1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Mystery MCU28 - Chrám Konce (utheraptor)

Vlákno v 'Minecaching' založil utheraptor 29. července 2012.

 1. utheraptor

  utheraptor Midnight Wanderer

  Offline
  Registrován:
  06. dubna 2012
  Tradička
  x:-1083
  z:1692
  Obtížnost: 4

  Na výchozích souřadnicích keš nehledejte!

  My jsme Bratrstvo Konce.​
  Jsme prastaří. Byli jsme tu tisíce let předtím, než Archanděl havaroval a budeme tu i tisíce let poté, co všichni z jeho posádky zemřou.​
  A vy všichni jste našimi dlužníky.​

  Většina lidí si myslí, že uctíváme Ender dragona, všemocného Draka Konce, Pohlcovače světů a Šiřitele zármutku. Nic nemůže být dále od pravdy. Ve skutečnosti je naše církev (někteří ji nazývají sektou) jedinou věcí, která stojí mezi Drakem a naším světem.
  Jen díky hrdinné oběti našeho Velekněze Naerthua a za cenu zničení našeho Chrámu před téměř jedenácti tisíci lety byl odražen první vpád temného Boha na Zeměkostku. Jaké odměny se nám za to dostalo? Byli jsme prohlášeni za kacíře a stíhaní po celém světě, naše chrámy páleny a naše víra zakázána.
  Nezůstalo to ovšem bez odezvy. Ani ne tři tisíce let po prvním vpádu přišel další. A tentokrát zde nebyl nikdo, kdo by se utkal s Černorohým Pánem. Naši Velekněží této tragédii přihlíželi s úsměvem na rtech, opojení přesladkou chutí pomsty. Zapomněli, co bylo jejich povinností, a dopustili největší katastrofu v historii lidstva. Naši vůdci zapomněli, ale On nezapomíná nikdy. Všemocný stále cítil rány na svých křídlech, kterému před dávnými věky způsobila Veleknězova magie. Uvalil proto na všechny členy Bratrstva strašlivou kletbu: ztratí veškerou svou moc a schopnost mluvit, přijdou o zrak a navždy budou odsouzeni žít v prachu opuštěných dolů.
  Na poslední chvíli, předtím, než kletba začala plně fungovat, zorganizovali Velekněží poslední zoufalý plán. Poslali mladou kněžku jménem Lesixia portálem do pekelného a žhnoucího Netheru, aby zde přežila kletbu a mohla se později vrátit a pokusit se znovu zahnat Draka do pustého světa Endu. A zároveň pozměnili samotnou strukturu světa tak, aby nikdo, kdo nemá krev smrtelníka, nemohl projít portálem. Zatímco se Lesixia snažila přežít v tomto strašlivém světě, Dračí hněv z toho, že jeho pomsta nebude úplná, spálil Chrámy na popel a ničil města nevinných.
  Konečně, dvacet let po vpádu Endských vojsk do našeho světa byla Lesixia připravena čelit svému Bohu. Shromáždila v pekelném světě hrstku uprchlíků a doufala, že se jí za pomocí magie podaří obrátit trpící lid na svou stranu. Když prošli portálem a po zdánlivě nekonečné době opět spatřili sluneční svit, čekal je strašlivý šok.
  Nikdo na ně nečekal.
  Svět byl spálený a pustý, zdevastovaný hněvem pomstou šíleného Draka. Namísto tisíců lidí, toužících po svrhnutí strašlivého tyrana na ně čekali ruiny, rozebrané a roztrhané nenechavým andským lidem a hromady ohořelých kostí, sahajících až k nebesům. Vše se zdálo ztraceno, a tak poslední Knězce Konce nezbylo, než dokonat, co Drak začal.
  Pomocí magie tak temné, že dokonce ani On by se ji neodvážil využít, vysála život z milionů a obětovala svou duši v posledním zoufalém pokusu o záchranu lidstva. Za cenu vyšší než smrt Lesixia donutila Draka na zlomek vteřiny zaváhat. To stačilo k tomu, aby povolila Jeho kontrola a Poslední kněžka mohla ze zbytku svých sil oživit malou skupinku lidí, která následně znovuobnovila lidský rod. Samotná Lesixia však byla navěky odsouzena trpět, svázána se samotnou podstatou Draka Konce. Ten jí nikdy neodpustí, že jej připravila o konečný triumf a bude její duši navždy mučit, aniž by se mohla jakkoliv bránit.

