1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Doprava Nether metro město - Netheria

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil jarda09 27. května 2018.

1. jarda09

jarda09 Registered

Město v Netheru, které je hned pod spawnem, nabízí příjemnou dopravu pomocí železnice.

Dostanete se do něj po schodech přïmo ze spawnu (v CNC).

Účel města je zjednodušit dopravu k projektům, veřejným farmám, trapkám i k sídel hráčů.
    Vlakové nástupiště jsou v určitých domech, označené cedulkou.

Netheria.jpg
    Aktuální seznam propojených projektů:
    • Veřejné farmy, trapky: Guardian trap, Double skeleton trap, TreeFarm PLUS
    • Města: Hromová Hora, Vítkovice
    • Sídla hráčů: JoshiBB, FrostbiteMan, klevik5, Essenor, Aegir_CZ, Janek1, bertry77, Scarecrow_CZ, Peaguin1, kurek007, domcapivo, rikuhahl, Webess
    • Je zde i metro vedoucí 10 000 bloků od spawnu na každou světovou stranu, sloužící především k těžbě.
    Chcete-li někam navíct metro, stači napsat sem nebo mi napište ve hře.
    Metro navedu zdarma s jednoduchým designem a do nejlíp umístěného domu, aby cesta byla co nejkratší.
    Pokud chcete, můžete si design metra předělat dle svýho, ale nezasahovat do budovy.

Nezasahujte do terénu města a jeho okolí do 150 bloků - nekopejte díry, tunely, ani nekopejte ozdobný quartz rudy ani glowstone, nestavte 1x1 sloupy apod.

Správce města: jarda09

Tento první příspěvek bude postupně aktualizován.

Návrhy a připomínky neváhejte psát sem. :)

Poslední úprava: 12. listopadu 2018
    • Líbí Líbí x 6
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  2.  
  3. jarda09

jarda09 Registered

Zdravím,
    vzhledem k tomu, že se pravděpodobně rozšíří mapa při přechodu na 1.13 tak proběhnou nějaký změny v metro systému, aby nehrozily srážky a nebyl v tom bordel.

1. Nástupiště

Momentálně jsou u každého nástupiště 2 shopy na vozíky (výkup a prodej). Nově tyto shopy budou zrušeny a vozíky budou automaticky vhazovány na koleje. Přibude taky systém na automatické rozjíždění při nastoupení do vozíku, nebude tak potřeba zdlouhavě hledat a mačkat tlačítka. Samozřejmě i automatické vystoupení a následně zničení vozíku bude u všech nástupišť.

2. Způsob vedení kolejí
    Doteď se vedly koleje způsobem: hlavně že se hráč dostane z bodu A do bodu B a hlavně jsou všude jednokolejové tratě tzn. obousměrný provoz což by po rozšíření mapy zvyšovalo pravděpodobnost srážky. Nyní budou 4 hlavní tepny - sever, jih, východ, západ (viz příloha), které budou mít svůj vlastní design, odpadá tím možnost si celou trať nadesignovat podle svýho ale stále si budete moct nadesignovat alespoň svůj tunel co bude připojen do té tepny. Každá metro tepna bude široká 20 bloků + 2 bloky široký žpáteční tunel (viz příloha).

3. Radnice a její využití
    Radnice, která se už dnes postavila zhruba vestředu města bude uvnitř mít informační cedule a hlavně se tam budou sbíhat všechny zpáteční tratě ze všech tepen. V radnici budou umístěny activator raily pro vystupování, přijde mi to lepší než by se vystupovalo v nástupištích, že se nebude muset chodit přes celý město.

Bude to práce asi na několik měsíců ale budu se snažit většinu tratí nechat v provozu co nejdýl / zprovoznit co nejrychleji.

Budu rád za každou pomoc i za nějaký materiál (red sandstone, koleje, RS lampy).

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 1
  4. jarda09

jarda09 Registered

Tak nakonec se mapa rozšiřovat prej nebude, tak změny co jsem zmínil asi ani neproběhnou.
    Budu se snažit dodělat všechny rozdělaný projekty co na Novusu mám a na předělávání metra se asi nedostane, už jen, že je to celkem hodně práce, do který se mi ani moc chtít nebude, když bude nová mapa.

Nicméně celé město se vynasnažím co nejvíce vyšperkovat, ať ho můžu prohlásit za dokončený. :)
    Přidám soul biom a lava biom, postavím více budov, polí a různých dekorací.

BTW na nové mapě pravděpodobně vytvořím něco podobného jako nether město nebo minimálně nějaký metro tam určitě zařídím. Možná to bude podobný systém jak jsem psal v minulým příspěvku, jen s tím rozdílem, že na spawnu bude systém, kam se zadá kam jet a ono vás to automaticky hodí na správnou kolej. nebude tak potřeba chodit po městě a hledat správnou budovu.

Poslední úprava: 07. září 2018
    • Líbí Líbí x 2
  5. jarda09

jarda09 Registered

Zdravím,

Posledních pár týdnů jsem pracoval hlavně ve městě a tak sem stručně vypíšu změny, který se za poslední dva týdny udály.
    První a celkem významnou změnou je že jsem konečně pojmenoval město: Netheria

Dále jsem vytvořil magma řeku, která teče ze západu přes jih do středu do magma jezera. (screeny v příloze)
    No a poslední co jsem udělal je cesta z města / cesta do volnýho netheru, která vede z jihu, přes řeku. (viz příloha)

Tak to by bylo prozatím všechno.
    Plánuju ještě udělat Soul biom a udělat trochu detailnější design budov. Budu rád za každou pomoc. :)

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 2
  6. jarda09

jarda09 Registered

Zdravím,

tak přicházím s nějakým menším updatem:
    "Soul biom" je hotov, vytvořil jsem ho za radnici, hned naproti schodům. V oblasti jsou tři sochy (hlavy), inspiroval jsem se ze soch Moai na Velikonočním ostrově.
    + ještě jsem trochu upravil design budov

Pokud máte nějaký nápady jak co zlepšit, co přidat, neváhejte napsat sem nebo mně ve hře. :)

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 2

Sdílej tuto stránku