1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Mystery MCUT08 - Tajemství markštejnského mlýna

Vlákno v 'Minecaching' založil marquecz 12. března 2021.

 1. marquecz

  marquecz Registered

  Offline
  Registrován:
  02. ledna 2013
  MCUT08 - Tajemství markštejnského mlýna
  Typ keše:
  mysterka
  Obtížnost: těžká
  Souřadnice začátku: 1335; -560 (souřadnice hostince, keška začíná v pokoji číslo 13 - heslo: Minecaching)

  [​IMG]

  "Tvé putování tě zavedlo až do končin Markštejnského panství, a jelikož se den chýlí ke konci, usoudil jsi, že bude nejrozumnější zde přenocovat a na cestu se vydat až ráno. Naštěstí se zde nachází útulný hostinec, kde jsi mohl složit hlavu. Už je čas uložit se k spánku, ale tvá mysl je stále plná toho, co stalo dnes večer..."

  V této mystery kešce se vžijete do role cestovatele projíždějícího přes Markštejnské panství, který se rozhodl strávit noc v místním hostinci. Zde se od štamgasta dozvěděl o pověsti spjaté s markštejnským mlýnem, ve kterém údajně straší. Tento příběh našemu cestovateli nedá spát a v hlavě se mu začne hromadit spousta otázek. Skutečně v mlýně straší? Podaří se cestovateli vysvobodit mlynářovu duši? Kdo je za smrt mlynáře zodpovědný?

  Vydejte se pátrat po vrahovi v příběhu s detektivními i duchařskými motivy zasazeném do prostřední středověkého městečka. Keška se z velké části opírá o práci s textem a jeho porozumění, připravte se tedy na to, že při jejím řešení přijdete do kontaktu s větším množstvím textu. Cílem kešky je mimo jiné hráče provést po Markštejnském panství, proto využijte příležitosti a prošmejděte i místa, která pro úspěšné vyřešení nejsou nezbytně nutná. V ideálním případě se dozvíte i něco nového.

  Při řešení kešky se můžete setkat s minimálně třemi easter eggy, pokud se vám některé podaří objevit, nezapomeňte se pochlubit.

  Technické informace a tipy:
  - Pro vstup do úvodní místnosti (pokoj č. 13 v hostinci) použijte heslo Minecaching. V průběhu řešení kešky se setkáte ještě s jedněmi zamčenými dveřmi, opět poslouží heslo Minecaching.
  - V úvodní místnosti je k dispozici postel a ender chestka. Keška by vás sice neměla nijak dostat do ohrožení života, ale člověk nikdy neví.
  - Doporučuji si k řešení kešky vzít na pomoc poznámkový blok a psát si vše, co zjistíte, na papír.
  - Pokud není pátrání v textu náplní úkolu, jsou veškeré důležité informace a instrukce ztučněné. Jestli si nebudete vědět rady, můžete se kdykoliv vrátit do úvodní místosti a instrukce si znovu přečíst.
  - Pro orientaci po Markštejně vám pomůže mapka umístěná v pracovně zeměpisce (1310; -570).
  - Prosím o neničení bloků. V případě zájmu mohu provést po redstonových obvodech.
  - Malá nápověda: Během řešení kešky bude několikrát vaším úkolem prohledat bedny. Bedny ale nejsou jediné bloky, do nichž lze umístit itemy.
   
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 9
  • Líbí Líbí x 2
 2.  
 3. Kiri0o

  Kiri0o Registered

  Offline
  Registrován:
  02. listopadu 2013
  #STF!
  Väčšinou na mysterky nechodím - spravidla mám strach, že sa mi ich nepodarí vyriešiť. O to viac som rád, že som práve tejto dal šancu! A sľubujem, že sa pri nej nikto nudiť nebude! Príbeh je veľmi dobre premyslený a ešte lepšie napísaný, keďže som sa na jej konci naozaj cítil ako cestovateľ v prostriedku napínavého krimi príbehu so stredovekým zasadením. Oh, a donútil ma potrápiť sa s češtinou a matematikou, pričom som zistil, že mám v češtine značné rezervy :bag: Overall, je to keška, ktorú žiadny správny kečer nemôže vynechať. :headphone:
  Lovu zdar!

  Kiri0o
  12.3.2021
  No Trade

  TFTC!
   
  Poslední úprava: 22. března 2021
  • Líbí Líbí x 3
  • Souhlasím Souhlasím x 1
  • Děkuji! Děkuji! x 1
 4. phasianus

  phasianus Registered

  Offline
  Registrován:
  02. března 2019
  Tak klobouk dolů, toto byla opravdu velmi povedená a atmosferická keška (z mého pohledu).. Občas jsem si připadal, jako kdybych hrál nějakou úplně jinou hru. Příběh je bezvadný a bez snahy jsem se do něj dokázal vžít hned od začátku. Tato keška dokáže zabrat docela dost času, ale celou dobu se nebudete chvíli nudit.
  phasianus
   
  • Líbí Líbí x 2
  • Děkuji! Děkuji! x 1
 5. KubaCraftovsky

  KubaCraftovsky RIP IN PEACE

  Online
  Registrován:
  16. června 2012
  Keška je skvělá po všech stránkách - místo, texty, technické zpracování. Rozhodně každého kešera donutí se správně zamyslet a zazkoumat, ale vše se dá vyřešit logikou, hledáním a průběznými zápisky - u mě to vyžadovalo skoro jednu stranu A4 :D

  V keši jsem nechal pár věcí navíc, ať se poklad trochu rozroste :)
  Určitě všem doporučuji také najít :)
   
  • Líbí Líbí x 3
  • Děkuji! Děkuji! x 1

Sdílej tuto stránku