1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Lodě/stanice

Vlákno v 'Space Engineers' založil PIKIBI 1 30. listopadu 2013.

1. HAwky

HAwky Bacon devourer

Tož, tady to máte... Na estetiku jsem moc nedbal, jel jsem čistě na funkčnost.

Princip je jednoduchý, kámen (užitý má 5 tun) a generátory gravitace (9 kusů).
    Nejtěžší je umístit butr, aby byl uprostřed, jinak se torpédo vychýlí.

Problém je, že i zadokovaný torpédo se zapnutýma generátorama hýbe s celou lodí.
    Další věc je nabíjení. Je to pomerně jednoduché, stačí zadokovat nové torpédo (předem připravené) do komory, zapnout generátory a odpálit.
    Dále je potíž v efektivitě. Použil jsem dost těžkého plátování, 9 generátorů gravitace, 10 bomb, gyroskop a reaktor, což je poměrně dost materiálu na to, jakou to napáchalo škodu.

Nárazová rychlost byla kolem 30-40m/s a zbylé generátory a reaktor způsobil, že torpédo akcelerovalo i nadále.
    čím větší odpálená vzdálenost, vím vyšší rychlost, vím větší poškození, ale také větší šance minutí. Ideální je odpal s asistencí.

Až developeři přidají programování, dálkové ovládání a možnost odpoutávat podvozky separátně, dal by se udělat velmi efektivní nosič. V podvěsech třeba 6 takovýchle torpéd a bitevní loď má po ptákách...

Poslední úprava: 27. března 2014
    • Líbí Líbí x 3
  2. HAwky

HAwky Bacon devourer

Má výzva pro oživení...
    Postavte co nejhezčí, nejpromakanější, no prostě cool loď, co váží aspoň 10,000,000kg.
    Je jedno jestli to bude těžařská loď, luxusní jachta nebo bitevní křižník.

Zde je má rozestavená ochutnávka:
    Stella Borealum (lat. Severní Hvězda) patří mezi těžší lodě flotily. Tato je koncipována jako útočný křižník. Specialita této lodi je obranné štítování muničního skladu, a centrální sklad munice s automatizovaným dopravním systémem.
    Další plánované součásti jsou hangáry pro min. 2 bitevníky typu Thor, dále systém dělových věží, jejichž montáž čeká na okamžik, kdy pánové z KSH umožní jejich konstrukci a pokud budou hodní, tak i nějaké torpédomety. To všechno v elegantním a funkčním designu od projektantů z Arc Shipyards Inc.

Předek lodi.
    Hangár ve výstavbě.
    Muniční sklad
    Servisní cesta mezi trupem a štítem.
    Nepočítá se do soutěže samosřejmě.

Zvítězí ten, kdo dostane nejvíc lajků.
    Výhry jsou:
    1 místo: Bezmezný obdiv a respekt
    2 místo: O něco menší obdiv a respekt
    3 místo: Střední obdiv a respekt
    4 a dál: Velký prd. :bag:

• Líbí Líbí x 3
    • Zábavné Zábavné x 1
  3. Tramziller

Tramziller Registered

Hezký torpédomet hawky :) myslíš, že bys mi mohl trošku víc popsat funkčnost případně přípojit řez torpédem? Rád bych viděl jak přesně to funguje (z tvého popisu jsem to moc nepobral)

4. HAwky

HAwky Bacon devourer

Trame, je to jednoduchý. Jsou 2 varianty torpéda schopných palby z místa.

1) Jedno je min, 3x3 velký, uvnitř máš jeden reaktor, n generátorů gravitace (nastavených aby generovaly tunel 3x3xl velký, aby táhli kámen po směru letu), jeden landing pad s šutrem a můžeš přidat i výbušniny.

Výhoda
    - Torpédo akceleruje neustále, díky generátorům.
    - Větší dopadová energie -> víc škody. Jak jste viděli, může mít tendence pokračovat v ničení i po prvním nárazu.
    Nevýhoda
    - Poměrně drahá konstrukce, minutí opravdu zamrzí + musíš ho ručně "aktivovat" (Jak je na videu)
    - Od doby aktivace po odpálení hýbe s celou lodí.