  Naše církev byla po vyhnání draka obnovena a náš řád znovuustaven, avšak nikdy nám nebyla odpuštěna naše zrada, spáchaná ze zášti a zloby. Jsme tichými strážci bezpečí Zeměkostky, kterých se ostatní straní a kterých se bojí. Každý rok je nám poslána stovka dětí, která bude vychována v našich zvycích, a která bude snášet náš úděl.
  Ačkoliv byl Temný letec zahnán, nebyl ani v nejmenším poražen a stále čeká na možnost, jak se děsivě pomstít a zničit svět tak, jak jej známe. V poslední době naši pozorovatelé hlásí zvýšený výskyt podivných anomálií. Mrtví vstávají stále častěji z hrobů a hranice mezi našimi světa se stírají. Je jen otázkou času, než se uvolní a pokusí se opět zaútočit na Zeměkostku. Jen doufejme, že tu bude někdo, kdo by jej dokázal opět zahnat…

  Keška Vás zavede do Chrámu Konce, hlavního sídla Bratrstva, kde momentálně probíhají obřady, které mají zabránit otevření brány mezi světy. V současnosti probíhá obnovování a opravy Chrámu, neboť byl při minulé invazi téměř kompletně zničen. Omluvte proto nedokončenost některých míst…
  Uvnitř samotného Chrámu se nachází množství zajímavých artefaktů, jako je Srdce Chrámu, několik prastarých oltářů a dokonce i malá brána do Říše bez svítání. V budoucnu se plánují pravidelné drakoslužby, které snad oddálí proražení cesty do našeho světa. Samotná keš je velice dobře schovaná, takže prolezte každý kout Chrámu, Jediné co napovím je, že se nenachází v prostorech kolem skladiště Bratrstva. Jinak může být naprosto kdekoliv a její pozice možná bude v budoucnosti pro zvýšení pestrosti měnit.
  V celém areálu chrámu platí zákaz jakéhokoliv kopání nebo pokládání bloků, bude to hodnoceno jako grief!

  A na závěr ještě menší nápověda, zda ji použijete, je jen na Vás, schválně pak prosím napište do komentářů, jestli ano či ne…
  Pro odlovení této ke kešky budete muset skutečně zaperlit, skuteční mistři kešaři mají ohnivzdornou kůži.
  Do samotné keše prosím ukládejte předměty, co mají v chrámu nějaký smysl. Například prosím omezte věci jako dirt a podobně.
  Doufám, že se Vám keš bude líbit.

  PS: Listing je článkem, který jsem již psal i na hlavní stranu Majnu. je to tak záměrně, protože hezky shrnuje historii a smysl řádu a dalším popisováním bych jen lýtval slovy.

  2012-06-22_08.25.43.png 2012-06-22_08.26.00.png 2012-06-22_08.26.57.png 2012-06-22_08.27.04.png 2012-06-22_08.27.39.png 2012-06-22_08.30.32.png 2012-06-22_08.35.14.png 2012-06-22_08.36.49.png
   
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
 2.  
 3. tominosik

  tominosik Moderátor

  Offline
  Registrován:
  15. dubna 2012
  1.
  tominosik
  31.7.2012 00:17

  Kdybych nebyl posraný až za ušima, tak to dám mnohem rychleji. :) Pěkný chrám, fajný nápad a skvělý článek. Díky Uthe!

  IN: Gunpowder
  OUT: Dragon Egg
   
 4. DorQuendi

  DorQuendi Terraformátor

  Offline
  Registrován:
  15. března 2012
  2.DorQuendi :))
  Proc jsem tam jen nesel o par hodin driv? :X :DD Pekna praca uthere... Mne se to zdalo podezrele :D

  IN: 2x Ender perla, Fire resistance potion 8:00
  OUT: Gold block

  Jo a ještě jedna věc: tominosik, IN a OUT z kesky by mnelo byt prinejmensim vyrovnane...
   
 5. utheraptor

  utheraptor Midnight Wanderer

  Offline
  Registrován:
  06. dubna 2012
  Eh... Neměla to být adekvátní výměna? :D
   
  • Informativní Informativní x 1
 6. Plecharts

  Plecharts Registered

  Offline
  Registrován:
  01. ledna 2011
  Ty jich máš tolik že cena je skoro na nule :D.

