1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Mystery MCM57 - Národní park Poruba (DorQuendi)

Vlákno v 'Minecaching' založil DorQuendi 06. srpna 2013.

1. DorQuendi

DorQuendi Terraformátor

Ahoj milí majnkačeři a majnkačenky! V Národním parku Poruba pro vás vyrostla nejen krásná příroda, ale také keška plná záhad a dobrodružství, tak hurá na věc!​

Multina
    Souřadnice: -754, 67, -413 (na místě stojí Amálka, v jejímž žaludku zjistíte jak dál)
    obtížnost 5

Národní park Poruba vznikl rozšířením CHKO Poruba na tak rozsáhlou oblast, že bylo vhodné vytvořit na našem serveru vůbec první národní park. A chránit je vskutku co - najdete zde krásné lesy plné unikátních rostlin i zvířat. Co se však skrývá pod zemí, na to už musíte přijít sami.

Keška je velmi dlouhá a obsáhlá. Proto je dělaná systémem drobných úkolů a oblastí, které jsou zamčené na heslo a najdete v nich vždy heslo od další části. Takto je možné dodělat rozpracovaný úsek a ke kešce se vrátit později, aniž byste ji museli procházet celou znova.

Pravidla:
    1. Nikam nespěchej. Kešku si celou projdi, vše si přečti a důkladně prozkoumej. Pro všechny, kteří si všimnou opravdu každého detailu je připravena dech beroucí odměna. Ovšem hodnotná odměna je zde i pro toho, kdo splní všechny boční úkoly a nebude v kešce používat bruteforce. Na mnoha místech to jde a je na každém, aby zvážil, zda si vše poctivě projde a poté se přihlásí o odměnu, nebo se bude jak blázen honit za FTF a z kešky nic mít nebude. Volba je vaše.
    2. Ke zdolání bude potřeba kyblík (voda v něm být nemusí, na místě je jí dost). Ten je možné zakoupit na začátku kešky, stejně jako mapu, porubský chléb a knižního průvodce naučnou stezkou. Ano budete tedy v průběhu kešky nepřímo vyzváni k vylití vody.
    3. Nenič a nepokládej bloky tam, kde to není výslovně napsané! Taková místa zde jsou, ale až na jedno položení vody je vše jasně specifikováno.
    4. Vše si piš. Pokud se nechceš neustále vracet, je třeba si vše psát, některá hesla jsou nezapamatovatelná a mnohdy je těžké porozumět textu.
    5. Enderperly nejsou ke zdolání keše nijak zvlášť užitečné, většina oblastí je před nimi chráněna, ale jejich použití zakázáno není.
    6. Dveře za sebou zavírat nemusíš, vše je řešeno automaticky.
    7. Vracej knížky do beden!
    8. Cílem kešky není průzkumníka zabít, ale stát se to může, takže radím si cennosti odložit. Kvalitní brnění sice může na jednom místě pomoct, ale na druhém je špatné rozhodnutí nevratné, tak ať o něj nepřijdete. Přesto si běžné věci vezměte, potvor je tu dost a meč i jídlo se bude určitě hodit.
    9. Je zakázané používat potiony.
    10. Cesta je dlouhá, takže se obrňte trpělivostí a hurá na to!

Dodatek k trade: V keškách bývají většinou drobnosti, což je myšlenka, které se držím i já. Pamtujte, že keška je o tom ji najít, přestože většina posledních kešek jsou více lovem pokladů, než čímkoliv jiným. Diabloky tedy nechte doma a raději přineste nějakou nápaditou drobnost ;) .

• Líbí Líbí x 16
  2.  
  3. Bedrych

Bedrych Klingon

Kešku jsem testoval dva dny, takže bod číslo 10 berte opravdu vážně, tohle není výlet na hodinku.

Pro trpělivé hráče, co mají rádi spletitá dobrodružství, přírodu a hlavně hádanky ne nepodobné těm ze starých počítačových her (adventur), je toto doslova dokonalé dobrodružství.

Myslím, ne vím, že se najde několik lidí, kteří prohlásí tuto kešku za úplný vrchol Majnkešingu na našem serveru.

Hodně zdaru!

Ps.: k obtížnosti 5: obtížnost během celého příběhu značně kolísá, většina částí se pohybuje okolo 3, někdy 2 či 4.
    Pětka je dobře odhadnutá jako za celek, jelikož některé úkoly a hádanky vám mohou přivodit pěkný "zákys", při kterém se třeba bez nápovědy nehnete z místa.

