitor s zoomem na 130%).
  A barevně bych odlišil nadpisy a podnadpisy (ty jsou šedivé na bílém pozadí), byť by nemuseli být úplně křiklavé (Jsem pro oranžovou!).

  PS: Barevná orečka jsou až dole, jako za odměnu pro toho, kdo se tam proscrolluje nebo co? :D
   
  Poslední úprava: 12. ledna 2015
  • Souhlasím Souhlasím x 1
 17. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  TheZoonder: Render nahoře je provizorní, pokud chceš vytvořit něco lepšího, s chutí do toho. To platí i pro ostatní, sem s tím. A ano, původní plán byl, že se budou střídat. Zatím to implementované není, ale do budoucna uvidíme. Rozhodně není problém je zatím třeba po měsíci měnit.

  Slider asi bude ještě potřebovat poštelovat, nevím, co na něm zatím CJ dělal.

  Na kategorie a podobné věci se zatím vůbec nesahalo, to je všechno ze starého webu. :)

  S barvami souhlasím, taky přemýšlím, jak to oživit. A s písmem celkem taky.
   
  Poslední úprava: 12. ledna 2015
  • Líbí Líbí x 2
 18. Tweety

  Tweety Registered

  Offline
  Registrován:
  01. února 2011
  přesně tak jsem uvažoval, my stejně nejsme warez server, kde chceme po člověku aby si rychle vyplnil IP adresu a přidal se a pak jsme z něj ždímali prachy
  bude muset strávit čas na whitelistem, takže jedno kliknutí navíc je zanedbatelné

  články s tlačítky se mi docela zamlouvá

  (tohle je jen můj osobní názor - ale jak jsem starší, tak příliš pohyblivých věcí na stránkách nevnímám pozitivně, zvlášť, když se rychle střídají perexy na články v úvodu)
   
 19. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Podle mě je lepší ten jeden klik navíc přidat lidem, které už máme zaháčkované (snad to není tak podstatné - to, jestli je nějaký nový článek, stejně člověk z té hlavní stránky uvidí a může na něj kliknout), než nováčkům, které každá další komplikace může odradit.

  Tenhle princip se používá všude, třeba v e-shopech. S každým klikem pár lidí odpadne a když je proces moc složitý nebo něco nefunguje, jdou jinam.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 3
 20. Tweety

  Tweety Registered

  Offline
  Registrován:
  01. února 2011
  jenže v e-shopech nemáš IQ test, zda jsi pro nákup ten pravý (whitelist)

  když uvidí ty články, tak na ně třeba i klikne a řekne si, že tam jsou zajímavé věci/úžasné stavby/ tvořiví lidé a potom má víc motivace projít whitelistem

  jestli to tam bude vidět i tak (články), tak je to stejně jedno, protože ani není jisté, že tam články budou přibývat
   
 21. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Jenže ono když je hlavní stránka jen seznam článků (které se serveru ani netýkají), tak není ani na první pohled jasné, že to hlavní je server. To mi vždycky vadilo na současném designu. Pokud sem člověk nejde cíleně ale náhodně klikne na odkaz, tak neví, co čekat.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 2

Sdílej tuto stránku