1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Projekt Lusheeta castle - Hrad v Japonskom štýle

Vlákno v 'Schválené' založil Tyrael888 21. září 2015.

1. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Zdravím.
    Viem že ma asi nikto z vás nepozná na vašom serveri hrám prví deň no hrával som pár rokov na konkurenčnom CZ teraz už len SK serveri kde som bol par rokov adminom (builderom) Server začal upadať a s toho dôvodu som pred rokom na ňom skončil a tým pádom nemám kde hrávať :) Keďže dosť bývalých členov išlo hrať k vám tak by som sa rád pridal aj ja. Tý čo ma poznajú vedia že v malom nestaviam a preto by som si chcel u vás niečo veľké postaviť.
    Rozhodol som sa pre hrad v Japonskom štýle a za dnešné popoludnie som spravil aj jeho hrubý návrh.
    Názov: Meno som vybral podľa postavy z jednej peknej Japonskej rozprávky schválne či viete z akej :)
    Foto:
    foto1
    foto2

Je to len hrubá stavba o rozmeroch 170 x 220 blokov a do finálnej stavby pribudnú ešte záhrady a ďalšie budovy.
    Stavba je hlavne z cobble a plankov takže hrubo porušuje pravidla. :) No chcem aj začínajúcim hráčom ukázať že sa to dá spraviť pekné aj s týchto jednoduchých materiálov.
    Umiestnenie: Dynmapa
    dúfam že toto miesto nieje rezervované a povolenie stavať dostanem čoskoro.
    Stavbári:
    Stavať budem hlavne sám. ale dúfam že sa pridajú aj bývali kolegovia ale neviem kto všetko lebo majú rozostavané svoje veci.
    Určite 66Johny66Dark66
    pripadne scor78 ale u neho človek nikdy nevie :)
    Časový rozvrh:
    Zahájim stavbu hneď ako bude schválená a určite ju dokončím ale kedy to netuším :)
    Z WE to trvalo len pár hodín ale bez WE som dosť pomalý no do Vianoc to bude :)
    PS: sory to s tými obrázkami moja chyba :) dýfam že už to ide

Poslední úprava: 21. září 2015
    • Líbí Líbí x 11
  2.  
  3. rikuhahl

rikuhahl Fanatický dříč

Na to že jsi nás nováček, tak tvůj návrh je hodný starého mazáka ;) (Je vidět, že i některá konkurence je/byla na slušné úrovni). Návrh stavby je krásný, jen je na můj vkus moc šedivý, ale to je pouze můj subjektivní dojem, na schválení to u mě nebude mít vliv (Ale kdybys přidal tu a tam nějakou barvičku, byl bych rád ;) ). V lokaci taky problém nevidím, možná jen @Bedrych a jeho Kráter je blíž, ale pořád v uctivé vzdálenosti, ovšem když s ním budeš koordinovat své kroky jistě tím nic nezkazíš.

Za mou osobu ti uděluji první PRO.

• Líbí Líbí x 1
  4. Tyrael888

Tyrael888 Registered

veď som písal že je to len pracovná verzia zo 4 druhov blokov :) ale keď pribudnú záhrady a farmy tak to bude lepšie :)
    mohol by som pridať aj fotky iných mojich stavieb ale dokumentácie si nerobím :)
    a na tom "konkurenčnom serveri" som robil hlavne spawny takže tu linky dávať nebudem bola by to reklama :)

• Souhlasím Souhlasím x 1
  5. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Souhlas s rikem - takle by mohli podavat navrhy vsici :) pekne clovek hned vi co kde a jak to bude vypada bez cteni kilometru textu o nesmrtelnosti brouka :) Rozhodne to chce vyjadreni Bedrycha aby ste si nelezli do zeli ale myslim ze to bude ok :) Treba z toho bude naka pekna spoluprace. Parada. Pro.

6. funnel66

funnel66 Bagr

Taky naprosto bez problému, snad jen zkusit tu šikmou zeď a cestu udělat nějak kulatější.
    Třetí pro - schváleno.

