1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Info - Blast furnance

Vlákno v 'Diskuze & Offtopic & Bugy' založil Pupik 03. prosince 2014.

1. Pupik

Pupik Registered

Tahle informace proběhal chatem, ale nikde jsem ji tu neviděl napsanou, tak se s vámi o ní podělím.
    Hlavně proto,že i když jsem ji v chatu zahlédl, při "stavitelském transu" jsem ji opomenul a pak se děly věci.

Takže:
    Všechny části multibloku blast furnance musí být umístěny v jednou chunku (ty zobrazíte klávesou F9)

Já jsem si první blastku postavil v jednou chunku náhodou a fungovala dobře. Pomalu, ale dobře. Pak jsem se rozhodl ji přestěhovat do sklepa (přece jen je to "hnusnej" stroj) a i když jsem o tomto pravidlu věděl, nedodržel jsem ho. Omylem.

Přes to, že jsem již přesně věděl, jak ji postavit a napojit (měl jsem to vyzkoušené) fungovala divně. Upekla 10 silikonů, zastavila se (a sežrala rozpracovný dust). Spustil jsem to znovu. Upekla 2. Stop. Znovu. Upekla 5. A znovu...

Prostě náhodná chyba bez zjevné příčiny. Následovala trojnásobná kontrola úplně všeho (včetně kontroly dostupnosti pana Grega pro případného nájemného vraha). Nic.

A pak se z hlubin mozku vynořila skoro zapomenutá informace o tom jednom chunku. Od té doby funguje.

• Děkuji! Děkuji! x 3
    • Souhlasím Souhlasím x 1
    • Informativní Informativní x 1
  2.  
  3. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Kdyz uz je rec o blastce. Greg a jeho multibloky maji v sobe nahodnou moznost selhani. Provozuju pec jiz nejakou chvili a vcera jsem se podival do ni a ejhle...ze prej chybej sroubky - ty stroje nejsou bezudrzbove a vyplati se je jednou za cas kontrolovat jinak muzete prijit o sve dusty (neopravena pec pece ale ma nakou pravdepodobnost ze dust zmizi). Pravda je ze problem mohl byt i v tom ze sem mel plny output a ztratil tak asi 5 ingotu. Takze to mohlo byt duvodem selhani. Netusim.

O tom ze musi byt v chunku sem nevedel :) a dle me to nedava smysl.... greg by mel mit takove veci osetrene, takze podle me pujde spis o nahodu. Jiz sem opravoval pec u sebe a rejnocka a problem byl podobny - pec se zapla udelala ingot a pak se vypla a zrala dusty - pomohlo rozebrani privodu energie (vcetne energy hatch) a opetovne sestaveni.

Taky hodne lidi setri a kombinuje MV a LV soucastky - z toho muze byt taky problem, tak pozor na to. Pec vyzaduje konstantni prisun proudu - vypadek na tick = ztrata produkce (je tam nejaky buffer ale na ten bych nespolehal)

4. ENgateman

ENgateman VIP

Roli hraje i lidská blbost. Třikrát jsem pec přestavěl a přišel alespoň o 10 dustů než mi došlo, že mám transformátory obráceně.:)

• Zábavné Zábavné x 1
  5. Pupik

Pupik Registered

Jestli informace o jednom chunku dává a nebo nedává smysl nemohu posoudit (bez důkladného prostudování zdojáků), ale dovedu si představit, že ta pec kontroluje za běhu svoji úplnost/kompletnost a při lagujícím serveru, kdy je info o vedlejším chunku nedostupné, porohlásí svoji neúplnost, zastaví se (a přitom sežere to, co právě dělá)

To, že by to měl mít Greg ošetřené je diskutabilní. Blastka je silně nedodělaná/rozpracovaná - prostě nehotová. Ukazuje to ta chyba, na jejíš opravu je potřeba páječka (soldering iron), která ale v modu vůbec není. A ukazují to i ostatní věci - neexistence rozhraní, ukazatele průběhu a podobně. U ostatních strojů to má Greg konzistetně vyřešeno - tady ne. Prostě je to prototyp a tak to berte.

Co je ale neodiskutovatelné, že po umístění do jednoho chunku mi klesly ztráty z desítek procent na jednotky (možná až do řádu promile).

A o tom by tato informace měla být.

• Líbí Líbí x 1
  6. derby00

derby00 VIP

Chce to proste trochu cist,varovani o stavbe gt multibloku je i na ftb wiki a bylo to uz diskutovane i na foru ic2..
    Velke opravy a zmeny prijdou v GT6(vlastne prisly,ano GT6 jiz spatril svetlo sveta) v GT6 jsou prepsany a optimalizovane kody vsech stroju a e-netu. Vlastne uz by to mela byt spis plna verze nez vyvojartska. Nemel jsem zatim cest zkusit, jestli se uz neco nezmenilo, byla to zatim neverejna verze....
    Jinak pro ty co nesleduji ic2 forum, tak greg uz nyni pocita s GT7, ktera by mela byt az pro MC1.9

Odesláno z mého Lenovo B8080-H pomocí Tapatalk

• Informativní Informativní x 1
  7. Noah1911

Noah1911 Registered

Pec mám na 2 chunkách a zatím funguje skvěle...

Sdílej tuto stránku