2) Zase párek min. 3x3 velký, nyní je ale kompletně bez elektroniky, čili duté (nebo plněné výbušninou, whatever)
    Nicméně je zase nutný landing gear s kamenem. Generátory jsou uloženy v torpédometu, nikoliv uvnitř torpéda zase aby generovaly gravitaci po směru letu. Ideálně nastaveny tak, aby generovaly sloup ovlivňující jen torpédo, ne zbytek lodi.

Výhoda
    - Levnější řešení, torpédo jsou pouze základní stavební bloky.
    - Možno použít mnoho generátorů, pro opravdu silný odpal.
    - Generátory lze zapínat přímo z lodi, nemusíš lézt k torpédu, nehýbe s lodí.
    Nevýhoda
    nicméně to bude trvat věčnost, než to pozapínáš. (Dev. maj přidat možnost ovládat věci hromadně)
    - Torpédo akceleruje pouze během pobytu v dosahu generátorů.
    - Postrádá schopnost dalšího ničení po počátečním nárazu.

.....
    Při obou řešení je nutno torpédo znovu zasadit do komory, při vypnutém generátoru. Takže zatím jsou torpédomety pouze jednoranné záležitosti. Mám nápad na samonabíjecí mechanismus, nicméně je konstrukčně velmi složitý. Nicméně až developeři přidají programming (pravděpodobně C+ nebo C++) bude možno takovéto zařízení jednodušeji sestavit.[DOUBLEPOST=1396285597,1396284567][/DOUBLEPOST]řez

Přiložené soubory:

Poslední úprava: 31. března 2014
    • Líbí Líbí x 1
  5. Tramziller

Tramziller Registered

Zooušel jsem to replikovat podle popisu ale generátory gravitace na šutr nejdou... Nebo jsem tě nepochopil... Zkus mi sem prosím hodit řez torpédem

6. HAwky

HAwky Bacon devourer

:facepalm: řez torpédem máš v příloze, v příspěvku výše.
    To velký tlustý T na konci je prosímtě podvozek.

Postavíš nějakou základní konstrukci (3x3 plošinu), na konec dáš landing gear, pak položíš kámen, zamkneš ho, aby byl napevno přilepenej k podvozku (musí být uprostřed, ve středové ose torpéda, jinak se vychílí), pak postavíš zbytek torpéda. Buď použiješ variantu 1. a dáš generátory dovnitř, do trupu torpéda (ne na žádnej kámen) nebo 2. a dáš je do šachty. Dbej na to, aby generovaly pole po žádaném směru letu. Můžeš i nastavit velikosti polí, aby Ti to nedělalo bordel s generátorama mimo torpédomet.
    Do torpédometu dej landing gear, aby Ti neuletělo.

Upřímně si myslím, že varianta 2 je konstrukčně lepší.

Nevím jak bych to vysvětlil jinak...

7. Tramziller

Tramziller Registered

Takovej blbej dotaz: šutr se mi nepodaří přemístit protože asterpidy jsou nepohyblivé nebo aspoň v tý verzi se solarama tak jako ho tam mám dostat?

• Facepalm Facepalm x 1
  8. HAwky

HAwky Bacon devourer

Tohle už je moc... Promiň, ale fakt.

Vezmeš zbíječku, vytěžíš nějaký kamení, ideálně tak 5k, pak ho vyhodíš do vesmíru a připneš na landing pad.
    To je vše. Doporučuju nehýbat s kamenem, vem torpédo a namanévruj na něj. Je to snažší.

9. Tramziller

Tramziller Registered

Jo aha, já myslel že myslíš kus asteroidu a ty jsi myslel vytěženej šutr[DOUBLEPOST=1396370199,1396370094][/DOUBLEPOST]Super systém! Při prvním testu 1x1 torpéda s 5.9 tunovým šutrem a 3 bloky výbušnin byla platforma 5x5 roztrhána na kousky (teda ty kousky se jaksi vypařily taky)

10. HAwky

HAwky Bacon devourer

Jsem rád, že si rozumíme.

