1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Nádraží na spawnu a povrchová železnice

Vlákno v 'Metro a doprava' založil Vergis 02. září 2015.

1. Monetic

Monetic Registered

Jo, za to se omlouvám, jsou to odkazy na Onedrive do složky která je nasdílená a veřejná ale jaksi to po jednom dni přestane fungovat. Už to mam řešené jinak.

• Líbí Líbí x 1
  2. Thashis

Thashis Registered

Zdravím.

Nedávno jsem se ve vlákně Cesta z Města zmínil o tom, že by se mohla vybudovat jistá železnice, spojující města ve větších vzdálenostech.

Optal jsem se několika hráčů, jestli by neměli zájem o připojení. Nejdále byla zatím dotažena trasa červená na severozápad.

Jak by železnice vypadala?
    Dělení:
    1. třída
    Dvoutraťová železnice stavěná jako hlavní úseky. Vedla by ze spawnu až na konec tratě. Měla by pravidelné osvětlení, oplocení a elektrické vedení. Bedrych přišel s názorem, že oplocení železnice rozdělí krajinu na dvě části. To by bylo vyřešené přidáním branek každých 30 (nebo 50) kostiček od sebe.

2. třída
    Jednokolejná železnice, vybočující z hlavní tratě nebo vedena rovnou z nádraží samostatně. Také by byla oplocená, nicméně již bez osvělení či elektrického vedení.
    Užití:
    Soukromá sídla, menší vesničky mimo hlavní trať.

3. třída
    Tato trať by neměla ani osvětlení, ani elektrické vedení. Použita by byla jen na vyhlídkových trasách kupříkladu na úpatí grand canyonu.

Případní účastníci: @LumpiCZ @Vergis @Sharzun

Přikládám nějaké screen shoty a mapu, jak jsem předběžně trasu plánoval.

Legenda k mapě:
    Červeně: Trať na severozápad
    žlutě: Trať na východ (jihovýchod)
    Zeleně: Vyhlídková trasa

Přiložené soubory:

• Líbí Líbí x 1
  3. Vergis

Vergis Celebrita

Sloučil jsem vlákna.

Bavili jsme se o tom na devu a dost lidí železnici odmítá kvůli tomu plotu. Já s ním problém nemám (pokud budou ty branky), ale možná by to šlo zkusit bez něj a kdyžtak ho potom přidat, pokud by mobové dělali neplechu.

Jinak já železnici stavět nehodlám (na delší vzdálenosti mi přijde zbytečná), můj plán končí v Majnově. Pokud by ale chtěl někdo pokračovat z něj, má moji podporu a dohodneme se, kudy dráhu protáhneme.

• Děkuji! Děkuji! x 1
  4. alesekmoravec

alesekmoravec Registered

Utrousím poznámku k mapě od @Thashis

Co takhle místo té obliky vedoucí na západní stranu mapy udělat podmořskej tunel/most a jak by se to dostalo na břeh toho zimního biomu tak to táhnout na sever? Mám na pobřeží město, docela rád bych tam viděl nějaké nádraží. Nemluvě o tom že je asi jasné že pokud bude Gulag, umístění bude v onom masivním spojení sněžných biomů.

mapka_trať.PNG
    Hrubá mapka

• Líbí Líbí x 1
  5. Thashis

Thashis Registered

Tento návrh se mi sice líbí, nicméně Čmelákov odmítl napojení na železnici a jak je zde vidět, tato trasa by vedla přímo centrem člemákova. Navíc na mé mapě je několik projektů které by se mohli připojit. Na tvém břehu je snad jen tvůj. Jedine tedy železnice 2. třídy potom :)

6. Welfare93

Welfare93 Modder/Mod

Za mě silné ne.

Nelibí se mi ten styl, rozhodně bych nechtěl mít něco takového v okolí svých staveb.
    • Umístění jeden blok nad zemí:
      • v krajině to moc hezky vypadat nebude.
    • Fence:
      • nepůjde to přelést.
      • fakt nechci hledat fence gate,atd na přelezení.
      • rozdělí svět a s tím kolik se plánuje železnic a všude fence......
    • Cesta z města zapadá do přírody a nijak nebrání v pohybu, tohle počítá s tím že nikdo nebude cestovat jinak než železnicí, popřípadě furt hledat přechody.

• Souhlasím Souhlasím x 12
    • Líbí Líbí x 1
  7. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Souhlasim s Waflikem. Navic si pamatuju boom zeleznic podobneho razeni na Eternii a taky vim kolik lidi to vyuzivalo (krome teda psikovny nadrazi a cesty do NYT poruby a mozna do tri vrchu - ale do tri vrchu byla pak zeleznice predelana na uzasnou vyhlidkovou jizdu ne plot hyzdici krajinu) Dle me se akorat postavi trate a ploty co budou branit lidem stavet si ve volne prirode (kdyz tam vede zeleznice tak uz neni volna ze?) a proste prelezat ty ploty byt bude co 50 bloku dira bude opravdu zabavne....

