1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Informace Informace [NNM]

Vlákno v 'Metro' založil PremyslOre 26. února 2013.

1. stepanbeny96

stepanbeny96 Registered

lepší je 100% sandstone slab ;)

2. funnel66

funnel66 Bagr

Tak udělejte hlasování pomocí cedulek stejně jako je u červené sever jestli pod koleje netherrack nebo červenou vlnu ne ?

3. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Myslim ze hlasovani nebude potreba :D komu se tam ten cobble libil? :p Me tedy ne!

4. VonBedynka

VonBedynka Registered

Červená sever má vlastní vlákno, jestli se nepletu a navíc tohle je jen malá změna.

5. Huee

Huee Registered

Já bych se rád zeptal, kdy se konečně dočkáme zapojení stanic?

• Souhlasím Souhlasím x 3
  6. PremyslOre

PremyslOre Moderátor

To je to na čem se snažím dělat.

Tohle není místo na nějaké hlasování. Jinak materiál těch slabů musí navazovat na prstence v obručích a sandstone tam rozhodně na 99% nebude, protože to potom v zasypané verzi tunelu splývá. Takže to bude tak jak je dokud mi někdo nedoloží úplný návrh kde je to lepší (do soukromé konverzace).

Jinak hlasování u Červené - Sever je 4:4, když nepočítám svůj hlas.

Na konec by byl třeba ten návrh sv.Modré. Nikdo nic? :(

/Přidána hlavní mapa linek. Těch co budou na 99%. Spojovací mají "pracovní" barvu.

7. DorQuendi

DorQuendi Terraformátor

Slyšel jsem, že je třeba vytvořit návrh světle modré. To, co jsem vytvořil je poměrně dost odlišné od ostatních linek, proto jsem zatím nestavěl všechny 4 verze tunelu, ale jen jednu nadzemní. Hlavní změna je použití ledu místo skla, který perfektně ladí se světle modrou vlnou. Vzhledem k rozpouštění ledu je pak nutné rozšířit jednotlivé obruče. však uvidíte sami. použité materiály nejsou z těch nejlevnějších, ale přesto by neměl být problém jich získat potřebné množství. Tady je pár screenů a world download:
    https://www.dropbox.com/sh/n7a95kagrob8bgw/tFyRTGJMea

E: Vyměnil jsem v savu Iron bloky za sníh, vypadá to líp, hodí se k ledu.

E2: Jelikož se návrh líbí, dodělal jsem i zbylé tři tunely. V jedné verzi byl led nahrazen modrým clayem a v druhé jsem využil pěkného kontrastu světle modré vlny s jungle dřevem a jako dekoraci použil note bloky. Screeny přidány do složky, save byl aktualizován.

• Líbí Líbí x 4
  8. Huee

Huee Registered

Koukám na tu dneska přidanou mapu, a nemůžu si pomoct, ale nechápu tu černou linku souběžně s bílou. Jakej má význam mít dva tunely 130 metrů od sebe, když ten bílej v týhletý části neběží pod žádným důležitým projektem? Mnohem větší smysl by AFAIK mělo postavení bílé linky tam, kde je teď černá s tím, že by se v "rozích" udělala výhybka do T, nebo nějaká stanice, odkud by se případně dalo pokračovat po původně zamýšlené černé na západ, respektive na východ.
    EDIT: a taky bych poprosil, nebylo by možné tmavě modrou protáhnout dál na západ do oceánu, ideálně až k OceanTrap?

• Souhlasím Souhlasím x 2
  9. PremyslOre

PremyslOre Moderátor

Huee S tou částí bílé linky máš pravdu smysl to teď moc nemá. Je to část "staré" mapy jako jedna z mnoha variant té části mapy, které jsem zkoušel. Základ toho plánu je totiž 3 měsíce starý a úplně přemalovat je to drbačka. Přemaluju to až budu mít rozšířenou "současnou" mapu po 1.6 (už ji mám objednanou :) ). Nějak jsem zapomněl k té mapě připsat ještě dovětek o alternativách.

Ten úsek bude vynechán a bílá povede jak je namalována černá, ale směr bude zachován. Takže ve výsledku bude černá rozdělena vedví. Pro jistotu kdyby v té oblasti bez pokrytí byl nějaký větší projekt tak počítám že, se dostaví spojovačka mezi Ovčínem a zelenou nad ním.

Modrá - Jih bude protažena "k" OceanTrap. Ty uvozovky tam jsou protože je na ten kus oceánu taky dost variant. Abych to momentálně zbytečně nekomplikoval tak jsem domaloval protažení které je nejpravděpodobnější.

• Líbí Líbí x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
    • Informativní Informativní x 1
  10. funnel66

funnel66 Bagr

Když už jsme u toho tak bych se chtěl zeptat na co přesně je určená ta žlutá ? Protože tam mě osobně přijde naprosto zbytečná.

A za tento dotaz nefacepalmovat prosím. Do oblasti okolo divočiny metro asi nikdy nebude co ?

11. tominosik

tominosik Moderátor

Odpovídají barvy starému metru? Žlutá jede přes Iris ke mě! :D

12. Huee

Huee Registered

Tak ta žlutá je celkem potřeba, abys z konce bílé na konec červené nemusel jezdit přes pískovnu...

