1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Dotaz Málo hráčů

Vlákno v 'Obecná diskuze' založil Jdinaparek 21. dubna 2013.

1. Jdinaparek

Jdinaparek Registered

Zdravím,
    na našem serveru máme jeden hodně veliký problém - skoro nikdo tam nehraje... Server běží od 1. 2. 2013 a v ten den se tam připojilo cca 35 lidí. Od té doby to začalo postupně klesat (nejdřív byl průměr online hráčů 5, pak 10) a teď se mi kolikrát stane, že se připojím a není tam nikdo. Železo máme hodně dobré (16GB ramek, linka tuším 1Gb - je to virtuální server), takže lagy nejsou vůbec. Pluginů máme taky dost, ale ne v tom smyslu, že jsou tam zbytečné pluginy (máme třeba reset Endu, doplňování pískovny, dynmapu, omezený svět na 10000x10000 + celou mapu vygenerovanou, aby se server vůbec nelagoval při vytváření / renderování nových chunků, vypnutí creeperů a endermanů, iConomy, atd.). Všechny pluginy jsem nastavoval já, některé jsem přeložil a strávil jsem u toho docela hodně času (u všech jsem prošel a pročetl si celý config + u všech jsem dělal permissions). S griefováním zatím moc problémů nebylo (jí zažil tak maximálně 5 případů, ale to je asi tím, že je tu málo lidí) a když nějaký byl, máme ModReq + HawkEye (jak používat ModReq píše jednou za 30 minut AutoMessage). Dělal jsem taky web přes Wordpress (ten ale budu předělávat, vzhledem k tomu, že udělat web včetně PHP, JS, atd. umím), máme koupenou CZ doménu, hosting, když se zadá do Googlu název našeho serveru, tak jsme první (a to je to docela běžný název pro MC servery), máme taky fórko, banlist a test na whitelist. Když pominu web, který budu předělávat (ve webech se docela vyznám, takže tam v budoucnu snad chyba nebude), tak jediná chyba bude buď v propagaci, nebo někde na serveru. Na whitelistu máme 289 lidí, na webu se registrovalo 471 lidí. Co se propagace týče - googlil jsem chvíli věty typu "Jak dostat lidi na minecraft server", ale v češtině to nic nenašlo, takže jsem musel zadávat věty jako "How do I get players to my Minecraft Server" a to už mi něco našlo. K propagaci tam byl typ, udělat topic (nebo něco takového) na 2 EN stránkách a tam pak dávat info o serveru, fotky ze serveru, atd. a server se bude posouvat v žebříčku, podle aktivity. Problém je v tom, že chceme jen CZ / SK hráče a hodně z nich o takových stránkách vůbec neví, nebo třeba ani neumí anglicky... Další propagace je z videí jednoho starého let's playera (má cca 1200 odběrů + něco okolo 500 shlédnutí na každém videu o našem serveru). No a co se týče stavu serveru, tak nejsem schopen objektivně posoudit, co by mohlo být špatně (protože v podstatě vše co se týče technické stránky jsem dělal já a na serveru moc nehraji, jen se chodím koukat na modreq). Spawn je podle mě OK (je tam 5 cedulkových portů do měst + nějaké rady k pluginům, kde můžou hráči stavět, atd.) a nikde jinde by podle mě chyba neměla být.

Píšu sem, protože vím, že vy máte s vedením minecraft serveru zkušenosti a jak lze vidět, vedete již nějaký ten rok úspěšný minecraft server. Co si myslíte? Přijdou lidi časem? Co máme zlepšit? Dal jsem do toho hodně času (řádově ve dnech) a i nějaké ty peníze a nechci, aby jsme skončili, jako ty servery od fakaheady, apod. které fungují vždy tak 2 - 5 měsíců... Děkuji za odpověď

2.  
  3. Premysl

Premysl Registered

Premium/warez ? Můžeš si případně udělat reklamu tady ;) .

4. dwi

dwi God

Musíš nabídnout něco, co žádný tuctový survival server nemá. My máme komunitu a historii, jsme premium only, máme parádní moderátorský tým, nevykořisťujeme hráče rejžováním za VIP a jsme prvním serverem tohoto typu, který v ČR vzniknul. Nemáme warpy, home a to očividně přitahuje již vyspělejší herní publikum, které se u nás usadí a aktivně hraje.

Dobré si položit otázku, proč by měli hráči hrát právě u tebe a ne na craftuj nebo českým pařanovi. Co ty máš lepšího co ostatní postrádají? A pak hlavně ta reklama :) Nejlepší reklama jsou sami hráči :)

• Líbí Líbí x 5
  5. Jdinaparek

Jdinaparek Registered

A co tím konkrétně myslíš?

EDIT: Myslím těma hráčema... Nějak nechápu, jak jsi to myslel. Jako že je mám navádět, ať spamujou ostatní servery, nebo co? :D

• Zábavné Zábavné x 1
  6. Premysl

Premysl Registered

Že pokud bude 75 % hráčů na úrovni mateřské školky, budou otravovat s x-rayem a dalšíma hackama a v chatu bude neskutečnej dementní spam, tak ti tam nikdo nebude chtít hrát.

