1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Mystery MCUN09 - Země Nitwitů

Vlákno v 'Minecaching' založil Termiter 22. ledna 2017.

1. Termiter

Termiter Modelátor

typ: mystery
    výchozí souřadnice: 817, 54, 3261
    obtížnost: střední

Před dávnými časy, kdesi daleko na naší zeměkostce, žil byl hrdý národ lidí, kteří si říkali Nitwitové. Nikdo s nimi nechtěl nic mít. Jakmile se objevili v nějaké vesnici, správce je vždy vyhnal. K obchodu se totiž nehodili.

Milovali však život a úplně nejvíce ze všeho sušenky. Těch však nikdy neměli nazbyt.

Jednoho dne se narodil malý, zelený Nitwit. Měl štěstí, protože správce vesnice se teprve zaučoval, takže ho hned nevykázal. Ba co víc, dal mu ochutnat vtipné kaše. A malý Nitwit prozřel. Náhle viděl velké utrpení jeho národa a bezbřehé příkoří, kterému je vystaven. I sebral se a chodil světem. Na své cestě byl laskavý ke svým zeleným bratrům a ti se k němu jako druzi připojili. Začali mu říkat Velký Nitwit.
    S novým jménem padla velká tíha zodpovědnosti na ramena Velkého Nitwita. Bylo třeba se o národ zelených lidí postarat. Dlouho chodil světem a nemít zelené pohorky, které si sám vyrobil z kůží plesnivých krav, jistě by někde padl vysílením a únavou.

Jednoho dne nalezl zemi zaslíbenou. I odvedl svůj národ tam, kde zombíci na dveře nebuší, kde bezpečno je pro hrdého člověka v zelené tunice. Tam se usadili, a protože Velký Nitwit jako malý pojedl vtipnou kaši, jako jediný uměl péct voňavé sušenky.

Tak žil zelený národ spokojeně, dokud neskončil poslední den života Velkého Nitwita. Byla to velká rána pro všechny Nitwity, od těch dob již sušenek neochutnali. I vypravili jejich mysliteli prostý pohřeb a uložili jej do bezpečného hrobu, kde nikdo nebude rušit jeho věčný spánek.

Od těch dob hlídají jeho pokoj a střeží celé okolí. Když se nějaký poutník k hrobce přiblíží, zajmou ho a oberou o všechny věci, které pak snesou do hrobky jako dary jejich moudrému vůdci. Nejsou však krvežízniví, život jim nechají, ale vykážou ty smělce z jejich území.

Tolik praví legenda.

A jak se říká: "Na každém šprochu pravdy trochu." Občas se objeví obraní poutníci a pošetile vypráví o zlodějích v zelených tunikách. Sám jsi jejich vyprávění mnohokrát naslouchal. Vyprávěli, jak je zajali zelení mužíci, kteří uctívali jakéhosi Velkého Nitwita, který odpočívá kdesi hluboko v sopce. Najít tak tu hrobku s tím vším lupem, to by bylo!

I vydal jsi se do jižních moří, na ostrovy, kde obraní poutníci putovali. Skrýval jsi se a plížil opatrně, v noci jezdil lodí z ostrova na ostrov. Ale najednou tě měli. Zelené postavy ve člunech tě obklíčily, zajaly a o všechno obraly. Tu však bouře veliká se strhla, voda byla nad tebou i pod tebou, blesky křižovaly oblohu. V nastalém zmatku se ti podařilo odplout do neznáma. Po děsivé plavbě rozbouřeným mořem a černou tmou jsi přirazil u malého sopečného ostrova. Ha! Sopka? Pod sopkou je přeci podle legendy hrobka plná pokladů. Vydal jsi se na průzkum...