  Jinak TTF, obtížnost bych dal klidně i 5.

  No trade, všechno skončilo v lávě...
   
  • Líbí Líbí x 1
 7. utheraptor

  utheraptor Midnight Wanderer

  Offline
  Registrován:
  06. dubna 2012
  Mám jich sice asi stack a půl, ale tohle prostě neodpovídá... Navíc, já je jen držím u sebe a nic s nimi nedělám, takže to je jako kdyby neexistivala a tudíž neovlivňují cenu.
   
  • Informativní Informativní x 1
 8. Plecharts

  Plecharts Registered

  Offline
  Registrován:
  01. ledna 2011
  Však já si dělal srandu, vím že bez oběhu ta cena nikdy neklesne. Snažil jsem se alespoň trochu vtipně obhájit jednání tominosika s tím Dragon Eggem, což je opravdu dost proti zásadám Minecachingu, "oko za oko...".
   
 9. tominosik

  tominosik Moderátor

  Offline
  Registrován:
  15. dubna 2012
  O jéje... Já se červenám ještě měsíc po tom... Prostě mi všechno shořelo. Tak jsem aspoň zabil creepra. Uthere přijď si pro dia. Podruhé tam nejdu ani za nic. :p
   
  • Líbí Líbí x 1
 10. Plecharts

  Plecharts Registered

  Offline
  Registrován:
  01. ledna 2011
  Podruhé bych tam taky nešel, je to naprosto šílený se tam dostat, a bez nápovědy není šance. Jsem tam aspoň desetkrát shořel.
   
  • Líbí Líbí x 1
 11. utheraptor

  utheraptor Midnight Wanderer

  Offline
  Registrován:
  06. dubna 2012
  Tak jsem do kešky navíc přidal papírový logbook, tak si to vyzkoušejte :)
   
  • Informativní Informativní x 1
 12. Mattys3

  Mattys3 Registered

  Offline
  Registrován:
  29. srpna 2011
  Tak lovim kešky, který mi unikly kvůli mé nečinnosti.
  IN: 6 cocoa beans
  OUT: gold block
  Celkem lehká, TFTC
   
 13. Mawky

  Mawky Frajer

  Offline
  Registrován:
  04. srpna 2012
  No hurá, dvakrát jsem skočil špatně, a zabublal jsem si, no napotřetí už to vyšlo :-D no Trade TFTMC
   
 14. VonBedynka

  VonBedynka Registered

  Offline
  Registrován:
  05. července 2013
  4. 12. 2013 18:21
  No Trade

  Tak nakonec to bylo celkem lehké. Počítám, že ta 4ka tam je taky hlavně z důvodu návratu. Protože jsem sice nápovědu četl, ale její využití pro návrat mě napadlo až potom co mě drak zamordoval. Nevím kam se poděl zápis @Mawky. Taky jsem nikde nezahlídl cedulku s názvem keše. Ale předpokládám, že jsem našel to správné místo, protože tam byly cedulky tominosika, DorQuendiho a dalších.
   
 15. Mawky

  Mawky Frajer

  Offline
  Registrován:
  04. srpna 2012
  Tak dobrou pamět nemám abych si pamatoval všechny kešky, ale pokud ho neodnesl vítr, nejsem zapsaný v logbooku, tak je také možné, že jsem se nezapsal z důvodu, že mi všecho shořelo. Ale to se mi stává maximálně jednou za deset let

  Edit: Vrátil jsem se namísto činu a nalezl jsem svůj zápis. Sice okolo truhel jsou 4 nebo víc cedulek, ale v bedně je papírový logbook se všemi, kdo to dokázali, takže tím považuji tento případ za uzavřený
   
  Poslední úprava: 04. prosince 2013
  • Zábavné Zábavné x 1
 16. foo_M

  foo_M Registered

  Offline
  Registrován:
  16. května 2014
  17.11.2014
  napovedu som videl uz pri popise kesky na wiki, takze lahke :)
  no trade
   
 17. BERKY89

  BERKY89 Registered

  Offline
  Registrován:
  07. září 2012
  17.4.2015
  Dala zabrať ale kamoš mi pomohol tak som to zvládol :D
  IN: 10x golden nugget
  OUT: 1x Ender Pearl
  Díki :)
   

Sdílej tuto stránku