1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Město Nordhavn

Vlákno v 'Schválené' založil Kiri0o 09. března 2021.

Tags:
  1. Kiri0o

Kiri0o Registered

Nordhavn

Hej allesammen, jeg hedder Kiri0o og jeg vil gerne bygge en by. Mesto z východu a juhu opevnené starými hradbami, ktoré vybudovali prví osadníci Tethysu po tom, ako sa vrhli do portálu, unikajúc pred istou skazou ich rodného domova na Novuse. Slúžili na ochranu osady, ktorá na tom mieste kedysi stála a umožňovali obchodníkom pokojný a bezpečný prechod okolo úžiny medzi ostrovmi. Proti povoleniam úradov som potichu renovoval staré hradby a uschovával artefakty nájdené popri prácach. Našťastie na serveri (zatiaľ) úrady nemáme a Webbes uplatňuje svoje kladivo len na vykrádačov provokatérky, takže som s rekonštrukciou vyviazol bez povšimnutia. Dnes už sú hradby takmer hotové a pripravené chrániť kohokoľvek, kto sa pod nimi usadí.

Preto sem dnes pripínam túto žiadosť. Popri prácach som si zaspomínal na starý Olympsiege a Benátky a napadlo mi, prečo nepostaviť vlastné mesto na ruinách toho starého? Na uctenie pamiatky tých, ktorí venovali svoj život stavbe týchto hradieb a osady, aby sa nezabudlo na slávu ich, ich sveta Novusu, ale aj Eternie, odkiaľ pochádzajú ich predkovia. Navyše, zo starých zväzkov som vyčítal existenciu CzM... Vraj to bol systém prepájania miest. No a vraj pod osadou bol oltár k nejakému.. neviem či to bol boh alebo démon, ale vraj ho pravidelne uctivali. A potom klub... turistov? No, tomu sa budem venovať neskôr. A možno tie spisy ukážem @marquecz, toho by to mohlo zaujímať. Oh mesto. Rýchlo som nakreslil aj plán, ako by to mohlo vyzerať. Dúfam, že sa vám návrh bude páčiť a poprípade mu dáte aj zelenú. Ak by bolo treba niečo dodať, prosím napíšte mi, alebo si ma odchyťte – rád sa ku všetkému vyjadrím.

Projekt je zatiaľ súkromný, ale rád privítam záujemcov o dom či dva. Štýlom stavieb by som sa chcel priblížiť obrázku nižšie, s možnými zmenami. Určite pridám návrh hneď, ako budem spokojný s celým dizajnom

Poloha mesta: https://map.majncraft.cz/?worldname=world&mapname=surface&zoom=6&x=3708&y=64&z=-2825

Štýl stavieb
    [​IMG] 151253257_2864839130459680_6100529590518968445_n.jpg [​IMG]Nie je to môj návrh budov, len inšpirácia ;)
    Stavba nie je moja, je to len návrh od iného hráča

Plán mesta

Mesto som rozdelil do viacerých častí, ako je vidieť na mapke nižšie. Určite sa stane, že sa pri farmách objaví hŕstka budov z centra mesta s trochou vidieckeho pantonu. Chcel som ale rozdelenie do menších celkov, ktorým by som sa postupne venoval a nezostal po mne veľký fľak, ak by som kvôli univerzite na stavbu aktuálne nemal čas. Ako som hovoril, je tu viac oblastí v rade, ako ich chcem postaviť:

• Tyrkysová a tmavomodrá = Plán výstavby CzM
    • Červená = Centrum mesta, budovy by sa mali točiť okolo svätyne a pozdĺž opevnenia. Svätyňa sa ale postupne zmení, jej quartz vzhľad bol len na skúšku a nahradí ho iný dizajn.
    • Oranžová = Malé uličky krútiace sa po riečnych ostrovoch s budovami tesne vedľa seba, aby zaplnili všetok voľný priestor. A samozrejme pekné miesto na vyhliadku! Pre predstavu by sa mali podobať na Nyhavn v Kodani, De Wallen v Amsterdame alebo centrum Štokholmu, od ktorých aj beriem inšpiráciu.
    • Bordová s pruhmi = Túto oblasť by som chcel zdemolovať, aby sa z ostrovov dalo pozerať priamo na oceán. V severnej časti je oranžová s pruhmi – nie som si zatiaľ istý, či tam postaviť ďalšiu časť mesta alebo vymazať polostrov altogether, ale som naklonený k prvej možnosti.
    • Zelená = Najväčšia oblasť na juhu/severe, určená pre polia a fabriky. Začal by som južnou časťou s fabrikami a prístavom a následne sa presunul na sever, kde by boli polia a farmy. Čo sa týka fabrík, nemám presnú ideu (zatiaľ!) ale čerpám inpiráciu z Funnelovej Plencovej! fabriky, za čo sa na mňa hádam nebude hnevať. (viz. https://map.majncraft.cz/?worldname=world&mapname=surface&zoom=7&x=-139&y=64&z=2166)
    • Žltá = Malo by ísť a poslednú (?) expanziu mesta. Menej koncentrovaná a dedinský štýl, čo by sedelo k zelenej agrikultúrnej oblasti na severe. Na CzM by som napojil južný cíp.