• Zábavné Zábavné x 1
  7. Tyrael888

Tyrael888 Registered

ďakujem veľmi pekne :)

8. scor78

scor78 Registered

hm... nejsem zrovna nadšenec ASIA stylu, ale což už.. aspoň občas v noci pomůžu tyrovi třeba s matrošem nebo lehčími pracemi, když už mne zde zmínil. :D Jinak můžu potvrdit, že jako stavitel je opravdu dobrý. (znám ho z toho "nejmenovaného" serveru už x let a nejen já, je nás zde na majnu více odtamtud)

9. Bedrych

Bedrych Klingon

Nějak jsem přeskočil tento projekt i když jsem to samozřejmě četl.
    Kráter je poblíž, ale i když plánuji (později) rozšíření na ten blízký poloostrov vedle Tebe, tak to stále není problém.
    Jen mě dneska zaskočila ta placka vedle a nemohl jsem si vzpomenout, čí to bude :cool:.
    Za mě také ano a jelikož mi zde obzvláště záleží na tom, aby to dobře vypadalo, tak rád pomůžu, pravděpodobně jen materiálově, ale klidně si řekni o jakoukoli pomoc.

• Líbí Líbí x 1
  10. Harami_snake

Harami_snake VIP

Hlasuji pro střechy z Nether Bricků, kdo se přidá? :D

• Líbí Líbí x 3
  11. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Takže stavba sa dostala do podobného stavu aký je na obrázkoch hore a netrvalo to ani mesiac.
    Teraz ostáva už len dorobiť hradby podľa môjho aktuálneho návrhu a samozrejme záhrady.
    Interiery nerád zariaďujem ale pokojne to na niekoho nechám ak ma záujem :)
    Ospravedlňujem sa všetkým hlasujúcim ale ostal som u môjho milovaného cobble :)
    nemôžu byť predsa všetky strechy na celom servery z netherbrickov :)

• Líbí Líbí x 4
  12. Harami_snake

Harami_snake VIP

Už jen vyvěsit černé vlajky, na hradby dát stojany s brnky a nechat to zarůst :D

• Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  13. Tyrael888

Tyrael888 Registered

No konečne som dostal chuť napísať niečo na fórum :D
    Projekt by som označil za predbežne dokončený :)
    Ešte občas niekde položím kocku ale to len výnimočne nakoľko už pracujem na novom projekte.
    Možno sa k tomuto ešte vrátim ale na dynke to vyzerá dobre v hre tiež tak načo to meniť.
    Pod hradom je vykopaný velky priestor v ktorom sa spawnuju slimovia je tam skeleton trapka a pracuje sa na zombi trapke z dvoma spawnermi ktorá je asi 50 blokov od tej skeleton trapky. A asi presťahujem bližšie aj trapku na pigmanov nech je to pekne po kope :)

• Líbí Líbí x 4
  14. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Takže dokončil som môj druhý projekt a vraciam sa k prvému rád by som si obsadil zasa kúsok mapy a to okolité lúky okolo Lusheety. Rád by som terén trochu zrekultivoval a spravil ho trochu podľa seba. Jedná sa o veľkú plochu vrátane jednej dedinky. na tejto ploche stavali dvaja hráči jeden v dedinke ktorý je 5 mesiacov neaktívny a druhý vedľa mojej stavby ktoré tu prišiel asi pred mesiacom a už sa potom neukázal. S tohoto dôvodu potrebujem schválenie na začiatok výkopu. Za skorú odpoveď ďakujem :)

• Líbí Líbí x 3
  15. Bedrych

Bedrych Klingon

Vzhledem k Tvému odhodlání a již dokončeným dvěma (skvělým) projektům souhlasím.
    Nicméně by bylo lepší sem hodit mapku s hranicemi.

16. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Zaleži na tom ako budem mať chuť postupne to budem upravovať už som začal z jedným rohom priamo u Lusheety
    a postupne to budem upravovať v smere hodinových ručičiek okolo cesty ku krateru zaberiem aj tu dedinku a pravdepodobne ju prestaviam a znova zaľudním a podľa chuti budem pokračovať. Samozrejme si na toto územie nevyhradzujem žiadne právo a neplánujem tam ani žiaden ďalší projekt avšak ak tam bude chcieť niekto stavať tak iba v japonskom štýle.

