1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

UHC Nábor na UHC výpomoc

Vlákno v 'Eventy' založil reibl 20. listopadu 2014.

1. reibl

reibl Registered

Předem se omlouvám za možná špatné umístění tohoto vlákna.

Někdy v tuto dobu zde mělo viset vlákno s dalším UHC eventem. Není tomu tak... Je to z důvodu, že jednoduše nemám tolik času a ani nálady na všechno to obstarávání. Ano, možná to zní divně, ale i nálada a chuť k práci zde hraje roli. Jsou to necelé dva týdny, kdy se konal poslední UHC a já přemýšlel, co s tím dál. Neříkám, že s tím chci skončit, ale spíše potřebuji pomoct. Hodně z Vás ví, kdo jsem a jak to se mnou je... Bohužel nevím, kdy budu mít opět dostatek energie na to, abych celé UHC zvládl zařídit sám. Možná si říkáte, že to je jen jednou za dva týdny a stačí vygenerovat mapa, ale tak jednoduché to není...

Co při každém UHC musím zařídit:
    • Vymyslet něco, proč by lidi znovu přišli
      Nápady docházejí, ve hře už je jen Amplifield mapa a pak různé mody
    • Hodit to na fórum
      Ano, sepsání něčeho na forum taky není pro mě jen tak, viz příloha
    • Hosting
      to jsem schopný stále obstarat, ale není to zadarmo
    • Nastavení serveru
      Tento bod je časově 2. nejdelší. Pohrát si s nastavení serveru není jen tak a jeho aplikování žere desítky minut, nedej bože, když něco nefunguje. Vzhledem k cenám a výkonu, jaký UHC potřebuje navíc nejsem schopen nastavit server předem.
    • Mapa
      I když mám noťas, o kterém tu hodně lidí sní, tak i přesto trvá výběr vhodného místa a stavba spawnu vůbec nejdelší dobu. Jen pro představu je to i několik hodin...
    • Nastavení mapy
      Worldborder už jednou pozlobil, ale nastavení mapy většinou zabere jen několik minut
    • Organizace
      Tady děkuji báječně @roset za spolupráci, bez pomoci bych to nezvládl. Jen si představte, jak těžké je korigovat 20 lidí. Toto si právě za poslední UHC vyčítám, nezvládl jsem to.
    • Uhlídání serveru během hry
      Po celém odpoledni si chce člověk večer zahrát, ale musí pokaždé na pár minutek odběhnou kouknout na výkon serveru a štelovat, není to zrovna zábavné :(
    • Odměny
      Ačkoliv garantuji, že pokud chcete, dostanete jako odměnu za vítězství hru na Steam (většinou od @Amunak nebo něco na server) tak i přes to si to vyzvednete. To vyvolává 2 reakce. Jsem rád, že UHC hrajete bez ohledu na odměnu, zároveň ale bádám, jak bych přilákal nové/další lidi, když ani stávající hráči odměny nechtějí, nebo nehrají kvůli nim.
    Teď k náplni toho, proč sem vše toto píšu. Jak vidíte, v zákulisí UHC toho je hodně. Určitě to není nic, co by normální člověk nezvládl, ale k tomu se dostanu až na konci. Jednoduše potřebuji nějaké spolupracovníky. Ideálně hledám někoho, komu je rozhodně 15+ a už dělal nějaký ten server. Taky by měl dokázat připravit alespoň dva z bodů z mého výčtu sám. Nemyslím tím koupi odměn ani serveru, ale například generaci mapy či dohlížení na server během hry. Určitě se s daným člověkem budu chtít bavit den pořádání nebo i den předem přes TS či Skype. To je z důvodu, že je to pro mě mnohem jednodušší, než vše psát. Ideální by bylo tedy, kdyby se mi přihlásili dva lidi, kteří by něco takového chtěli dělat. Bohužel jsem student a nemohu Vám za toto zaplatit. Je to dobrovolná práce jednou za dva týdny, kdy mi jen pomůžete s přípravou něčeho, co bude lidi bavit a užijí si to. Klidně mi napište sem, nebo i do PM.

Teď se dostávám k poslednímu, ale hodně OT tématu. Proč už toto vše zařizovat nezvládnu? Napsal jsem to do zvláštního dokumentu. Chtěl jsem to ale odůvodnit a prosím, aby to nečetl nikdo, koho to nezajímá. Já pouze nechci, aby lidé říkali, že toto je jednoduchá práce pro 17-letého kluka, co stráví na počítači několik hodin denně. Pokud se k tomuto budete chtít vyjádřit, především k obsahu dokumentu, nejsem proti. Nevadí mi o tom mluvit, jen mi vadí to vnucovat - proto k těmto účelům prosím využijte své vlastní vlákno. To je z mé strany vše.

Odkaz na dokument naleznete zde.

Celý dokument a i toto téma bude později označeno pečetí "zkontrolováno Grammar nazi @MrNOIPem", proto mě za pravopis zatím nekamenujte, ještě to doopravím.

