1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Nový systém značení na dynmapě

Vlákno v 'Informace' založil Vergis 18. května 2015.

 1. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Spuštění nové mapy se snad blíží a bylo by dobré ještě před ním domyslet některé věci. Jednou z nich je dynmapa.

  Mluvili jsme o tom, že by se sjednotilo užívání ikonek - hrad by byl například vždy hrad, a ne středověké město atd. Taky by se mohly předělat vrstvy.
  Ne všechno musíme vymýšlet v modtýmu, práce máme i tak dost - takže se obracím na vás.

  Ikonky najdete tady: https://github.com/webbukkit/dynmap/wiki/Using-markers

  Jak se s tím poperete nechám na vás a vložím se do toho, až kdyby to jinak nešlo. :) Navrhuju založit tabulku na google drive a zkusit těm ikonkám nějak přiřazovat typ projektů.
   
  Poslední úprava: 18. května 2015
  • Líbí Líbí x 9
  • Děkuji! Děkuji! x 1
 2.  
 3. Laranto

  Laranto Lrrr

  Offline
  Registrován:
  15. listopadu 2012
  Pokud bude vznikat - jako že doufám že ano, tak jsem pro to, aby se v samostatné vrstvě značila železniční síť.

  Jednou barvou se mohou značit tratě s obousměrným provozem, místní přípojky, které budou mít třeba jen jednu kolej mohou mít barvou jinou. Stanice mohou být značeny minecarty, výhybky bez vlastní stanice ozubeným kolem. To abych něco nahodil...

  Screenshot_7.jpg

  Důležité by v tom ale bylo, aby liny skutečně kopírovaly trať a nevedly pouze vzdušnou čarou mezi stanicemi -> pomůže to v aktualizacích když vznikne nová přípojka a velice to usnadní hledání místa kde naskočíte na koleje a dojedete do cílové destinace.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 9
  • Líbí Líbí x 3
 4. Nojp

  Nojp Moderátor

  Offline
  Registrován:
  19. října 2012
  Ještě přidám i dodatečnou informaci k tomu, co psal Vergis - do dynmapy se ikonky dají i přidávat (viz například ikona stanic v ByteCartu v Netheru Reloaded, která je custom) vedle těch současných, takže klidně může někdo šikovný ikonky přidávat (běžný formát 16x16px).

  @Laranto: o tomto jsme se již bavili a určitě budeme železnice (a asi krom tratí i výhybky a stanice) do mapy zaznačovat. Když nikdo jiný, já ano :angelic:
   
  Poslední úprava: 18. května 2015
  • Líbí Líbí x 5
  • Informativní Informativní x 2
 5. TheZoonder

  TheZoonder Registered

  Offline
  Registrován:
  13. února 2013
  Co se týče ikonek bych unifikoval pouze ty nejčastější druhy staveb. Usedlosti, obce, města, hrady, kešky a třeba trapky.
  A ostatní stavby bych označoval dle žádosti autora. Jediné co bych dodržoval by byla nějaká nadřazenost ikonek. Hlavní město se značkou "house" a vedle vesnice se značkou "ruby", "king" či "flag" dle mne působí komicky.

  Ale osobně si myslím, že pokud současná dynmapa ztrácí na přehlednosti, tak to není různými ikonami, ale špatně zařazenými vrstvami.

  Ve vrstvě "muzeum" například není nic. Ta vrstva je úplně zbytečná. Naopak vrstva "značky" obsahuje/označuje města, vesničky, hrady, veřejné projekty, soukromé projekty a trapky. Trochu moc bych řekl.

  Takže bych to rozřadil do jednotlivých vrstev např. na "Kulturní památky", "Trapky", "Projekty"atd.

  /@Vergis možná, že se na to mrknu podrobněji, ale nejdříve tak o víkendu
   
  Poslední úprava: 18. května 2015
  • Souhlasím Souhlasím x 9
  • Líbí Líbí x 1
 6. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Rozpracuj to, přesně tohle od vás chci. :)

  Zas těch vrstev ale nedělejte moc.
   