Kdyby slo o nejake spojeni projektu kde mezi nima je zajimava krajina nebo vyhlidka na nake mesto/"pamatky" nebo tak byl bych pro, ale tam by se to dalo opet stavet jinak nez plot a koleje blok nad terenem (viz cesta mezi psikovnou a olypsiege na Eternii). tahat vsude po mape hlavni a vedlejsi trate je proste zbytecne a asi tak k 80% projektu se to ani nehodi (vlak do hradu? vlak do stredoveke vesnice?) Pokud najdete nake zajimave projekty ktere nejsou pres celou mapu daleko a mezi nima se da provest draha (treba skrz velke hory nebo takove ty clayove sloupce) tak by to mohlo byt fajne.

• Líbí Líbí x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  8. Tutifus

Tutifus Vault Dweller

Masivně bych železnice nestavěl, na cestování na dlouhou vzdálenost lidi stejnak budou používat povětšinou nether metro / cnc, když si budou chtít projít overworldem tak využijí imho cestu z města... železnici bych stavěl maximálně tak lokální tratě v určité oblasti, třeba řeknu příklad lokální trať hromová hora - poruba, protože to jsou stylově podobné (rozuměj realisticky (žádné fantasy, atd)) projekty

I když jako nápad je to pěkný, udělat si železniční síť přes celou mapu, krom zábavy stavitelů si myslím, že by to udělalo víc neplechy než užitku, ať již kvůli optickému ale i praktickému rozdělení mapy, tak i na určitou estetičnost, která nemusí sedět k projektům v okolí...

• Souhlasím Souhlasím x 6
    • Líbí Líbí x 1
  9. alesekmoravec

alesekmoravec Registered

Tak když už je tu takovej odboj...
    A jak to vypadá s lodní dopravou? Nějaká diskuze tu probíhala.

Odesláno z mého GT-S5300 pomocí Tapatalk 2

• Souhlasím Souhlasím x 1
  10. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Lodni doprava v okoli Majnova ma zelenou. Zbudoval sem hned na zacatku dva pruplavy ktere spojuji reky kolem aby se dalo proplout vsude. V pripade problemu neni problem upravit nektere casti brehu nebo mosty (ale pokud nejsou extremni lagy a nejste ozrali tak se do koryta reky a mezi pilire mostu trefite :D )...

Co se tyce meho druheho projektu - Prehrada 8 - tak tam s nejakou dopravou lodky nahoru na vodu asi taky budu pocitat :) A pokud se toho nikdo neujme tak si mezi prehradou a Majnovem nejak cesticku vyhrabu a oznacim :-P Co bude dal po svete netusim :)

• Líbí Líbí x 1
  11. alesekmoravec

alesekmoravec Registered

Když si člověk trochu prohlédne dynmapu, tak potencionálních průplavů najde opravdu hodně

Na cestování overem je voda skvělá. Chtělo by to opět nějak zorganizovat, jako to bylo na staré staré mapě (to vlákno jsem si pročítal mnohokrát, opravdu se mi líbilo). Lodě v 1.9 prý mají být nerozbitné > určitě nastane renesance vodní dopravy.

V závěru bych si představoval možnost doplout pohodlně z jakéhokoliv velkého projektu kamkoliv po světě kam dosahuje voda. Některé průplavy by byly delší- v těchto případech by bylo ideální prorazit průplav skrz horu. Nemluvím o extrémním zásahu do krajiny, spousta těchto průplavů by se dalo přestavět v přírodně vypadající jeskyni.

Co se týče průplavů poblíž měst, tam by si to města manažírovala po svém- pochopitelně aby to nevzhlíželo jako nějaká zrůdnost odněkud z warez žumpy. V případě Thunder Hillu bych si dokázal představit nějaké pěkné, automatizované průplavy s všemožnými technickými vychytávkami.

A ano, velmi často jsem zde použil slovo průplav. :D

• Líbí Líbí x 3
  12. Vergis

Vergis Celebrita

Přesuňte se do zvláštního vlákna, tady to nechte vlakům. Doufejme, že ty lodě v 1.9 opravdu budou i na zalagovaném serveru použitelné.

13. alesekmoravec

alesekmoravec Registered

Asi nějaký jednodušší návrh vypracuji.

Odesláno z mého GT-S5300 pomocí Tapatalk 2

Sdílej tuto stránku