1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Náboženství?

Vlákno v 'Diskuze' založil _Galaxion_ 24. srpna 2015.

1. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

Já jsem velmi velký fanoušek toho, když se za něčím dělá velký příběh a historie.
    Jelikož do mých projektů zahrnuji většinou ty největší podrobnosti (co se týče Novu) tak i náboženství.
    Ano, možná je to trochu ošemetné téma, ale myslím, že je to něco, co by na Majncraft mohlo z hlediska Roleplay alespoň trochu patřit.
    Když si to vezmete, sám @utheraptor vytvořil náboženství uctívající Draka a End dimenzi.:angelic:
    Po tom, co jsem si já sám vytvořil fiktivní náboženství pro své budoucí projekty mě napadlo, že by bylo zajímavé vidět v ostatních městech, vesnicích či projektech kostelíky či budovy uctívající různá božstva či vůbec něco úplně jiného.:pompus:
    Již na Eternii se zakládaly nějaké ty církve, ale vždy se jednalo o věc, na kterou se bralo ohled jen tak mimochodem a většina měst na to nebrala ohled.
    Když už se dělaly nějaké kostely či katedrály, bylo samozřejmostí to, že náboženství které budou tyto katedrály/kostely zastupovat, bude křesťanství (O ostatních případech nevím, kdyžtak doplňte.). Přitom na našem serveru vůbec žádné křesťanství nikdy nevzniklo (alespoň ne ve formě uctívající Krista, pokud vím), takže mě zaráží, že přesto má většina kostelů a katedrál na svých věžích znak kříže. (Jsem si vědom církve arborské, která se toto pokusila objasnit.):troll:
    Ale jelikož Novus je úplně nový svět, bylo by možná skvělé, kdyby se i toto odvětví roleplaye rozrůstalo a k vláknům různých měst se i dopisovalo, jaké náboženství zde převažuje, či na dveřích kostela napsáno, které bohy uctívá.:writing:
    Rád bych viděl kreativní nápady lidí, co by postovali na fórum články o jejich vlastních fiktivních náboženstvích a případně i viděl nějakého dobrovolníka udělat screenshot dynmapy, na kterém by později barvami vyznačil města, která uctívají jaká náboženství. Myslím, že by z toho vznikla hezká barevná mapa, na kterou by byla radost pohledět, ne kvůli těm barvám, ale kvůli kreativitě lidí.:artist:
    A teď k té části, na kterou chcete argumentovat:
    Ne. Nemůžu a nehodlám nutit lidi, aby si vytvářeli vlastní náboženství a aby si povinně zvolili náboženství jejich města.:bear:
    Tento diskusní článek měl pouze inspirovat lidi, kteří vytvářejí vlastní města, či naprosto obyčejné hráče. Neměl za úkol nikoho nutit do věci, která ho nezajímá. :vomit:
    A další věc:
    Uvědomuji si, že náboženství je velmi ošemetné téma a snadno se kvůli němu vedou rozepře (sami to známe z historie Evropy.):jimlad:
    Neměl jsem v úmyslu, aby se lidé začali hádat, které jejich náboženství je pravé a které falešné. (I když představa nějaké té Svaté Majncraftové války je zajímavá.. :vamp:)

Možná jde o téma, které nemá smysl nějak hloubš rozebírat a není důvod aby vůbec existovalo, ale zajímalo by mě, co si o tom myslíte VY!
    (Prosím, nekamenujte mě za to, jakým způsobem je tento článek napsán, jedná se o můj první diskusní článek)
    (A prosím, vyvarujte se komentářů jako: "Přidal bych se, ale nikoho nemůžeme nutit." Přesně toto jsem zde popsal, že nechci tak to dál nerozebírejte.)

-Galaxion, člen náboženské skupiny Vesmíreství

Poslední úprava: 24. srpna 2015
    • Líbí Líbí x 2
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  2.  
  3. SilveR_sk

SilveR_sk Registered

no neviem ako ty, ale jediný boh je tu podľa mňa dwi.. :D

• Souhlasím Souhlasím x 4
    • Líbí Líbí x 2
    • Zábavné Zábavné x 2
  4. HAwky

HAwky Bacon devourer

Zastupuji náboženství míru a jedinný pravý bůh je dwillah. A kdo nesouhlasí, tomu vyhlasím džihád!!! :p

