1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Mystery MCU24 - Hrobka krále Krvesaje (dibla_91)

Vlákno v 'Minecaching' založil ddibb 16. července 2012.

1. ddibb

ddibb Registered

Mysterka
    Lokace: Úl vemte si plavky
    Obtížnost: 3

vrchní část kešky "ÚL" byla zdemolována, ale i tak se dá keš udělat

Při nedávných důlních pracích byl nalezen kus pískovce v nezvyklé hloubce. Po důkladnějším odkrytí nánosů bahna a kamení se před překvapenými dělníky objevila celá pískovcová zeď. Největší překvapení však čekalo za ní. Tým archeologů byl po proražení zdi zprvu oslněn velmi jasným světlem, které vystřídaly poměrně jasné výrazy ve tvářích samotných vědců. V této hloubce, kde je již běžný výskyt vzácných minerálů i diamantů se před týmem odborníků ze všech rohů zeměkostky vynořila fungující a prosperující vesnička.

Vesničané nevypadali překvapeně, ba dokonce se zdálo, že skupinu nezvaných návštěvníků vítají. Ke vší smůle však za ta léta strávená pod zemí ztratili schopnost verbální komunikace a zdá se, že se dorozumívají pouze sériemi chaotických pohybů a neverbálních posunků.
    Tým vědců prozkoumal každou píď vesnice a v jednom z obydlí objevili sadu starobylých svazků vyprávějících legendy o původu vesnice a dokonce i samotného Úlu, jehož stavitel byl mnohokrát označen za bezpáteřního megalomana a šílence.

Jedna z legend vypráví, že vesnici velel vůdce, který se později stal také vládcem Zeměkostky. Byl známý svou krutostí a touhou po moci a bohatství. Jeho jméno bylo král Krvesaj. Král prý tolik toužil po moci, že se prý upsal samotnému Ďáblu a s pomocí jeho žezla dokázal ovládat armády kostlivců a nemrtvých.

Legenda dále praví, že ve vesnici se nachází skrytá králova hrobka s obrovským bohatstvím a mocí vládnout této pekelné armádě nestvůr. Když se prý v jeho hrobce nějaký čas zdržíte, můžete zřetelně slyšet, jak se kostlivci shromažďují, aby mohli plnit přání svého pána. Stěny hrobky jsou obloženy tím nejkvalitnějším pískovcem, schody vedoucí k sarkofágu jsou vytesané z ryzího zlata, stejně jako samotný sarkofág. Zajímavou je pasáž vyprávějící o podlaze hrobky. Podle ní ti nejvěrnější z králových následovníků nechali uzamknout své duše do jednotlivých kamenů na podlaze hrobky. Pokud se po podlaze projde kdokoliv s hmotným tělem, duše se snaží zoufale vyprostit ze svého vězení ven a rozzáří tak kámen přízračným světlem. Autor svazku však jízlivě oponuje, že král zvolil tuto podlahu prostě proto, že se mu líbilo, jak pěkně svítí. Když se však pořádně zadíváte na obyvatele vesničky, zjistíte, že jejich bezcílné bloumání a bezduché úsměvy hovoří jinak.

Část stránky na níž byla zmínka o hádance napomáhající nalezení hrobky byla roztržená a první část tedy chyběla. Druhá část hádanky však zněla takto:

'... nalezneš tak vchod do tajemné vesnice.'

Kniha také vypráví o klíči otevírajícím královu hrobku. Mělo by jít o ztracené ďáblovo žezlo, jehož posledním majitelem by měl být stavitel Úlu a měl by jej držet na nejvyšším patře svého díla.

PS: Hodně zdaru při lovu!

Poslední úprava moderátorem: 11. listopadu 2014
    • Líbí Líbí x 6
  2.  
  3. Vergis

Vergis Celebrita

Jen info pro Termitera, i tuhle kešku jsem schválil a důkladně zkontroloval já.
    Mrzí mě, že ji teď nemůžu najít, moc pěkný kousek.

• Líbí Líbí x 1
  4. SpeedeIII

SpeedeIII Registered

1. SpeedeIII 17.7.2012 1:07 vyměnil jsem 5 seeds za creeper vejce

5. DorQuendi

DorQuendi Terraformátor

Díky za zajímavou keš. Hledal jsem ji dost dlouho, věděl jsem co dělat, ale nemohl jsem najít klíč... Získat jej je trochu... trikové, řekl bych. Ale jinak velmi pěkné.
    IN: block of iron
    OUT: redstone ore

6. Mattys3

Mattys3 Registered

TTF
    17.7.2012 14:47
    Kvuli buglemu obvodu jsem třetí :D
    IN : Slimeball, Iron sword s Knockback I a Bane of Arthropods III
    OUT :Iron block
    TFTC

7. Mawky

Mawky Frajer

Konečně! Dobrou půlhodinku jsem strávil vyvažovaním dobra a zla :) Opravdu se ti keška povedla TFTMC No Trade

8. tominosik

tominosik Moderátor

5.
    tominosik
    15.3.2013

Ufff... Můžu si dovolit radu? Kdo chce nakouknout, tak rozklikněte Spoiler.

Žezlo nehledej až ÚPLNĚ NAHOŘE na střeše Úlu. A až ho najdete, tak si zkontrolujte inventář, jestli vám náhodou něco nepřibylo.

Pak vám ještě poradím, že s tím žezlem se nefixujte jenom na tu místnost s knihovnou.

9. InvalidDante

InvalidDante Registered

Super keška, vchod skutečně pečlivě maskován :D
    TFTH

IN: 10x Cooked Fish
    OUT: -nic-

10. Naxierre

Naxierre Registered

Moc pěkná vesnička :) TFTC.
    IN: instant damage splash
    OUT:10x cooked fish

11. VonBedynka

VonBedynka Registered

29. 11. 2013 20:10
    No Trade
    Tahle mi teda dala zabrat. Ne snad ani tak obtížností myšlenou, jako tou nezamýšlenou. Během hledání jsem často přemýšlel, jestli je keš vůbec funkční a nerozkradená. Úl na mě působil příšerně nedodělaně, ostuda to tam je. V podstatě jediné co mi na něm přišlo hotové, byly součásti kešky. Další body u mě keš ztratila za "nápovědu" nenápovědu sdělující cosi o přemýšlení. Když ale člověk vytrvá až dokonce, tak se alespoň dočká hezké místnosti s pokladem. Díkeš

12. tominosik

tominosik Moderátor

OT: Úl a Kozmodrom bohužel naráží na vedení, které tyto stavby nechce nechat zbourat...

13. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

11.11.2014 bohužel ÚL byl zdemolován, ale keška zůstala, trochu jsem upravil vnitřek jako náhradu za chybějící informace z úlu

14. foo_M

foo_M Registered

13.11.2014
    pekna stavba, vchod riadne skryty :drowning:
    no trade

15. BERKY89

BERKY89 Registered

19.4.2015 11:30
    Dobrá práca! :) Páčia sa mi kešky takéhoto typu.
    IN: Music Disc - C418 Strad (1x)
    Out: Splash Potion of Harming (1x)

Sdílej tuto stránku