 7. Petrsup

  Petrsup Orel

  Offline
  Registrován:
  24. dubna 2012
  Myslím, že krom lepšího rozlišování vrstev by mělo být dalším základním kamenem nového značení i to, že každá vrstva bude mít jasně danou sadu ikonek, které v ní budou používány. Aby všichni zkušenější hráči věděli na jakou vrstvu se dívají, co kde vypnout, aby si ponechali jen to co chtějí atd.
  Myslím, že by to mohlo vypadat nějak takhle:

  1. Města & Vesnice
  default, big house, building
  2. Doly, Farmy & Trapky
  skull, truck, anchor, ruby
  3. Aukce, Obchody & Podniky
  bascet, cart, scales, coins, chest, factory, bricks
  4. Kultura & Projekty
  Bank, theater, bookshelf, temple, church, curtlery, cup, camera, tree, beer, drink, light house, gear... Sem se hodí lecos
  5. Sídla & Hrady
  house, tower, diamond
  6. Doprava
  Minecart, sign, walk, popř směrovky
  7. Minecaching
  Compass
  8. Portály
  Portal, door

  + nakonec věci jako hráči, konec mapy, kvadranty, bytecart

  Pokusil bych se v používání ikonek sledovat prvoplánovost/"blbuvzdornost", aby nikoho nemátly a také jejich použití na staré mapě.

  Co myslíte? :)
   
  Poslední úprava: 22. června 2015
  • Líbí Líbí x 8
  • Souhlasím Souhlasím x 6
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
 8. MrGespant

  MrGespant Registered

  Offline
  Registrován:
  11. prosince 2011
  Možná by nebylo od věci (kvůli nováčkům), kdyby se do jedné vrstvy vykreslily hranice od schválených projektů. Mohli bychom se vyhnout řadě dohadům...
   
  • Líbí Líbí x 5
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
 9. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  To by bylo šíleně náročné na vyznačování a možná i nemožné. Těch 150 bloků od kraje projektu se posouvá, jak projekt roste, a navíc ne vždycky je ten okruh přesný. Doteď to fungovalo, nechal bych to, jak to bylo.
   
  • Souhlasím Souhlasím x 7
 10. Sognus

  Sognus TechniForger

  Offline
  Registrován:
  14. června 2012
  Já dlouho přemýšlel, že by bylo dobrý mít databázi projektů. Stačil by popis, souřadnice, datum vzniku (na základě kdo dřív přijde, ten dřív mele) , nějaká jednotka na výjádření velikosti (možná průměr/poloměr), nějaký orientační výpočet (přibližná vzdálenost zvětšená o několik desítek bloků) vzdálenosti po zadání souřadnic. Každopádně nedokážu si představit, jak by se něco takovédleho řešilo přímo v mapě, to už spíš nějakou jednoduchou databázi na kterou se moderátoři budou moci odvolávat v případě územních sporů, sice to není tak fancy jako render přímo do mapy, ale podle mě to pomůže víc, než prohledávání fóra.

  //Edit pro @Vergis
   
  Poslední úprava: 19. května 2015
  • Souhlasím Souhlasím x 3
 11. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Ten seznam projektů už jsme probírali a určitě to bude dobrá věc, nejde na něj ale spoléhat, že bude počítat vzdálenost k okolním stavbám. Spousta jich značku a schválení mít nebude a vzdálenost se počítá od hranic, ne od jednoho bodu. Propojení s dynmapou vidím v tom, že bude automaticky generovat odkaz, ale to je tak všechno.
   
 12. Jajinek

  Jajinek Registered

  Offline
  Registrován:
  25. ledna 2015
  Pokud bych chtěl na dynce něco členit, tak možná spíše podle "sociálního aspektu" projektu.

  Vytvořit hladiny podle toho, jestli je to "open" projekt, čili jestli jej staví více hráčů a berou posily a nebo je to individuální, či skupinková záležitost a taky, jednu vstvu ponechat pro "neaktivní projekty". nevím jak těžké je přesunovat ikonky mezi hladinama, ale bylo by fajn filtrovat projekty k převzetí, případně do kterých projektů se můžu zapojit. Případně vstva "dokončené projekty".

  Přijde mi to důležitější, jak vrstvení podle Hrad - zámek - město - vesnice- divadlo - nevímco.

  Pak samostatná hladina asi na obchodní body a obecně prospěšné stavby, jako spawn, pískovna, jílovna.

  Určitě samostatná hladina na kešky.

  A samotné ikony mít ve více vrstvách, ale přiřadit je typu projektu. Např. všechny hrady ikonu hradu, ať už by byl rozestavěný, či dokončený, či opuštěný a možný převzít.

  PS: a vrstva "ke zbourání" s ikonou buldozerku. jinými slovy, kam na matroš :D
   
  Poslední úprava: 19. května 2015
  • Souhlasím Souhlasím x 3
  • Líbí Líbí x 1
 13. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Neaktivní projekty bych nepřesouval, vyžadovalo by to kontrolování, jestli je projekt aktivní, a časem by v té vrstvě byly ty projekty skoro všechny. A to dělení podle počtu hráčů mi taky nepřijde bůhvíjak užitečné, tyhle věci se mění (minimálně to, jestli je projekt aktivní, viz výše) - a není problém vlastníkovi napsat a zeptat se, pokud se opravdu chceš přidat.