• Zábavné Zábavné x 6
  5. _Galaxion_

_Galaxion_ Registered

No, možná jsou neaktivní, ale pořád jsou tu ještě @dwinka a @prot :troll:

• Facepalm Facepalm x 1
  6. KiriBro0o

KiriBro0o Registered

Ako najvyššiemu predstaviteľovi Protestantského náboženstva,
    sa mi tvoj nápad a odhodlanie diskutovať naozaj pozdáva. Náboženstvo je funkcia ktorá pridá do hry naozaj veľa zábavy či už vymýšľaním božstiev alebo nafingovaním bitiek. (To by sa potom mohli postaviť miesta akým je Rekonštrukcia zákopovej vojny vo svete Eternia.) Bolo by skvelé, ak by na serveri prebiehal súboj náboženstiev ktorý by bol symbolizovaný konvertovaním dedín alebo priberaním hráčov do rôznych náboženských spolkov.
    Ak k tomu príde, rád vysvetlím podstatu našeho náboženstva ako spôsob, akým bolo nájdené :)

7. PIKIBI 1

PIKIBI 1 Registered

A vlastně proč ne:
    tyto náboženské systémy nejsou konkurenční, většinou se mísí dohromady a sdílí část panteonů nebo základních myšlenek
    1) Mrtvý Bůh
    Základní myšlenkou tohoto směru je tvrzení, že bůh/bohové mají sloužit pouze jako vzor/vzory jednotlivých cností a ne jako absolutní autorita. Ve zkratce, když potkáte některého z bohů tohoto myšlenkového směru, nejlepší co můžete udělat, je pozvat ho na jedno s tím, že útratu hradíte půl na půl. Tento systém většinou odmítá jakoukoliv formu posmrtného života. Hlavním bohem je zde oboupohlavní (z toho vyplývá důraz na rovnost pohlaví) bůh stvořitel, jenž zanesl/a na svět semínko života, které samo vzrostlo do rozličných tvarů a podob bez jeho zásahu (v podstatě panspermická teorie). Tento bůh ovšem zemřel/a, aby svět ochránil/a před svým bratrem/sestrou, jenž chtěl/a znetvořit život podle svých představ.
    Kromě něj občas bývají uctívána i jiná spíše lokální božstva spojená s jednotlivými potoky, stromy ale i budovami, stroji a knihami (jakýkoliv žánr, ne jen svaté texty).
    Vyznavači této víry obvykle nestaví žádné svatyně, sochy jednotlivých bohů se obvykle nacházejí na fasádách civilních budov nebo na drobných oltářích. Zároveň je důležité podotknout, že mnoho vyznavačů odmítá reálnou existenci jakýchkoliv božstev jenž berou pouze jako inspiraci nebo zdroj morálního poučení

2) Naturální
    Tato skupina věří, že bůh se projevuje v kráse svého díla a měl by být uctíván pouze skrze něj(tím se ale rozumí pobyt a meditace v přírodě, nikoliv klanění se stromům a podobně). Příznivci staví své svatyně buď na odlehlých místech (v takovém případě je tvořena shlukem kamenných židlí, umístěných bez většího řádu uprostřed lesa) nebo jako zelené zahrady uvnitř zalidněných oblastí. Podobně jako v předchozím případě, ani zde nejsou věřící příliš jednotní, protože někteří míní stvořitelem Mrtvého boha z předchozího náboženství, jiní spíše neosobní přírodní princip a početná skupina chápe celý koncept boha pouze jako metaforu ideálního vztahu mezi člověkem a přírodou. Jedení masa není zakázáno, většině vyznavačů stačí, aby bylo se zvířetem zacházeno důstojně a s úctou. Věřící také nejsou jednotní v otázkách existence duchů a dalších magických bytostí. Smrt je zde chápána jako splynutí s přírodu s čímž souvisí fakt, že pohřby jsou většinou spíše veselou záležitostí. Mrtví se tradičně zakopávají do neoznačených hrobů uvnitř lesa, některé odnože ale dávají přednost ponechání těla broukům a mrchožroutům.

• Líbí Líbí x 3
  8. FrostbiteMan

FrostbiteMan Registered

dwihád

• Zábavné Zábavné x 5
  9. Xembla

Xembla Registered

3) no a nabízí se možná ještě "živý Bůh" ;-)

• Oživování mrtvého vlákna Oživování mrtvého vlákna x 4

Sdílej tuto stránku