1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Jaký internet pro vlastní hostign?

Vlákno v 'Obecná diskuze' založil The1JJF1 24. července 2012.

1. The1JJF1

The1JJF1 Registered

CC, mám vlastní server, ale mám pomalej net a budu pořizovat novej, jen nevím jakou rychlost a od koho. Tak by mě zajímalo jakou firmu, či rychlost netu (down/up) Mbps, by jste doporučovali. Chtěl bych aby to utáhlo aspoň 60 lidí bez lagů. Hodilo by se i třeba na jakém PC hostujete vy (pokud máte vlastní hosting).

Dikes všem ;)

2.  
  3. tominosik

tominosik Moderátor

hlavně ne nic s uploadem 1Mb/s :D

• Líbí Líbí x 1
  4. Best Monosek

Best Monosek Registered

To byla hodně vyčerpávající odpověd že?

• Líbí Líbí x 1
  5. tominosik

tominosik Moderátor

byla. stejně jako tvůj OT počin. jelikož neřekl, co vůbec jeho lokalita nabízí, tak jsem mu klidně mohl říct jablka se šlehačkou. takhle jsem mu poradil aspoň to nejhlavnější kritérium, na jehož základě už může stavět. tak kdo je teď ten špatný?

• Líbí Líbí x 1
  6. The1JJF1

The1JJF1 Registered

Dik :D sry že se nenapsal poskytovatele netu, ale stačí mi vědět jen rychlost kolem které budu hledat poskytovatele, zatím si říkám že bych šel do UPC, nebo Avonet. Dik za tu odpoved :D. Teď mám O2 (je úplně na nic, pořád padá a je pomalej)

7. TheMoleCZ

TheMoleCZ Registered

Já mám UPC a maximální spokojenost, většinu času beží bezchybně ale maji blbej poměr down/up napr. Down 120 mbit/s a up jenom 10 mbit/s, škoda že v místě kde bydlím není nějaký z těch poskytovatelů nabízejících up/down 100/100 mbit za lepší cenu než UPC tohle:D

• Líbí Líbí x 1
  8. tominosik

tominosik Moderátor

A nejsi už moc rozežraný? :D

• Líbí Líbí x 1
  9. TheMoleCZ

TheMoleCZ Registered

Ne jenom říkám že se dají sehnat za lepší cenu lepší služby
    edit: samozřejmě že mi tohle stačí:D

• Líbí Líbí x 1
  10. scor78

scor78 Registered

Ze skusenosti vim, ze 6 up je malo. A navic u UPC je to i jedno. Stejne se sit zahlti po chvili. Na server mit klasicke domaci pripojeni je blbost.

Odesláno z mého GT-I9000 pomocí Tapatalk 2

• Líbí Líbí x 1
  11. The1JJF1

The1JJF1 Registered

OK a co teda doporučuješ, když né klasické domácí připojení, nějaké spešl, třeba 30/30?

12. TheMoleCZ

TheMoleCZ Registered

Já teda s uploadem u UPC problémy nemám, vždy jede zhruba tou rychlostí co mám v podpisu neboli vždy 10 mbit/s jak by měl. A s tím že na server mít klasické domácí připojení je blbost souhlasím.

• Líbí Líbí x 1
  13. scor78

scor78 Registered

Nehanim UPC. S internetem od nich problem taky nemam. Rozumnejsi je bud nekde v serverovne si zaplatit pronajem serveru nebo vyuzit sluzeb game-hostingu. Nabidka je siroka.

Odesláno z mého GT-I9000 pomocí Tapatalk 2

• Líbí Líbí x 1
  14. The1JJF1

The1JJF1 Registered

Nechci platit za hosting, vlastní má spoustu výhod hlavně v rychlém přístupu, když se něco podělá.:confused:

15. Plecharts

Plecharts Registered

Pokud ti na serveru běží Linux, a máš alespoň základní schopnosti administrovat takový stroj, tak ruční přístup potřebuješ jednou za čtvrt roku, což opravdu není moc, obzvlášť když tě doma elektrika a lepší připojení vyjde stejně jako server na páteřní lince někde v housingu.

• Líbí Líbí x 1
  16. Trip

Trip Technikátor

Osobně jsem ke svým strojům fyzicky přistupoval jen při jejich instalaci a následnému umisťování do housingu (3 roky zpátky). UPC podle mě není dobrá volba pro server, často má síť výpadky a někdy stačí "nešikovný zákazník" v paneláku, kde bydlíš ty a jsi klidně na celý den bez internetu (vlastní zkušenost).

Pokud se v tvém okolí vyskytuje občanské sdružení, jako je HKfree, PilsFree, CZFree a tak dále, doporučuji využít jejich služeb - většinou mívají vlastní serverovny, do kterých si svůj stroj můžeš umístit a platit pouze za spotřebovanou elektřinu + členský příspěvek (s tím, že ten platíš jen jednou, můžeš tedy mít od nich internet i doma, teď už zdarma).

Tyto "amatérské" housingy někdy svojí kvalitou předčí ty "profesionálně" a za draho provozované, doporučuji se ti (pokud to se serverem myslíš vážně) poohlídnout po této variantě. Jejich konektivita bývá stejně dobrá (například u nás má tato "amatérská serverovna", spravovaná čtyřmi kluky od 15 do 27 let konektivitu 10 Gbps, ping se počítá na desetiny milisekund), jako u těch ostatních.

Jinak za dostačující připojení pro střední server považuji 100/100 s pingem okolo 5-10 ms, jinak to už při větším počtu slotů začíná zlobit.

• Líbí Líbí x 1
  17. The1JJF1

The1JJF1 Registered

Dikes moc, :) budu se snažit tímto řídit :) snad něco najdu :) jinak hledám něco co je ve Zlíně takže se musím dost probírat internetem abych našel slušné připojení, ale jinak všem moc dik a Palec Nahoru! :)

Sdílej tuto stránku