  Obecně prospěšné stavby byly zmíněné výše, tam určitě souhlasím. I ta vrstva demolic je celkem zajímavý nápad.
   
  • Líbí Líbí x 1
  • Souhlasím Souhlasím x 1
 14. utheraptor

  utheraptor Midnight Wanderer

  Offline
  Registrován:
  06. dubna 2012
  Mám (v hlavě) vypracovaný systém pro značky na novou mapu už docela dlouho, sepíšu to (bude to docela na dlouho) hned, jak odmaturuju a budu mít po přijímačkách. :D
   
  Poslední úprava: 27. května 2015
  • Líbí Líbí x 3
  • Zábavné Zábavné x 2
 15. utheraptor

  utheraptor Midnight Wanderer

  Offline
  Registrován:
  06. dubna 2012
  Tak konečně mám čas to sepsat. Rozdělení značek samotných už v podstatě vypsal @Petrsup, mám pocit, že on sám vycházel ze staršího vlákna, kde jsme tohle docela detailně probírali. Možná by se na tom dalo něco vylepšit, ale to až v kontextu nové mapy samotné, prozatím tohle nemá smysl tolik řešit.

  Co mi osobně připadá zajímavější jsou další možnosti, jež dynmapa dokáže, ale které prozatím nevyužíváme. Mapa například umí ukázat některé značky až po bližším přiblížení. Líbilo by se mi, kdybychom to mohli využít pro odstranění velkých skupin značek na malém prostoru, které výborně plní svoji funkci ve velkém zoomu, ale už zase ne tolik, když je mapa zcela oddálena (za příklad poslouží například Federace).

  Obecně by tím šlo mapu velmi zpřehlednit. Navrhoval bych zavést primární vrstvu pro největší projekty a města (takové ty ikony serveru, jako je teď třeba Kráter, Federace, Chrám králů...). Ta by byla vidět bez ohledu na zoom, a fungovala by jako základ mapy (taková kostra). Na stejné úrovni bych asi nechal i Majnkeše, aby bylo nějak rozumně vidět, jak jsou rozložené, ale stejně jako dnes bych je defaultně vypnul jako vrstvu, aby se tam zbytečně nepletly lidem, kteří na jejich lovení žádný zájem nemají. Podobně by se asi mělo řešit i CHKO, opět kvůli přehlednosti.

  Druhá vrstva (takové tkáně mapy) by byla menší města a projekty (něco jako je Pískomilov...), která by se zobrazovala při jednom otočení kolečkem myši (příkazově předpokládám, že by to bylo zoom:1). Společně s nimi by sem patřily i end portály a podobné věci, co by se měly dostatěčně brzy vynořit.

  Na zoom:2 (nebo zoom:3, ale to už je opravdu hodně blízko) by patřily přidružené projekty (Normandy, Spleef aréna Zlomená lopata). Aukční body by se také patřily, stejně, jako nether portály, protože ty už od základu patří k nějakému projektu nebo sídlu.

  Ideální by byl i Vergisův dávný nápad, jestli by nešlo nějak udělat, aby se názvy značek zobrazovaly vedle značek samotných. Minimálně pro tu nejvrchnější vrstvu by to bylo ideální, hodně by to usnadnilo orientaci.

  K tomuto systému bych přidružil i seznam projektů na fóru, kde by bylo sepsáno, ke kterému většímu celku ten který menší projekt patří, kde se nachází a jaká je jeho značka (a v jaké je vrstvě).

  To je prozatím vše.
   
  • Líbí Líbí x 7
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
  • Souhlasím Souhlasím x 1
  • Informativní Informativní x 1
 16. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Mapa už pojede a projekty se množí, takže bychom se měli nějak shodnout. Má ještě někdo nějaké připomínky nebo návrhy?
   
  • Informativní Informativní x 2
 17. Vergis

  Vergis Celebrita

  Offline
  Registrován:
  21. prosince 2010
  Založil jsem sety, takže můžeme začít vytvářet značky.

  ID jsou: mesta, doly, aukce, projekty, sidla, minecaching.

  Portály jsem zatím nevytvářel - budeme je značit?

  Držte se při vytváření prosím toho seznamu značek výše, ať v tom není chaos.
   
 18. Klohto

  Klohto VIP

  Offline
  Registrován:
  15. března 2011
  Trapky? Nebo jich je zanedbatelne?
   
 19. funnel66

  funnel66 Bagr

  Offline
  Registrován:
  24. března 2013
  • Informativní Informativní x 1

Sdílej tuto stránku