1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Tradiční MCTT07 - Portál z Novu

Vlákno v 'Minecaching' založil KubaCraftovsky 28. února 2021.

1. KubaCraftovsky

KubaCraftovsky RIP IN PEACE

MCTT07 - Portál z Novu
    Typ keše:
    tradiční
    Obtížnost: lehká
    Souřadnice: 151, -41

Koncem roku 2018, kdy již melancholicky zmíral svět Novus a s ním i jeho obyvatelstvo, byla v poušti u Ztracené oázy nalezena hrobka prastarého faraona a císaře Kamenhotepa. Tento nález poslal vědce všech oborů na tři měsíce dlouhou pouť bádání do historie tohoto vládce, do funkce nalezených artefaktů a do původu neznámých druhů nalezených v hrobce.

Bádání vyústilo v rozsáhlý geografický průzkum, při kterém byl ukrytý mezi útesy Grand Canyonu objeven ohromný portál poutající na sebe jeden z konců červí díry. Záběry ze sondy vyslané skrz ukázaly, že svět na druhé straně oplýval životem na souši i v mořích. Tak se objevitelé bez dlouhého váhání vydali portálem na speciálně navrženém obojživelném Land Roveru Defenderu vstříc novému světu Tethys.

Druhá strana červí díry byla upoutána na portál podobný, byť velmi odlišný. Narozdíl od časem vysušeného jílu, pouštního písku a tvrdé žuly je tento portál z jemného mramoru a dioritu, navíc zdoben hlubokomořským prismarinem a z obou stran obestoupen podobiznou titánky Téthys, podle níž také tento svět dostal své jméno. Červí díra byla dále udržována po dobu osmi měsíců, než nepředpovídatelné časoprostorové turbulence navždy její dva konce odtrhly a Novus se tak stal nedosažitelným. Od té doby je portál pouze další pustou ruinou z mnoha.

Archeologové se dosud přou v otázce stavitelů tohoto portálu a nedalekých ruin města posetých po poloostrově. Nejvíce uznávaný názor hovoří o civilizaci Gránikonů, jejíž pád byl důsledkem série přírodních a společensko-ekonomických katastrof. Alternativní teorie zase hovoří o návštěvách deifikovaných meziplanetárních cestovatelů, či o tom, že ruiny jsou pouhé podvrhy postavené skupinou, která na Tethys dorazila krátce před samotným exodem.

Keš lze najít snadno, ale její dosažení vyžaduje použití křídel nebo perel. Po nalezení sem můžete také napsat, jaké máte vzpomínky na Novus a na stěhování z něj.

• Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 4
    • Líbí Líbí x 3
  2.  
  3. Huhac

Huhac Registered

Keška úspěsně nalezena:)
    Když jsem tam s elytrou vylítával, tak jsem se několikrát málem zabil:D.
    Takže pokud vůbec neumíte lítat (jako já:cool:), tak nedoporučuju.
    Jinak fajn místo s hezkým výhledem:)
    A najít to nebylo vůbec těžký, jen to lítání mi „trošku“ dělalo potíže:D.

Edit: @KubaCraftovsky Mohl bych se zaptat, jestli je tam někde logbook? V normálních keškách bývá, a tady je napsaný, že by tam měl být taky. A nikde jsem ho tam neviděl...

Poslední úprava: 01. března 2021
    • Zábavné Zábavné x 1
  4. KubaCraftovsky

KubaCraftovsky RIP IN PEACE

Logbook v kešce je a byl tam i během tvého nalezení, je to ta knížka uprostřed truhly :)

Jinak edity příspěvků se už lidem nezobrazí jako upozornění, takže je dost možné, že si jich člověk ani nevšimne. Příště mi raději napiš přímo :)

5. Huhac

Huhac Registered

Tak to jsem asi jen slepý nebo blbý že jsem si toho nevšiml...:yawn:

Aha, myslel jsem, že když někoho tagnu, tak se mu to jako upozornění zobrazí:)
    Ale příště už budu psát přímo;)

• Líbí Líbí x 1
  6. marquecz

marquecz Registered

Tak jsem se odhodlal se konečně pustit do lovení kešek na Tethys.
    IN: Blok zlata
    OUT: Hudební disk
    TFTC

A teď ta vzpomínka na Novus a stěhování z něj: Pamatuju si, že jsem se plánoval účastnit celého toho řetězce eventů vedoucímu k přechodu na Tethys. Navrhl jsem si i speciální stan, který designově ladil k architektuře mého tehdejšího projektu futuristického Ekoměstečka. Nicméně nakonec mi do toho většinou něco vlezlo nebo jsem zapomněl a zvládnul jsem to až na finální event. V jednom okamžiku jsme ale měli za úkol porazit hordu mobů a já umřel. A na potvoru jsem si sice postavil luxusní stan, ale nenastavil si v něm postel, takže jsem se respawnul opět v Ekoměstečku, skoro přes celou mapu daleko a bez elyter. Než jsem se po CNC dostal zpátky, byl skoro celý program pryč a já jen tak tak stihl skočit na vítězné obojživelné vozidlo, abych se dostal na Tethys. :D

• Zábavné Zábavné x 3
    • Líbí Líbí x 2

Sdílej tuto stránku