• Líbí Líbí x 3
    • Zábavné Zábavné x 1
  4. Fifinas

Fifinas Registered

FTF Fifinas, s _CJ_
    Díky moc za keš, dala zabrat, na poprvé jsem se ztratil, tak jsem myslel, že ani to TTF nebude. V bunkru mě potkal _CJ_, zbytek jsme dodělali spolu. DorQuendi, vážně respect, muselo dát zabrat, krásná galerie a i RS.

In: Protection IV kniha
    Out: Zlato z prvni Goldtrapk serveru

• Líbí Líbí x 4
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  5. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

FTF s Fifinas :) viz vyse.

Celkem zahul :D hlavne ten zacatek ;) Pak uz sem zabral a slo to celkem dobre + sme odhalili mensi nedostatky tak sem to hned vyresilo, aby ostatni nemeli problem ;) Preju ostatnim peknou zabavu ;) lepsi ani delsi kesku tu snad nemame :D Hlavne to cele do sebe zapada a navazuje...pred DorQuendi smekam klobouk :)

Out: nic; In: DQ kosti a DQ prach :D

PS: predelal bych to, ze tohleje uroven 6 obtiznost ;) proste masakr!

• Líbí Líbí x 3
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  6. DeKross

DeKross Registered

TTF.

Super keš, prvá časť bola najťažšia, potom to už išlo viac-menej ako po masle.
    Ďakujem za skvelú keš, DorQuendi! :)

• Líbí Líbí x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  7. 96johny

96johny ByteMaster

Prostě paráda. Sice jsem se místy zadrhnul, měl problémy s LWC, chcípnul nebo byl jen blbý :D. Samozřejmě nejlepší byla moje hlava a LordFovy vláčky a celý les stromů LordFských :D Škoda, že jsem se nemohl účastnit předcházejícího eventu (hlavně kvůli té demolici, ty mám prostě rád).

No trade.

• Líbí Líbí x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  8. LaKiller

LaKiller Registered

Po dlouhém úmorném putováni jsem kešku nakonec zdolal. Opravdu se speedrunovat nevyplatí, jakmile překočíte 1 skrytou věc, kešku nedokončíte. Nejlepší cache, překonal jsi i Mawkyho (a to je co říct :D) TFTC
    11. 8. 2013
    IN: 25 cookie
    OUT: Water Bucket (z -11111 -111111)

• Líbí Líbí x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  9. Zefram_Cochrane

Zefram_Cochrane VIP

Nemám slov, jednoznačně vrchol majnkešingu a vrchol toho, co jde na Majncraftu navštívit. Rozsahem to vychází asi jako deset dlouhých kešek dohromady, přesto se mi na konci ani nechtělo odejít. Tuhle kešku jsem si užil opravdu do poslední kostičky! Takže TFTC nebo spíš: bravo maestro :D

OUT: první kámen z Cesty z města
    IN: nanovlákno z vesmírného výtahu ve Federaci

• Líbí Líbí x 3
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  10. Zaiferus

Zaiferus Registered

Nádherná keška. Krásné zpracování. Sice jsme ji dodělal na druhý pokus a s pomocí, ale doufám že i to se počítá. :) Nechtělo se mi odtamtud jít, protože jsem se cítil jak na Mont Everestu :D . Užil jsem si to až na hledání tajného vchodu a doupěte :D . Prostě se ti to povedlo DQ a tohle podle mě nikdo nepřestřelí. NO TRADE :angelic:

• Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  11. Nojp

Nojp Time Waster

Všechno už tu bylo řečeno, já jen podotknu, že jsem nikdy ještě žádnou keš nedělal tři dny a to ještě ve dvojici s Ripazha47. To už mluví samo za sebe. Byla některá místa, kde jsme se lehce sekli, ale stejně by to nic neurychlilo. Keška je prostě nejlepší ze všech a přes to nejede vlak.

IN: 25 glowstone, 64 cobwebs
    OUT: Platy z vrat na Battlestar, Kameni tezene v Gulagu

TFTMC! :D

• Líbí Líbí x 2
    • Zábavné Zábavné x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  12. stepanbeny96

stepanbeny96 Registered

11. stepanbeny :D

BOMBA :D Sice hned první překážka mne zastavila asi na 2 hodiny, ale s pomocí Mawkyho jsem to nakonec zvládl :D Do knihy jsem psal: 5 nejlíp strávenejch hodin tady na serveru :D Opravdu best of keška serveru a možná vůbec. Skvělá práce DQ.

