1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Katawa Shoujo

Vlákno v 'Indie hry' založil Welfare93 27. července 2014.

 1. Welfare93

  Welfare93 Modder/Mod

  Offline
  Registrován:
  05. listopadu 2012
  Anglický název: Disability Girls
  Typ hry: Bishoujo (Vizuální novela)
  Webová stránka: http://www.katawa-shoujo.com/
  Cena: Zadarmo
  Jazyk: Francouzký/Anglický (Úroveň začátečníka až mírně pokročilého. Pro hráče který nekomunikuje ústně anglicky mimo školu mohou být těžší určitá hovorová slovní spojení, které nelze doslovně překládat)
  Délka hry: Zhruba 5 hodin (Hanako cesta, ale je spousta možných rozhodnutí které výrazně ovlivňují i délku hry).
  Počet konců hry: Okolo 19
  Hodnocení: 10/10

  Krátký úvod: Pro mě osobně to je první "hra" stylu Bishoujo, ve hře děláte okolo 10 rozhodnutí, takže to berte víceméně jako "interaktivní komiks". Rozhodně ale hru doporučuju, má zajímavý a dlouhý příběh, přijemnou hudbu v pozadí a klasickou japonskou grafiku. Také se to určitě hodí na procvičení angličtiny.

  O hře: Hra je rozdělena do několika aktů. První akt je společný pro všechny cesty, podle rozhodnutích v něm vás čeká jedna z pěti cest, nebo špatný konec. Každá z cest má následně několik svých vlastních aktů.
  Hra je zasazena do moderní japonské střední školy určené převážně pro žáky kteří potřebují být pod dohledem díky tělesným postižením (nemoci srdce, popáleniny, amputované končetiny, hluchoněmost, nevidomost,atd). Hlavní postova se sem dostává právě díky nemoci srdce. Nejdříve do školy nechce, představuje si jí jako pomocnou školu, po příchodu ale zjišťuje že rozdíl mezi normální školou a touto je jen v zájemném respektování...
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  • Líbí Líbí x 3
 2.  

Sdílej tuto stránku