1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Dotaz MCForge server anticheat plugin?

Vlákno v 'Obecná diskuze' založil Octagonn1 29. listopadu 2012.

 1. Octagonn1

  Octagonn1 Registered

  Offline
  Registrován:
  31. října 2012
  Zdravím kolegové,

  měl bych na Vás 2 otázky:

  1) Existuje na server využívající Forge nějaký anticheat plugin/mod?

  Pokud ne, je zde má druhá otázka :)

  2) Je možné přenést svět (bez ztrát) z Forge serveru na Bukkit verzi?

  Děkuji za Vaše odpovědi
   
 2.  
 3. dwi

  dwi God

  Offline
  Registrován:
  19. prosince 2010
  1) Ne
  2) Samozřejmně, pokud budou sedět nainstalované mody a verze a hlavně IDčka
   
 4. weltar

  weltar Registered

  Offline
  Registrován:
  01. listopadu 2011
  Já budu trochu ukecanější. Jak je mým zvykem.

  Ad 2) to je složitější.

  - Pokud někdy bude existovat forge takový, že bude rovnou kompatibilní s bukkit (mohl by, někdy časem, pokouší se o to už delší dobu), tak by to neřešitelný problém být neměl.

  - Ovšem pokud se budeš pokoušet přejít nyní, za současné situace, tak je to velmi obtížné. MCPC forge-bukkit a portované verze jsou totiž jen pro určité verze modů a často tam jsou zanesené chyby. A čím více modů, tím i větší pravděpodobnost nekompatibility i portovaných modů mezi sebou. Možná se podaří rozběhnout (budou-li zachována ID), ale počítej s problémy s padáním a podivnou (ne)funkčností. ... Ono, odchytat něco takového, do opravdu dobrého stavu, dá práci i na čistém forge a archivem verzí používaných modů. U bukkit MCPC portů je výběr značně menší.

  Navíc upozorňuji, že v současné době je možný přechod pouze tím mým druhým zmiňovaným způsobem. A to navíc pro MC verzi 1.2.5, protože prakticky není už od 1.3.2 MCPC forge-bukkit verze a stále se jen čeká na tu univerzální. Už skoro půl roku.

  Navíc, neočekávej, že bys něco rozběhl pro současnou verzi MC (a aktuálně dostupné mody) s tím, že časem (u dalších verzí MC) přejdeš na bukkit. Pokud jsi už nějaký server s forge (čistý, ne bukkit porté) měl, stačil i menší a pár modů, řekněme kolem 10, tak víš, ze přechod MC verzí dělává modderům dost problémy. Některé mody nepokračují, jiné stornují zpětnou kompatibilitu a podobně. Takže přechod světa bez wipe bývá prakticky nemožný. Pokud tedy nemá vypadat jak po hodně velkém zemětřesení (ztracené bloky) a přenesený do jiné galaxie (s dost jinými vlastnostmi i stávajících věcí a nutností předělávat postavené stroje). Vypadalo by to podobně /jen pro mody/ asi jak vanilla změny MC beta verzí, např. u mine cart tratí, když se mine cart objevily. Či u některých RS obvodů; Nebo spawnu potvor (to trvá až doteď, často až radikální změny chování pro nové MC).

  To vše by mohlo s jistotou vyřešit až Mojang-API - pro věci, které budou řešitelné (modovatelné) čistě jen s Mojang API. A pokud se bukkit nějak napojí na mojang API (bude-li bukkitu vůbec třeba, časem). Ani u toho "univerzálního" forge si nejsem jist, zda budou mody fungovat bez rekompilací a se zachováním zpětné kompatibility pro novější forge, kontra staré (byť už univerzální) mody.

  P.S.: Proto tak s napětím čekám, na technicraft.cz, jak moc dobře /a zda vůvbec/ se nakonec dwi-mu podaří přechod z 1.2.5 na něco novějšího, bez wipe.
   
  • Děkuji! Děkuji! x 1
 5. dwi

  dwi God

  Offline
  Registrován:
  19. prosince 2010
  weltar: Zkoušel jsem přejít na Forge 1.4.5 s aktuální 1.2.5 mapou. Jediný problém jsem našel s chybějícími Pam's mody, zatím neexistujícím Trains and Zeppelin, neaktualizovaným Netherrocks a samozřejmně RedPower. Jinak je přechod hladký.
   