Poslední úprava: 20. listopadu 2014
    • Líbí Líbí x 4
    • Informativní Informativní x 1
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  2.  
  3. reibl

reibl Registered

Už se mi ozvalo několik lidí s nabídkou o server. Velice si toho cením a už teď mohu zaručit, že se UHC vrátí. Hodně mi to usnadní práci, protože nebudu muset nastavovat server jen pár hodin předem. Dále chci připomenout, že stále sháním někoho na výpomoc. Stačí, když by dotyčný člověk uměl základy s administrací serveru a měl pravidelně hodinu až dvě čas každý druhý víkend. Ještě jednou moc děkuji za podporu a datum dalšího UHC se dozvíte už brzo.

• Líbí Líbí x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
  4. Amunak

Amunak Worldedit Trollmasta

Jinak řada byla teď v pátek na mě, ale v nějakém z těch topiců jsem zmiňoval, že další UHC bude za dva nebo tři týdny - psal jsem totiž dva testy. Takže s tím tak trochu počítám na příští pátek. Nejpozději v úterý napíšu na fórum; když tu nic nebude, tak se to v pátek nekoná (anebo to bude v režii reibla nebo něco).

• Líbí Líbí x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  5. roset

roset VIP

Já bych hrozně ráda pomáhala s větší přípravou, ale mám problém s vytížením v práci. Chodím na osmou a tím pádem se taky pozdě večer z práce vracím, abych tzv. "splnila normu". A když už mám o víkendu chvíli, většinou si spíš od počítače chci odpočinout. Proto jsem taky na serveru jenom sporadicky. UHC je pro mě něco, co si velmi nerada nechám ujít, ačkoliv mě poslední dvě konání začala přesvědčovat, že už asi nejsem nejmladší a na excesy proti pravidlům prostě nemám nervy... Ale rozdělování do týmů se klidně chopím kdykoliv znovu :D

• Líbí Líbí x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
  6. Amunak

Jinak problém s přípravou je taky v tom, že ikdyž vypomáhání zní dobře, kohokoliv, komu bychom měli umožnit nám pomáhat nějak víc, by nejspíš znamenalo prakticky ho znova naučit to, co jsme se my naučili metodou pokus-omyl.

• Zábavné Zábavné x 2
  7. reibl

reibl Registered

Dobře tedy. Děkuji @roset a @Amunak za reakci, cením si jejich pomoc při minulých UHC. Od příště už bude vše lehčí, propracovanější a i organizovanější.

Právě teď děláme na 2 spawnech. První spawn bude pro 1.7.10 hry. Bude v něm méně CMD bloků a dost prostoru pro vytváření týmu. Bude automatický v tom smyslu, že se hráči budou moct sami vyléčit a i přiřadit se do týmy. To vše bude dostatečně velké i pro více jak 20 lidí. Udělal jsem to až pro 12 týmů, tudíž nebude problém hrát i hry po 2 členech v týmu. Nyní vlastně zbývá jen dodělat command bloky a vršek. Nejsem žádný designový umělec, je to čistě funkční a hlavně, je to prototyp.

2014-11-22_22.38.50.png

Dále děkuji @FreeZeee za poskytnutí serveru, kde se teď bude vše vylaďovat a stavět. Při každém UHC se vygeneruje mapa a přes MCedit se tam hodí tento spawn, který se zde staví. Též tu asi budu testovat pluginy v dalších dnech. Nejlepší novinkou je, že máme reálný server se velkou porcí výkonu. Strašně si toho cení a tímto se mohu zavázat, i díky těmto lidem, že další UHC bude už brzy, lepší, kvalitnější a zábavnější než kdy předtím. :)

ofc sry za hajlajty :D

Poslední úprava: 23. listopadu 2014
    • Líbí Líbí x 7
  8. Amunak

Pro 1.7.10 s UHPluginem už není potřeba mít žádné command blocky (healování apod. si to řešilo samo tak jako tak) - tahle změna dělá to, že hráči můžou sami joinnout tým, takže s tím práce taky odpadá. Jediné, co je u 1.7.10 potřeba, je místo, kde hráče držet, aby nemohli před startem prozkoumat mapu (tím, že mají adventure mód, ani nemůžou nic rozbít).

V tomhle ohledu se přikláním ke klasické skleněné krabici ve vzduchu, protože nejlépe zapadne do okolní přírody a neruší spawn, který často funguje jako závěrečná combat zóna.

9. rejnock

rejnock zlá paryba

V blizke dobe budu met k dispozici novy server(vykonejsi jak stara paryba server) a jak ho rozjedu mohl bych vam v nouzi poskytnout host na tyto eventy.

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  10. reibl

reibl Registered

Vážím si toho, ale server už máme a jelikož včerejší UHC dopadlo skvěle z hlediska HW, tak ani nic lepšího potřeba nebude :)

11. rejnock

rejnock zlá paryba

Mno dobra, ale jak to rozjedu bude to mozne vyuzit jako pripadnou zalohu :)

Sdílej tuto stránku