Vždyť s asteroidama se hejbat nedá, ani neexistujou takhle malý :D

• Zábavné Zábavné x 1
  11. Samuell

Samuell Registered

Zelený krtko :D

Stanica v asteroide - cesta k reaktoru

• Líbí Líbí x 5
  12. PIKIBI 1

PIKIBI 1 Registered

Moje dva výtvory z poslední doby:
    SpaceEngineers_2014-04-24-21-09-25-498_FinalScreen.png
    A zezadu:
    SpaceEngineers_2014-04-24-21-10-07-688_FinalScreen.png Ashai je osobní stíhačka a jedná se o hybrid mezi malou a velkou lodí. Vevnitř se nachází pouze generátor gravitace a lékařské středisko
    Heavy car je vytvořeno za účelem jízdy po asteroidech bez vlastního gravitačního pole. Vevnitř se nachází jenom to nejnutnější vybavení-generátory gravitace a kokpit. V nastavení se dá přepnout režim auta a režim letadla (zapínání/vypínání artical mass). Samotná jízda je velmi zábavná, protože asteroid má obvykle nepravidelný tvar a může se proto stát, že z asteroidu vyletíte a následuje nekonečný pád. Jinak je toto vozidlo vybaveno třemi malými věžemi a čtyřmi raketomety (od nejnovějšího updtatu jsou dostupné i pro velké lodě).

• Líbí Líbí x 4
  13. PIKIBI 1

PIKIBI 1 Registered

Mám tu takový chalenge:
    Cílem je vytvořit auto schopné jízdy po rovném povrchu větší rychlostí než 20m/s
    Podmínky
    Auto musí být z malých bloků
    Auto nesmí mít zapnuté motory
    Auto musí umět brzdit pomocí trysek
    Auto by mělo přežít menší skoky a pády
    Auto musí mít jen jeden Artical mass blok umístěný ve středu konstrukce
    Auto musí mít na délku max 20 bloků (kola se nepočítají)

Odměna jako obvykle není žádná (kromě uznání)

14. PIKIBI 1

PIKIBI 1 Registered

Po dlouhé době tu mám jeden tučný příspěvek:
    Stanice Rhodós
    SpaceEngineers_2014-05-25-17-30-47-124_FinalScreen.png

Jedná se o mou zatím největší a nejpromyšlenější dokončenou stavbu. Obsahuje tři hlavní součásti:
    Bouda u ranveje- nic zvláštního, akorát generátor gravitace, rafinerie a lékařské středisko.
    Bouda na bomby-malá kostka z heavy armoru o vnitřních rozměrech 2x2x2 kostek slouží k uskladnění výbušného materiálu
    Místnost s reaktory- o něco zajímavější část stanice, obsahuje 6 velkých reaktorů, které se dají díky potrubnímu systému zásobovat odkudkoliv ze stanice (kromě Boudy na bomby). Na střeše parkuje těžební loď krtek.
    SpaceEngineers_2014-05-25-17-32-25-459_FinalScreen.png
    Vojensko obytný komplex-Největší a nejdokonalejší součást stanice. Obsahuje tři rozlehlé a komfortní byty, malou továrnu, plně vybavenou střelnici (možnost střelby puškou nebo manuálně ovládanou střílnou), drobný hangár pro stavební loď (také jsem nevytvořil, pouze upravil již existující model) a malou ranvej pro
    2-bombardér. Obrázky:
    SpaceEngineers_2014-05-25-17-33-23-364_FinalScreen.png
    jeden z bytů
    SpaceEngineers_2014-05-25-17-33-51-704_FinalScreen.png továrna
    SpaceEngineers_2014-05-25-17-34-30-372_FinalScreen.png Střelnice
    SpaceEngineers_2014-05-25-17-31-48-086_FinalScreen.png
    2-bombardér na sekundární ranveji​
    2-bombardér je těžká loď schopná nést, jak už napovídá název, dvě bomby poháněné setrvačností (nic efektivního, prostě jsem si chtěl tenhle systém zkusit). Kromě toho je také vybaven kabinou pro zadního střelce, která je schopna sestřelovat ostatní letadla nezávisle na směru letu. Upravený model této střílny jde vidět na snímku střelnice.
    Přidávám pár pohledů na základnu:
    SpaceEngineers_2014-05-25-17-29-19-864_FinalScreen.png SpaceEngineers_2014-05-25-17-29-42-637_FinalScreen.png Pikibi1 konec​

