1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Jeden příběh ke spuštění

Vlákno v 'Informace' založil Sekiphp 22. srpna 2015.

 1. Sekiphp

  Sekiphp TechniMod

  Offline
  Registrován:
  22. listopadu 2011
  Je tomu již mnoho let, co jsme opustili naší původní domovinu, která byla ohrožená pádem asteroidu. Naši vědci tehdy postavili loď známou jako Archanděl, která nás převezla na novou planetu, na které nyní bydlíme (viz majncraftí dějepis pro ZŠ). První dny na novém světě byly krušné, protože jsme přistáli téměř bez materiálu, který byl zničen výbuchem na naší lodi. Jelikož jsme ale měli schopné řemeslníky, tak jsme rychle obnovili civilizaci i na nové planetě.
  Krátce po začátku kolonizace, kdy jsme se rozutekli hledat rozličné materiály po celé mapě jedna pátrací skupina vedená Michmirem objevila starobylou stavbu, kterou zde nejspíše zanechala prastará civilizace o jejímž původu a osudu můžeme jenom tiše přemýšlet. Trvalo týdny, než jsme vůbec zkonstruovali plavidlo, pomocí kterého jsme se mohli k této tajuplné stavbě přiblížit. Čím blíže jsme k tomuto artefaktu byli, tím více se nám odhalovala jeho impozantnost, které se doposud nepřiblížila žádná ze staveb naší civilizace.
  Trvalo však léta, než jsme zjistili k čemu tato stavba slouží. Jedním z prvních pojítek byly obrazce vytesané v některých zdech tohoto chrámu, kde se vyskytovaly nákresy galaxií a planet a mezi nimi byl vyobrazen tento artefakt. Proto ho jeden z našich lidí nazval jako artefakt Hvězdný most. Následně došlo k postavení špičkových vědeckých pracovišť, které byly určené, aby zjistili jak aktivovat tento hvězdný most a využít tak možnost přesunu na další světy. Jednou z největších záhad je také přítomnost stálého černého shluku částic nad artefaktem. Tyto levitující body visí ve vzduchu nad artefaktem bez jakékoliv opory bez hnutí už určitě celá staletí nebo dokonce tisíciletí. Jeden z našich nejlepších teoretických fyziků se domnívá, že to je nákres rozložení planet a vesmírných těles v této galaxii, tak jak ho znali před dávnou dobou stavitelé hvězdného mostu.

  [​IMG]

  Léta plynula a za tu dobu se zjistila spousta zajímavých skutečností, které nám pomohli odhalit roušku tajemna kolem tohoto artefaktu. Jedním z prvních studií byl geologický průzkum, který prokázal, že pod artefaktem je obrovský zdroj geotermální energie, který nemá nikde na planetě obdoby. Proto je také artefakt kvůli svým zjevně vysokým energetickým nárokům situován nad mořskou hladinou, kde je silný zdroj pole a současně tenká zemská kůra.
  Jednoho dne, skoro ve chvíli, když už se situace zdála beznadějná a kdy už se vědecký tým chtěl vzdát celého bádání přišel průlomový objev! Pokud se na výstupky (celkem 4) umístí beacony, které spojí zářivým paprskem nebe s artefaktem, který je propojený se zemí se vytvoří červí díra, kterou lze projít na jinou planetu. Všichni obyvatelé okamžitě shromáždili velké množství surovin a sestavili tým dobrovolníků, který se pokusí o průchod červí dírou (nikdo nevěděl, jaký má vliv na lidské zdraví). Červí díra jako by věděla, že už nebude procházet nikdo další se hned po průchodu posledního člena expedice uzavřela. Čas plynul- nejdříve dny, posléze i týdny a všichni byli netrpěliví a zvědaví, proč se kolonizační/výzkumný tým ještě neozval. Ve chvíli kdy už jsme je téměř odepsali a mnozí i oplakali se aktivovala červí díra v artefaktu až se zatřásla zem po celé planetě a červí dírou přišel jeden z výzkumníků, kterým byl Taras. Ten ihned informoval o stavu našeho vůdce dwiho, který později vydal veřejné prohlášení, které informovalo o nově objevené planetě a i o tom, že všichni z průzkumného týmu jsou v pořádku. Naneštěstí druhý terminál hvězdného mostu na planetě je mnohem starší než ten náš a má porušené některé obvody. Průzkumníci tedy provizorně s tím málem surovin, které měli propojili supravodivé pásy tím, nejlepším vodičem, který měli. Dle výpočtů, se ale tato část obvodu usmaží hned po průchodu jednoho člověka. Proto také vybrali Tarase, který má sehnat dostatek materiálu, který je třeba dopravit na novou planetu, aby mohlo dojít k opravě hvězdného mostu na druhé straně a tak zajistit bezpečný průchod tam i zpět.

  ....(Náš event ke spuštění :))
   
  • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 12
  • Líbí Líbí x 5
 2.  

Sdílej tuto stránku