 6. weltar

  weltar Registered

  Offline
  Registrován:
  01. listopadu 2011
  Aha, no, já mívám problémy větší. Koukám, máš opravdu celkem kliku.
  - Třeba jsem zatím nenalezl nic na rybaření. Tys nalezl nějakou obdobu Aquaculture? ... i když z pohledu mapy se jedná jen o itemy a funkčnost. Ne o bloky.

  - Navíc co vím, PAM's kompletně zrušilo EarthCraft. A to vč. veškerých nástrojů i bloků. A doporučuje jako náhradu "metalurgy" (vypadá pěkně, asi i funkčně fajn, ale nelze přejít bez zrušení starých a /pouhého/ umožnění nových věcí). Takže, pokuds neměl svět založen na IC2, ale na PAM's metalurgii, tak se přijdou hráči o dost i v itemech. Tady používáš jiné bloky a EarthCrtaft nemáš. Klika. Bylo to jak po zemětřesení, protože např. barevné bloky byly součástí mapy, skal. A nebylo jich málo.

  - Forestry sice zachovalo ID (v rámci možností), naštěstí (vesměs) i funkcionalitu většiny strojů ohledně input/output, ale má úplně jiné mechanismy pro výrobu řady věcí. Takže, pokuds měl něco zautomatizováno (jak na carpenteru, tak třeba automatických crafting table) tak abys to zboural a udělal novou továrnu. A třeba do carpentreru abys přidělal možnost posílat více typů liquid. A úly fungují jinak, "rámy" pro med se dají vyrobit (v horší kvalitě), nebo jen koupit (dost omezeně) v lepší kvalitě - plus je nutná (nová) NPC vesnice. Atd, atp.

  ----

  - Obdobně, ale mimo technicraft, Millenaire (nemáš zde), v jednu chvíli, úplně zrušilo zpětnou kompatibilitu. Dost nepříjemné. A se starou verzí vydržíš, v nejlepším případě, právě jen do prvního upgrade MC.

  ----

  - Obdobně, Mo creatures (také zde nemáš) dlouho nebyly a verze pro 1.3.2 se objevila až po 1/4 roce, když už existoval MC 1.4+. Ale tam také (často) šlo "jen" o zvířata a itemy. I když, kdo si složitě choval koně různých barev a chtěl se dostat až k jednorožci a podobně, tak vyhozením MOcreatures (a nahozením až ob-verzi) tak přišel o kvanta práce).

  To jen sypu z rukávu problémy ....
  Jj, máš zatím dost kliku. Teď jen doufat, že bude i pro další přechody..
  Jen závidím :-D

  EDIT: Tak jsme online probrali, že některé náhrady se vlastně dají udělat "podstrčením" stejné ItemID, byť z jiného modu, pro logicky podobné předměty, meč, .... (Dík dwi). A něco (obdobně) jde i úpravou světa na bloky, před přechodem /třeba převedení bloků ve skále a vanilla bloky atd/. Takže napasovat přechod se zachováním světa (obecně) jde častěji, než jsem si uvědomoval. Jen si s tím musí dát mnohem více práce.
   
 7. Octagonn1

  Octagonn1 Registered

  Offline
  Registrován:
  31. října 2012
  Weltar: Děkuji za vyčerpávající odpověď :) Vidím, že je to nad mé síly (bohužel).
   
 8. weltar

  weltar Registered

  Offline
  Registrován:
  01. listopadu 2011
  Octagonn1
  Neznáš mne. Se nesmíš až tak lekat. :-D Vyznělo to příliš negativně. Já jsem raději příjemně překvapený pesimista, než zklamaný optimista. A raději předem říkám možné průšvihy /z praxe/, než kvanta variant a šancí, když se to (vesměs) povedlo (či by se mohlo povést). Či povede jen s malými ústupky.

  A možná by byla škoda to třeba i jen nevyzkoušet. I s tím, že jsou zainteresovaní lidé předem srozuměni, že při některém přechodu do nemusí vyjít a bude muset být wipe.
   
 9. Lohakar

  Lohakar MonsterFotr

  Offline
  Registrován:
  27. dubna 2011
  Ale ono to wipe asi stejně musí být. A to kvůli iridiu. Jinak si nedovedu představit, jak by to dwi zařídil.
  On je ten GregTech pěkná výzva hlavně pro návrháře módů. Těch slepých cest a úzkých hrdel! :) Ale to je na debatu jinde. Stejně se divím, že se tu Gregoviny ještě neperou.
   

Sdílej tuto stránku