IN: Dia krump. effi:3 ,umb:4
    OUT: ----

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  13. Osefal

Osefal Registered

Vstup do kešky jsem na poprvé nenašel, alespoň jsem si prošel celou CHKO, pak, když jsem se nesoustředil na okolní krajinu, tak to šlo lépe, počátky pomalé, ale postupem času se tempo stupňovalo. Až na jedno uklouznutí a pádu do endu (jsem si jistý, že to nebyla náhoda a nějaká síla mě tam hodila), který jsem nepřežil, jsem si hodiny a hodiny užíval. Spousta různých lokací a stylů na tak malém území, představivost pracovala na plné obrátky. No prostě paráda. Velké Ď DQ a snad tě někdy budu moci pohostit na něčem, o čem se bude moci říci, že se alespoň dotklo stínu Tvého díla.

IN: Kosa Nezbytnosti
    OUT: Písek ze dna Kráterské pouště

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  14. Mawky

Mawky Frajer

12. Mawky
    13.srpna 2013 0:01
    In: Šíp, který probodl Achilleovu patu, sušenky
    Out: 5x pavučina

Keška je skvěle logisticky zvládnutá. Na jednu stranu super, dlouhá dobrodružství mám velice rád, některé RS obvody jsem poznal až tady, na druhou stranu mi začátek zkazila chyba, díky které jsem ztratil den a kterou musel opravit _CJ_ (lišák, ale stane se).

Ale celkově se mi keška líbila, moc díky za skvělé dobrodružství. U mě máš rozhodně obdiv za logistiku, slovenské vtipy:troll: a hudbu. Zařadil ses tak do mého seznamu k Naxierre s kým by se dalo do budoucna něco podniknout.

TFTMC

:cigar:

• Líbí Líbí x 2
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  15. xefa

xefa Registered

14.xefa
    IN:Xefovo ergonomicke stimulacni sedlo
    OUT: 59 Cobweb

Uzasná keška, pekně jsem se potrápil ve vodním bludišti.Každopádně pekně strávené hodiny.Pocta!

-xefa

15 : Dumbmasterx
    IN : 2 x instantni pes
    OUT: effi IV unb II diamond pickaxe

píšu za něj, má nedostatečné oprávnění aby se sem mohl zapsat

• Děkuji! Děkuji! x 1
  16. Mrquik

Mrquik Registered

Zatím ta nejlepšejšovatějšejší keška. Dlouhá, ale ne unávná. Skvěle tehnicky i esteticky vyladěná s dobrým nápadem a skvělým humorem. Víc takových a DorQuendimu sochu ! :D

IN: Tajemný potion mágů z Vesnice konce
    OUT: nic

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  17. VeseliD

VeseliD Registered

NEUVĚŘITELNÉ!!!

Tk tohle bylo opravdu něco. Celoá keš mi dala zabrat asi 8 dní. Celksem jem xkrát umžel a finále jsem hledal dny 2.. :D. Celá keš je oravdu super, obtížnost 5 platí, je dobré být připravený :)

Díky moc, byl to fakt velký zážitek :)

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  18. Bedrych

Bedrych Klingon

Sluduji Tě už od začátku cos přišel na server (ne doslova jako NSA) a vyloženě jsem se těšil, až dorazíš k této kešce. A nepřekvapils mě :D.
    Sdílím s Tebou nadšení a mám radost ze Tvé radosti nejen u této keše. Děkuji!

• Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Informativní Informativní x 1
  19. DorQuendi

DorQuendi Terraformátor

Tak jsem si po delší době prošel celou kešku, a přestože jsem to celé šel už poněkolikáté a hesla znal nazpaměť, i tak jsem procházkou strávil dobré 3 hodiny :D. Přestože jsem byl upozorněn na možné nedostatky od poslední kontroly, bylo jich jen minimum. Žádný spotřební materiál nebyl vyčerpán a tam, kde již pomalu docházel, byl doplněn. Sem tam chyběl v bedně knižní průvodce, který někdo nevrátil, v hopperu, nad nímž visí cedule "Nevhazujte odpadky!", byla hromada bordelu, v jiném, kde tato cedule není, nebylo nic :). Až na pár drobných griefů, které jsem opravil je tedy keš v dobrém stavu a připravená na další majnkačery.

Děkuji tedy všem návštěvníkům za vesměs slušné chování i za stack a půl obsidiánu, který společnými silami nakopali a těším se na další dobrodruhy :).

• Líbí Líbí x 1
  20. Monett

Monett Moderátorka

Zatím nejlepší keš, ani mi nepřišlo, že by byla nějak extrémně dlouhá, jen takové poběhání :D

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  21. foo_M

foo_M Registered

12.12.2014
    Ten narodny park je vymakany.
    V keske paradne vyuzitie vsetkych moznych hlavolamov, tajnych vstupov plus hadanky a ulohy. :wideyed:
    Masaker. :)

• Děkuji! Děkuji! x 1

Sdílej tuto stránku