[​IMG]Plán stavby:
    InkedInkedInkedCapture_LI.jpg

Ďakujem za prečítanie a prajem pekný zvyšok dňa, drahý čítajúci :happy:

Poslední úprava: 09. března 2021
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 6
    • Líbí Líbí x 5
    • Souhlasím Souhlasím x 4
    • Užitečné Užitečné x 1
  2.  
  3. Tyrael888

Tyrael888 VIP

ja som za
    Vyzera to zatiaľ dobre ale ak stavaš sám tak odporúčam stavať postupne :) Keď ti to schvália tak napíš materiálo sa najde dosť.

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  4. KubaCraftovsky

KubaCraftovsky RIP IN PEACE

Fabrika je Plencova ;)

Jestli se město schválí, tak si rád postavím nějaký ten domek - styl se mi velmi líbí :)

• Líbí Líbí x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  5. Huhac

Huhac Registered

Taky bych si asi nějaký dům postavil, vypadá to hezky:)
    A případně bych nějak pomohl s materiálem (hlavně kámen, toho mám nejvíc);)

• Děkuji! Děkuji! x 1
  6. Webess

Webess Badmin

Schvalene. Presunute. Prijemnu stavbu :)

• Líbí Líbí x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  7. marquecz

marquecz Registered

Potvrzuji, že by mě ty spisy mohly zajímat. :D

Líbí se mi to barokní opevnění s bastiony, obecně období od raného novověku po 19. století mi přijde v Minecraftu ne až tak často využívaný styl. Připojuji se k Tyraelovi s doporučením stavět postupně, zatím bych si dal cíl postavit to červené centrum města a ostatní čtvrti bral zatím spíš jako potenciální oblasti dalšího rozvoje. Každopádně držím palce!

• Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  8. Tompy

Tompy Registered

Heh, shulker boxy jako stavební prvek jsem snad ještě neviděl. Nutno říct, je to dost ambiciózní projekt, především co se týče velikosti, ale věřím že pokud to toho půjdeš s odhodláním a pílí, určitě to dokončíš. Hodně štěstí :p

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  9. Plenca

Plenca VIP

Nápad se mi též velmi líbí (snad na něj budeš mít dost sil, není to malé) a to jsem čekal nějakou pevnost, podle těch rozestavených hradeb. :D ... Jinak co se fabrik týče, tak se můžeš zkusit inspirovat na http://19centurycraft.net:8123. Dynka jim teď zdá se nejde, ale doufám, že časem zase naskočí. Na severu májí celou oblast z dob průmyslové revoluce. Inspirace je tam mraky. :)

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  10. Kiri0o

Kiri0o Registered

Update #1
    Dynmapa

Zdravím všetkých modov, Majncrafťákov, minerov, staviteľov a dobrodruhov, ako aj pocestných. Už je to takmer mesiac po uverejnení pôvodného príspevku a žiadalo sa informovať o progresse projektu. Na úvod musím s poľutovaním konštatovať, že sa naozaj náročne hľadá čas v strede skúškového, no na druhú stranu mi to dalo čas premýšľať o rozvrhnutí centrálnej časti ostrova, ako aj prípadných stavieb do budúcna.