• Líbí Líbí x 2
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  15. HAwky

HAwky Bacon devourer

Tak jo pánové, a co tohle?!

Náklaďák!

• Líbí Líbí x 5
  16. PIKIBI 1

PIKIBI 1 Registered

Přidávám svůj příspěvek:
    Valkýra
    SpaceEngineers_2014-07-04-20-37-51-166_FinalScreen.png

Valkýra je velká loď určená k ničení jiných podobně velkých lodí. Nemá žádný interiér, proto sem nedávám více fotek. Ovladatelnost je celkem dobrá díky velkému množství trysek a gyroskopů.

17. papiCZ

papiCZ Registered

Konečně sem dávám i něco svého....
    Devastator 3000
    Každému velice doporučuji postavit si takovýto stroj, jelikož jakou díru si udělá, tak do takové se i vejde, což je podle mě veliká výhoda :)
    Na design až tolik nehleďte, jelikož jsem tuto loď stavěl hlavně z funkčního hlediska

18. PIKIBI 1

PIKIBI 1 Registered

Moje další loď:
    Blue bullet SpaceEngineers_2014-07-13-21-09-33-435_FinalScreen.png
    Velká loď asi 7x těžší než valkýra, ovšem dosahuje stejného zrychlení díky gravitačnímu pohonu (viz torpédo) Vevnitř se nachází komfortní prostředí se dvěma konferenčními místnostmi, pozorovatelnami a bezpečnostním krytem pro tři osoby.
    Konferenční místnost:
    SpaceEngineers_2014-07-13-21-10-29-918_FinalScreen.png
    Bezpečnostní kryt
    SpaceEngineers_2014-07-13-21-11-36-794_FinalScreen.png
    Pilotní kabina:
    SpaceEngineers_2014-07-13-21-14-22-792_FinalScreen.png

@PIKIBI 1 konec.
    prozatím

• Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  19. PIKIBI 1

PIKIBI 1 Registered

A zase já
    SpaceEngineers_2014-07-21-19-49-57-690_FinalScreen.png
    Jedna z nejrychlejších lodí ve své hmotnostní třídě (cca 7 tun) schopná pohodlně dosáhnout maximální rychlosti.
    Ve trupu jsou reaktory, obrovské množství gyroskopů a také sekundární pohon na bázi torpéda (sám osobě k ničemu není, ale v kombinaci s tryskami dokáže pomoct).
    SpaceEngineers_2014-07-21-19-50-33-461_FinalScreen.png
    Loď je také velmi odolná proti čelním nárazům:
    SpaceEngineers_2014-07-22-15-03-48-193_FinalScreen.png
    (Náraz v maximální rychlosti, kromě kokpitu nedošlo k žádnému fatálnímu poškození.)

• Líbí Líbí x 1
  20. PIKIBI 1

PIKIBI 1 Registered

Bojová loď Drtič
    SpaceEngineers_2014-07-24-11-36-25-692_FinalScreen.png

-váha cca 24 tun
    -gravitační pohon (jako ostatně skoro vždy)
    -zabudovaný torpédomet

Pohled na trysky: (ta loď nahoře vlevo tam nemá co dělat)
    SpaceEngineers_2014-07-24-11-37-06-748_FinalScreen.png

Sdílej tuto stránku