• Souhlasím Souhlasím x 1
  7. Jdinaparek

Jdinaparek Registered

Ale to se moc ošéfovat nedá ne?

8. Cajtik1

Cajtik1 Registered

Dá se to ošéfovat, tím že tam budeš mít premium only!
    edit: BTW: zdravim dwi, ten let's player jsem já sám velký Cajtík

• Facepalm Facepalm x 3
    • Líbí Líbí x 1
    • WTF WTF x 1
  9. Sauge

Sauge Demon

1. uz tenhle tvuj prisvek je silena zed textu a temer se to neda cist a asi bych to necetl pokud bych se docela slusne nenudil, pokud mas takovej zvyk psat o svym serveru i jinde tak se neni cemu divit :p ale to jen tak na okraj

2. z toho co pises to zni jako kazdej druhej server, jak psal dwi, co je u vas specialniho cim se lisite od ostatnich proc bych mel hrat zrovna u vas?

3. zni to jako ze server provozujes sam a jak rikas ani moc nehrajes, pokud tam nedostanes aspon par svych kamaradu nebo par lidi kteri budou hrat stabilne tak ti tam asi zadnej hrac nezustane, ono kdybych byl sebevic natesenej na nejakej server, pripojil se a zjistil ze nikdo krome me neni online asi bych se stejne obratem zase odhlasil

abych to shrnul prvne by ses mel snazit mit na serveru aspon par lidi kteri tam budou pravidelne hrat jak toho docilis to nevim nejednodusi jak sem rikal by asi bylo zacit server s par kamaradama kdy by jste spolu hrali pripadne pomalu zacali pracovat na reklame a vseobecnym zviditelneni serveru pak tam teprve mozna zacnou chodit dalsi novy hraci

i majncraft zacinal jako server pro par kamaradu

• Informativní Informativní x 1
  10. Huee

Huee Registered

Plugin anti x-ray: 5 minut
    Plugin anti-hack: 10 minut
    Server bez malých podvodníků: k nezaplacení
    Některé věci pluginy nevyřešíte. Na všechno ostatní je tu modteam a /ban ;)

• Zábavné Zábavné x 3
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  11. Jdinaparek

Jdinaparek Registered

Na x-ray a i proti hackům tam pluginy jsou

12. dwi

dwi God

Tím jsem myslel, že spokojený hráč na tvém serveru to řekne dalším kamarádům, že se u tebe na serveru dobře hraje. Doporučení od známého je nejúčinnější způsob reklamy. Naopak spamování jiných serverů a stránek má spíše vedlejší efekt

13. Cajtik1

Cajtik1 Registered

Tady je problém, že hodně lidí nám řiká: Jé vy máte dobrej server fakt se tu dobře hraje. Dobře nastavenej bla bla bla.... Hrajou tam furt, dotáhnou tam někoho, ale potom je to přestane bavit a už se neukážou. Snažíme se ty lidi zapojovat např.: Serverové stavby, eventy atd., ale pořád nám nic nepomáhá

14. Amunak

Amunak Worldedit Trollmasta

Mě přijde, že celkový hype okolo MC trochu utichá. Skoro bych řekl, že to víc hráčů přestává hrát, než začíná. Neustále vznikají a zanikají nové servery. My měli začátek jednoduchý, protože majn byl jediný server vůbec. Když se chceš dneska chytit, musíš (jak už bylo řečeno) nabídnout něco unikátního. Neco, co hráče přiláká. A vším ostatním (bugy, spoluhráči, pluginy) se pak musíš snažit hráče neodehnat. Vždyť i Majncraft má 30+ hráčů jen ve špičce. Spíš bych se zabýval tím, jak je možné, že ti tam první den vlezlo tolik lidí, a skoro nikdo se nevrátil. To mi přijde neobvyklé.

15. dwi

dwi God

Ehm, ehm, Majn má 50-60 hráčů ve špičce. Nevím, kde na ty magický čísla chodíš...

16. Amunak

Vždyť říkám 30+ jen ve špičce. Nebývalo to dříve více? Kolem padesáti celý den a 70 a víc ve špičce?

17. dwi

dwi God

Označit špičku 50-60 jako 30+ je snad nesmysl. To je jako kdyby říkal, že jdu za chvíli do důchodu :confused:

• Zábavné Zábavné x 1
  18. Amunak

Máš pravdu, ale jde mi hlavně o to srovnání - jestli to dříve bylo víc.

19. Jdinaparek

Jdinaparek Registered

To by mě taky zajímalo... První den přišlo 35 hráčů, z toho asi 10 co se navzájem neznali si začali stavět město (za dva dny postavili docela dost hezkých věcí), další dva dny se k nim ještě přidalo pá lidí a po dalších dvou dnech se u nás už nikdo z nich nikdy neukázal... Neodešli naráz, ani to nebyla skupina lidí co by se znala, ale prostě během dvou dnů odešlo tak 15 lidí, co už si postavili hezký město. A tou dobou jsem na serveru normálně hrál a vím, že si nikdo z nich na nic nestěžoval, nebo neměli problém s griefem a podobně. Jediný kdo u nás nepřestal hrát byl člověk, co to město zakládal, ale když jsem se ho ptal, kam všichni zmizeli, tak taky říkal, že neví

Sdílej tuto stránku