13. funnel66

funnel66 Bagr

Spíš mě příjde, že tam je zbytečná z důvodu, že tam žádný projekt není.
    Radši bych jí posunul víc na sever, kde by byla možnost ji vést od bílé přes červenou až na východ k modré lince.
    A poskytovala by napojení městům/vesnicím North Ville, Řekotočí, DesFarm a případně i Dno Pytle.
    Tam by podle mě měla větší smysl.

14. VonBedynka

VonBedynka Registered

Myslím, že by bylo prospěšné, kdyby se na dynmapě zavedla nová vrstva "NNM" a někdo by do ní přidal již postavené úseky. Alespoň by bylo hned vidět, co je hotové a co ne.

• Líbí Líbí x 3
  15. PremyslOre

PremyslOre Moderátor

Záleží jestli do netheru nebo do overworldu. V netheru jsou NNM linky dobře viditelné i tak. Zaznačil bych je tam všechny, ale pletou se do toho pěší cesty, které jsou v té samé vrstvě.

V každém případě to záleží na dwi , byl by problém přidat další vrstvu?

16. VonBedynka

VonBedynka Registered

Omlouvám se, že vyrušuju, ale čas čile běží vpřed a odpověď dwi zatím nikde ... Bylo by možné přidat tu další vrstvu? Věřím, že by to pomohlo zvýšit povědomí o NNM. Navíc si myslím, že by pomohlo při orientaci na stavbě.

Pokud jde o tu viditelnost v netheru, tak někde to je vidět a někde, kde je hodně jiných tunelů, se to plete. V overworldu by to asi byla dost zdlouhavá práce (pokud by se neteleportovalo) a navíc, když je teď na mapě vrstva "Portály", tak si může každý jednoduše zkontrolovat, jak daleko to k NNM bude mít i v netheru.

17. dwi

dwi God

Vrsty můžou přidávat moderátoři, to nemusím já...

• Informativní Informativní x 3
  18. VonBedynka

VonBedynka Registered

Možná tedy PremyslOre spíš myslel, jestli s tím budeš souhlasit? Každopádně to vypadá, že tomu nic nebrání.[DOUBLEPOST=1378124442,1378041126][/DOUBLEPOST]Tak jsem zkusil udělat návrh linky červená jih:
    2013-09-02_14.13.11.jpg 2013-09-02_14.09.48.jpg 2013-09-02_14.12.42.jpg 2013-09-02_14.12.58.jpg
    Člověk by ani neřekl kolik to zabere času. Pokud se to bude líbit, tak někam nahraju world save.

EDIT: World save: Cervena_jih.rar

• Líbí Líbí x 4
  19. DorQuendi

DorQuendi Terraformátor

Bedynko, když použiješ WE, je to rychlovka.

Hlavní důvod, proč píšu je, že mi začíná škola, takže tady rok nebudu, tak se mějte, stavte, užívejte si updaty, dostavte NNM a hlavně se bavte ;).

DQ out

• Nesouhlasím Nesouhlasím x 4
    • Zábavné Zábavné x 1
  20. VonBedynka

VonBedynka Registered

Dal jsem tu návrh na linku červená jih. Dělal jsem se s ní, protože jsem byl přesvědčován, že je potřeba. Teď to tu leží a názor PremyslOre nikde. Takže jsem se s tím návrhem dělal úplně zbytečně?

Zdá se mi to, nebo už zase stavba NNM téměř stojí? PremyslOre , prosím, konečně už:
    1) udělej zapojení stanic a křižovatek (však už to máš vymyšlené, nebo snad ne?)
    2) postav novou Psíkovnu
    3) pověř stavbyvedoucí pro každý úsek (ať se můžeš plně věnovat 1) a 2) )
    Taky je potřeba:
    4) vytvořit novou vrstvu na dynmapě, když už je to odsouhlasené
    5) vymyslet design lokálních tratí (představa, že si někdo k soukromému sídlu vzdálenému třeba 1500 bloků od linky metra natáhne kompletní tubus, nebo naopak jen CNC je podle mě nereálná)
    6) vymyslet napojení CNC, portálů a lokálních tratí do hlavního tubusu

S 5) a 6) rád pomůžu, ale nerad bych, aby to dopadlo stejně jako s návrhem červená jih. Pokud jde o koncept metra, tak bych byl rád, kdyby byl zaktualizován. Myslím si, že provedení portálů doprostřed tubusu už není použitelné. Stejně tak napojení CNC v jiné úrovni a antipigmaní bloky nad celým kolejištěm jsou vzhledem k transportu koní už utopie. A jak by měla probíhat nákladní doprava si neumím představit už vůbec.

Nakonec postřeh z jedné supersmart dvoutlačítkové křižovatky ve starém metru. Když jsme jeli dva zasebou, tak se po projetí prvního přes detector rail vrátila výhybka zpět a já jsem následně jel někam úplně jinam, než jsem si ve stanici zvolil, doufám, že to bude v NNM pořešené...

• Souhlasím Souhlasím x 3
    • Líbí Líbí x 2
    • Facepalm Facepalm x 1

Sdílej tuto stránku