1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Ip adresa serveru

Vlákno v 'Problémy' založil Lukegreyish 28. června 2012.

1. Lukegreyish

Lukegreyish Registered

Ahoj, chtěl bych si založit soukromý minecraft server. Již podle příručky mám vše připravené, ale nějak nevím co mám napsat za ip adresu do server.properties souboru na kterou adresu se mám připojit. Nenašel jsem to zde, tak buď to tu není nebo jsme hloupý :). Prosím o radu. Dík.

2.  
  3. Tutifus

Tutifus Vault Dweller

Mám svůj test server, proto napíšu, jak to mám já... může se u tebe ale lišit, podle toho, jestli máš net zapojenej přímo do PC nebo přes router...

Já mám přes router, to znamená, že jsem pod internetem pod jednou IP a v lokální síti pod IP druhou...

V server.properties mám napsanou IP v rámci své sítě... to znamená interní IP (192.168.15.104) ... musíš mít nastavený v routeru, že tvůj PC musí dostat vždy stejnou IP když ho zapneš... my máme v síti počítačů více a podle toho, kterej se zapne dřív, tak dostane IP ... první dostane xxx.xxx.xx.100 druhej xxx.xxx.xx.101 atd... já si zarezervoval pro svou mac adresu jednu IP a tu mám vždy ať se děje co se děje...

jakmile toto máš, tak si ještě musíš nastavit přesměrování v routeru používaného portu na tvůj PC... jednoduše když si rozjedeš server s portem dejme tomu 25565 (defaultní) tak si v Port Forwarding nastav, že komunikace z tohoto portu půjde na tvůj PC...

Pak už je to jednoduché... v server.properties máš tuto IP... lidi z internetu se budou připojovat tvou venkovní IP a ty na sebe se připojíš pomocí "localhost" nebo pomocí interní IP...

tzn... můj případ...

interní IP (v naší síti) - 192.168.15.104 - tato je v server.properties a tuhle mám taky v MC na připojení se na server
    venkovní IP (v rámci internetu) - 83.240.122.7 - tahle sice nikde není psaná, ale přes tuhle se lidi připojí na můj server (PS nezkoušejte se připojit, věčně je vyplej xD)

pokud máš net připojenej rovnou do PC a nevedeš teda žádnej router, tak je to jednodušší, že do server.properties zadáš venkovní IP a víc se nemusíš o to starat... na sebe se pak nejlíp připojit přes localhost, nevím jestli by šlo pomocí své IP...

4. weltar

weltar Registered

Nemusíš psát nic. Tedy nechat takto prázdné "server-ip=". Dokonce (v případě bukkit verze) nepiš nic (občas jim dělá problémy, zadat tam konkrétní).

------

Ta adresa znamená, na jaké IP se má tzv, "bind-ovat" server, na jaké adrese má poslouchat. Pouze odkud má přijímat požadavky, komunikaci.

To je zajímavé pouze v případě, že by byl počítač, který má více připojení a člověk by se chtěl omezit jen na jedno z připojení. Např. Dá se toho občas využít, coby nadstavba firewall, jako omezení pro lokální síť (pokud je do PC přivedeno zvlášť lokální a zvlášť venkovní připojení) - že si nastavíš IP odpovídající jen lokální IP (třeba 192.168.1.1 nebo 10.0.0.1). Prostě výjimečná situace.

Pokud se nezadá nic, server poslouchá (odpovídá na) dotazy ze všech IP, ze všech směrů, které k němu doputují a nejsou zablokované jinak (firewall, ...).

EDIT: zase pozdě :-D

5. Lukegreyish

Lukegreyish Registered

Tak, vypada to jako byvh se dpstal do diskuze z proprmatorem :D. A.e ted k veci. Nejak nevim co je to router atd al napisu ti jak to mam snad z toho neco zjistis. Doma mam modem od O2 na nej jsem kablem pripojemy. Jinak mam doma vic pc a ostatni jsou napojenz na wifi myslim krom jeste jednoho. Sit mame soukromou na heslo a seznampovolenych ip adres. Jinak mevi.m kde mam ty adresy interni atd zjistit. Sry za pravopis pisu na mobilu :D

6. ErrorCZ

ErrorCZ Registered

I na mobilu se to dá opravovat, mobil není psací stroj ;)

Router je ten wifi směrovač, takže adresy přijdou do jeho nastavení.

Sdílej tuto stránku