----------------
    K samotnému dobrodružství a keši:
    Až připlujete na ostrov, jděte na souřadnice 817, 54, 3261. Tam odložte všechny věci do truhly. Opravdu všechny věci i oblečení, všechno co máte u sebe. Nitwitové vás obrali. Nezapomeňte si nastavit postel. Výlet to bude nebezpečný. Teprve pak se vydejte do jednocestných dveří.
    Během dobrodružství se chovejte podle pravidel serveru. Neničte žádné bloky. Máte dovoleno sklízet, ale nezapomeňte po sobě zase zasadit. Když uvidíte knihu v rámečku, přečtěte si ji, ale pak ji vraťte zpět.
    Hodně štěstí!

• Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 7
    • Líbí Líbí x 3
  2.  
  3. Termiter

Termiter Modelátor

• Informativní Informativní x 1
  4. peripsen

peripsen Registered

23.1.2017 8:59
    IN 56 jacket potatoe
    OUT 18 pufferfish
    děkuji za krásnou kešku

• Líbí Líbí x 1
  5. Zefram_Cochrane

Zefram_Cochrane VIP

Kousek od samotného zakladatele majncachingu jsem si prostě nemohl nechat ujít a dobře jsem udělal :) TFTC
    IN: 8 steaků
    OUT: 8 syrových ryb

• Líbí Líbí x 2
  6. Tybeos

Tybeos Legion

Díky za parádní zážitek :):artist:
    IN: (16) Křupavý chleba
    OUT: (16) Pečená ryba

• Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  7. reptillum

reptillum Registered

Skvělá cache!
    IN: Elytra s enchanty
    OUT: Pohorky Velkého Nitwita
    6.3.2017 20:22

• Líbí Líbí x 1
  8. engr

engr Registered

16/4/2017
    Parádní keška s příběhem největší problém byl asi crafteni sušenek ne a ne si vzpomenout :oops:

IN: Kvalitní čepice utlučená v dolech Khazad-dumu
    OUT: Onošené nebeské křídla

9. DorQuendi

DorQuendi Terraformátor

21. 5. 2017 20:25
    Báječná keška, mockrát díky. Akorát byla trochu rozkopaná, tak jsem pak nemohl najít věci, ale nakonec vše dobře dopadlo a teď už vše opět funguje, jak ma. Moc krásný příběh i technické provedení. Zkrátka super!

IN: Chleba
    OUT: Stit

10. Termiter

Termiter Modelátor

Rozkopaná? Kdo se opovážil? Probereme to ve hře. Mezi tím to tam pro jistotu zkontroluji.

11. Kiri0o

Kiri0o Registered

8.7.2017 12:16
    Krásne spracovaná keška, vďaka za super zážitok :)
    No trade

12. Termiter

Termiter Modelátor

V kešce je nyní speciální turistická zámka Země Nitwitů.

13. klevik5

klevik5 Klavírník5

18.3.2018 23:00
    IN: 16 safarinetu
    OUT: 1 turistická známka
    Náročná. Člověk se musí dívat co je kolem.

14. Jajinek

Jajinek VIP

22.3.2018 23:00
    IN: 19 pečených ryb
    OUT:17 chleba + známka
    Na to, že to byla moje druhá keš jsem to zvládnul dobře, 2x úmrtí, než jsem pochopil, co se po mně chce. Ale já vesničany rád a jejich společnost vítám :D

15. marquecz

marquecz Registered

23.3.2018 14:20
    IN: Iron sword
    OUT: Turistická známka

TFTC, úplně jsem zapomněl, jaká může být minecaching zábava. :D

16. dynlik

dynlik Registered

26/3/2018 19:30
    IN: sedmikrásky
    OUT: poppy (známku jsem asi minul?)

Keška moc pěkně udělaná a napínavá jak kšandy. Napřed jsem syslil chleba, pak mi došlo že ho nepotřebuju :p .

17. Termiter

Termiter Modelátor

Známku jsi minul. Je v té truhle, teď jsem to kontroloval. Chytni si mě ve hře, předám ti ji. Nemusíš se nechat unést znovu. :c)

18. BERKY89

BERKY89 Registered

8.4.2018 Crashun
    Super keška! :)
    IN: 2x64 Redstone
    OUT: 8 steakov a známka
    TFTC!

Sdílej tuto stránku