Ďalej by som chcel poďakovať za úžasnú odozvu, ktorá ma posúva ďalej aj keď som unavený premýšľať - nečakal som, že Vás projekt tak zaujme a veľmi sa tomu teším! Špeciálne ďakujem musí ísť všetkým, ktorí ponúkli materiál na stavbu, ako aj hráčovi @Plenca za dynmap na 19th Century Craft, z ktorého som pri rozvrhnutí centrálneho ostrova bral veľkú inšpiráciu. This said, please allow me to move on. :headphone:

Rieky a mosty
    Zo začiatku som si nebol veľmi istý, čo s centrálnym ostrovom. V hlave aj na pepieri mám náčrt malých ostrovov, ako by mali vyzerať a na čo by sa mali podobať, ale centrálny ostrov vyzeral byť priveľký na čokoľvek, čo by som chcel spraviť. To bolo, teda, až do chvíle, kedy som prehĺbil plytké vodné plochy, ktoré tieto oblasti oddeľovali. (alebo aspoň malú časť zo všetkých)
    Screenshot 2021-03-11 202018.jpg 2021-03-11_20.19.21_2.png 2021-03-26_11.12.08.png
    Nebudem klamať, razom sa ostrov stal postatne menším. Aspoň opticky. A ja som si uvedomil, že veľkú stanicu, či katedrálu, tam nepostavím :woot: Bolo načase vymyslieť niečo iné! Oh, a keď už som bol pritom, spojil som hlavný ostrov s hustým lesom a mainlandom, aj keď je zatiaľ dokončený len jeden most.
    165052982_4034000363331719_7120460863097006495_n.png 165302516_497606561261753_5015059944478778505_n.png
    Centrálny Ostrov
    Bol to oriešok, ktorý ťažko rozlúsknuť, no svoju spokojnosť skrývať nemôžem - aj keď je len na tebe, drahý čitateľ, posúdiť, ako sa ti výsledné rozloženie páči ;) Centrálny Ostrov je rozdelený na viacero blockov, ktoré majú pripomínať husto obývané mestá. Dávam si za cieľ vytvoriť úzke uličky, akými sú tie vo Florencií, priestranné námestia ako v Amsterdame, umožniť jednoduchý prevoz materiálu do obchodnej oblasti pomocou kanálu, podobnému tomu v Kodani a zároveň zvýrazniť industrializáciu, ktorá sa deje všade naokolo. Pravda, je to beh na dlhú trať, no potenciál tu je a budem sa snažiť stavbu dotiahnuť do čo najväčšieho detailu :)

K samotnému rozloženiu:
    2021-04-06_20.15.25.png
    • Zelená: Park na severe pri hradbe a hlavné námestie v strede ostrova.
    • Červená: Cestičky, uličky a iné priechodné oblasti pre každého cestovateľa.
    • Šedá: Samotné blocky, na ktoré by sa mesto malo rozdeliť. Každé rozdelenie predstavuje parcelu a zatiaľ čo väčšina by mala zostať stabilná, je možné, že sa niektoré parcely posunú podľa potreby. ;) Pozn. Niektoré parcely potrebujúci doladiť bordery budov, preto prosím tie, ktoré nie sú rozdrobené do menších, berte s rezervou :D
    Čo sa týka parcel samotných, ďakujem pekne za veľký záujem o pozemok v Nordhavne! Nechcem vás odradiť, od pôvodného návrhu som neustúpil, no domčeky podobné tým v hlavnom príspevku by sa mali nachádzať na priľahlých ostrovoch, zatiaľ čo hlavná časť by mala pôsobiť viac husto obývaná. Ak by ste mali záujem aj o pozemok v hlavnej časti, stačí mi napísať o ktorý máte záujem a určite sa dohodneme :headphone:V opačnom prípade vás prosím o strpenie, kým sa ako-tak dokončí hlavný ostrov a nahrniem sa expandovať ;)

Užitočné informácie na koniec
    1. Zatiaľ si nie som úplne istý so štýlom stavby. V západnej časti ostrova je vidieť náčrt budov inšpirovaných Amsterdamom, no zatiaľ nemajú presný vzhľad. O finálnej verzii a približnej podobe vás budem informovať čím skôr ;)
    2. Ospravedlňujem sa za 'príjazdovku' v Netheri, ktorá je stále nedokončená. Pokúsim sa ju dostavať čo najskôr, aby nešpatila CNC :)

Ak ste sa dostali až sem, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa/noci :headphone:

Poslední úprava: 06. dubna 2021 v 22:09
    • Líbí Líbí x 4
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2

Sdílej tuto stránku