1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

(Minisraz ?) Pozvání na ZŽZ - 28.6

Vlákno v 'Diskuze' založil Illighair 28. května 2014.

1. Illighair

Illighair Registered

Už s tím prudím zase, já vím :D . Ale jak jsem zde již říkal, jsem jeden z lidí, kteří ve volném čase staví zahradní železnici v Horních Chvatlinách, pojmenovanou Zahradní Železnice Zásmucka (ZŽZ). Během letní sezóny pořádáme témě každý měsíc jeden, tzv. Provozní den, kdy se železnička otvírá veřejnosti a všichni návštěvníci zde mají šanci se povozit na naší trati, která se jako jedna z mála úzkorozchodek pyšní 300mm rozchodem.

Ale proč jsem to zařadil do diskuze o serveru. Napadlo mě, že by se zde mohl udělat menší sraz při příštím provozním dnu, který se koná tradičně v sobotu, 28.6. Potíží pro některé ale může být doprava, neboť do Horních Chvatlin je z Prahy cesta s několika přestupy a může trvat pěknou dobu, proto by toto měla být parketa asi spíše pro ty, kteří již vlastní a mají možnost používat auto. Pro Informaci, Horní Chvatliny jsou zhruba 10 km po silnici od Kolína, nejlepší cesta autem směrem z centra je ale přes Okruh a dále silnicí přes Říčany, Mukařov a Zásmuky. Nutno pozdvihnout, že provozní den běží od 10°° do 16°°.

V místě je samozřejmě občerstvení, ale pochopitelně v rámci možností (Vodovod zde není :D). Mluvím tedy o výborných místních klobásách a nakládaných hermelínech z oboru jídelního. Pro "neřidiče" je zde točené pivko, většinou to bývají Svijany 11° nebo Kácovská Holba 10°. Naopak pro ty, co auto ovládat musí jsou zde Birelly a v neposlední řadě limonády, či voda (balená) . Pro velké fandy naší železnice jsou zde také ke koupi suvenýry - od pohledu přes půllitr až po trička, vstupné je dobrovolné. Výdělek jde vždy na rozvoj železnice.

Chtěl bych tedy znát vaše názory, pro možnost minisrazu, pokud bude lidí málo, berte to třeba jen jako tip na výlet. Pokud byste o nějaký minisraz zde měli zájem, napište to prosím, ať se to ví. Cestu vlakem případně popíšu.

• Líbí Líbí x 6
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Informativní Informativní x 1
  2.  
  3. MWilliam

MWilliam Moderátor

• Zábavné Zábavné x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  4. utheraptor

utheraptor Midnight Wanderer

Pokud nebudu na školním výletě, tak rád dorazím. :)

• Líbí Líbí x 1

Sdílej tuto stránku