17. Tyrael888

Tyrael888 Registered

No v rozširovaní som sa nejak rozbehol a zabral som celú Ex rovinku pri hrade. o projekte mám zatiaľ len hrubú predstavu čo kde bude ale od samotného začiatku som to už 3x menil.
    Aktuálny stav je takýto:
    1. Bol vykopaný priekop ktorý oddeľuje hrad od Bedrychovho Krátera a priľahlej oblasti
    2. Prebieha prepracovanie cestnej infraštruktúry ktorú som musel zrušiť ale usilovne pracujem na oprave aby sa netvorili kolóny. Medzi mostami ktoré už stoja bude úzka cesta popri útese z malou svätiňou a parking placom pre kone kde mi môžete dotankovať horskú vodu do chladiča. Tiež tam môžete zanechať dary bohom (hodením do večného ohňa)
    3. Stále pracujem na kopečkoch a do konca 4 mesiaca by som mal s tým skončiť
    4. po ukončení bodu 2. a 3. prebehne zalesnenie oblasti ručne tvoreným porastom pre lepší zážitok pri návšteve oblasti
    5. Neskôr zahájim výstavbu môjho sídla (konečne budem mať kde bývať :) )
    6. v ďalšom kroku vybudujem dedinku pred hradom Lusheeta a prepracujem aj ovčiu farmu aby lepšie vyzerala na dynke presnejšie ako súčasť projektu a nie len prázdne ohrady.
    7. podľa potreby budem pokračovať v úpravách terénu v smere hodinových ručičiek okolo pôvodného hradu.

Poslední úprava: 31. března 2016
    • Líbí Líbí x 5
  18. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Prešiel týždeň a stavba pomaličky pokračuje.
    1. Bol úplne sprejazdnený úsek Spawn-Kráter a prestali sa tvoriť kolóny v obchádzkach.
    2. Začala výstavba posledného kopca na južnej strane a po jej dokončení začnem z výkopom centrálnej časti ktorá takto vznikla.
    3. Stále premýšľam aký typ lesa vysadiť v okolí hradu a ktoré miesta mám odfláknuť a vysadiť na nich vanila stromy
    4. a tiež začalo získavanie materiálu na tieto stromy ktoré bolo zatiaľ len v štádiu pokusu takže už začnem plánovať zalesnenie.
    Ďalší report bude zasa o týždeň :)

• Líbí Líbí x 3
  19. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Zasa týždeň za nami a hlásim iba drobný pokrok :)
    1. Dokončil som kopce žiaľ pri krátery začal rásť nový ktorý začal stavať Osefal a asi sa do toho zapojím nakoľko rastie dosť pomaly.
    2. Už mám naplánované aj stromy ktoré budem na kopcoch stavať a bude to mix ihličnatých a listnatých
    takže Pineforest z Oaktree po okrajoch a okolo ciest
    3. Cez víkend začnem plánovať malú súkromnú pevnosť ktorá vyrastie na útese ten je momentálne v štádiu pokusu teda výkopu.
    4. Stále prebieha získavanie materiálu hlavne lístia a logov na stromy ktorých bude fakt moooc.
    Priebeh stavby sa trochu spomalí nakoľko plánujem rozmiestnenie jednotlivých stavieb ktoré mám zatiaľ len v mojej hlave. Ale určite budu v Japonskom štýle ;)

• Líbí Líbí x 5
  20. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Zdravím :)
    2 týždne meškám z reportom ale môže za to Division :) a chviľu aj Factorio a hlavne pekne počasie :)
    Stavba pomaličky napreduje len mam toho kopania viac než som predpokladal ešte ostáva asi 20 vrstiev potom začnem z rozmiestňovaním stavieb a plánovaním ciest. Dosť sa otravujem teraz z villagermi dochádzajú mi dia tak od nich kšeftujem krompáče no majú hrozný kurz :) takže ak chce niekto sponzorovať prípadne vymeniť za nakopaný materiál nech sa ozve v hre.

21. Tyrael888

Tyrael888 Registered

Spaaam :)
    Pridávam tu aj jednu fotku aktuálne z hry lebo dynka dosť skresľuje. Tak aby si niekto nemyslel že tu len tak tlachám čo všetko na serveri robím a na dynke vidieť len nejaké kopečky a nejaký bordel okolo :)
    takže tu je screen toho rozpracovaného.
    2016-05-03_21.27.30.png
    a tu jeden starší nie moc dobrý na ktorom som skúšal shaderpack keď som ho konečne spojazdnil. Je to ta dokončená cesta ku kráteru ale zatiaľ tam niesu stromy to sa ešte nejak dorobý.
    2016-04-05_19.18.29.png

• Líbí Líbí x 8

Sdílej tuto stránku