1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

hexagon

Vlákno v 'Stavby a projekty' založil FreestyCZ 26. ledna 2019.

Stav vlákna:
Vlákno je uzamčeno pro další příspěvky.
  1. FreestyCZ

FreestyCZ Registered

zdravim všechny rad bych postavil šestiúhelník, který bude od 10 úrovně až na úroveň 70. Bude obklopen ostrovem, kde se bude nacházet přístav a par baráčku. Uvnitř hexagonu se bude nacházet iron farma, farmy na potraviny to vše bude zakomponováno do věže.
    souřadnice:
    http://map.majncraft.cz/?worldname=world&mapname=surface&zoom=6&x=2647&y=64&z=-905

velikost bez ostrova jen hexagon je 170*180 bloku

předem diky

Přiložené soubory:

2.  
  3. Toonu

Toonu Registered

Nechceš tvar změnit na trojúhelník a postavit to ve tvaru Azkabanu a na vrchol připojit nějaký trojúhelníkový symbol?

• Líbí Líbí x 1
  4. Plenca

Plenca VIP

Mě by docela zajimalo, jak si chceš vyhrát s nadzemna casti. Pokud to bude nějak členité v rámci nějakého motivu/stylu, proč ne. Nicméně mám strach, že to bude další obluda v oceanu. Vzhledem k tvé plánované velikosti, by to byla pěst pro oko.
    Nemam schvalovací práva, takže to ber jen jako doporuceni prostého hrace. ;) Je pravda, že jsem proti mega trapkam lehce zaujaty.

5. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

@FreestyCZ to co stavíš na serveru, nesedí na tenhle tvůj návrh, ale řekl bych že to bude lepší než tenhle tvůj návrh hexagonu :D , dáš nám více informací?

6. Tobacc

Tobacc Registered

+ pozor na pravidlo o 150 blocích.. Fakut je od tebe fakt kousek

7. Fakut

Fakut Registered

Ahoj,
    zkoušel jsem se nějak domluvit i s tebou Freesty ig, ale vidím, že to moc cenu nemá, podle toho co si odpovídal..
    Co se týče 150blocích, tak to určitě není a jelikož na tom místě jsem byl očividně dříve, ty si mě nijak ani nekontaktoval a ani ti to nebylo snad schváleno ještě, tak mě to celkem štve a proto bych to rád i vyřešil..
    Důvod proč to vůbec řeším je prostej, jednak z části jsem to napsal výše a druhak se mi ta tvoje stavba moc nehodí do tohoto okolí, bohatě stačí co má Jawa, ale ten je už daleko..
    Takže to je za mě vše..

Poslední úprava: 11. února 2019
  8. FreestyCZ

FreestyCZ Registered

nakonec sem se rozhodl postavit něco pěknějšiho něz sem zamyšlel:

bude postavený na uměle vystvořeném ostrově.

Přiložené soubory:

Poslední úprava: 11. února 2019
  9. FreestyCZ

FreestyCZ Registered

Fakut ten ostrov jsem si vybral 1 den spuštění serveru, ale jelikož nemam tolik času na hraní jako někteří hrači nemuzu za to že ma stavba je pomala a tahne se. Navic hrajeme na svobodnem serveru kde si kazdy může postavit co chce nejsme oryentovaní jen na domečky ve středověku.

10. Sognus

Sognus TechniForger

Za mě NE

K tomuto rozhodnutí jsem se přiklonil po uvážení následujících skutečností:
    1. Osobně bych byl nejraději, kdyby se schvalovaly všechny stavby, menší stavby se vždycky přehlížely a bylo v pořádku stavět je bez nutného schvalování. Co se týče velikosti stavby, @Fakut je dle mého názoru tak tak na hraně, kdy už by bylo fajn jakákoliv rozšíření zanést na fórum, na druhou stranu se jedná o shluk menších projektů - kvalita těchto projektů je nadstandardní (vysoce subjektivní).
    2. Pokud se nemýlím, práci na projektech vždy předcházelo jejich schválení - projekt schválen nebyl a přesto začala stavba?
    3. Trapky a šílenosti v moři vždy byly v hledáčku moderátorů a jejich schvalování bylo velice přísné. Historicky jsem nalezl pouze jeden tvůj větší projekt a upřímně nevěřím, že bychom se tohoto mohli letos dočkat. Nepřesvědčila mě ani náhlá změna ve stylu "nakonec jsem se rozhodl postavit něco jiného" - z mého pohledu to vypadá, jako kdybys pořádně neměl rozmyšlené, co chceš dělat - což by u většího projektu mělo být jasné.
    4. Teď pár faktů. Byl jsem na návštěvě a koukal jsem, u koho bych našel nejstarší záznam (zkusil jsem jen pár bloků). Starší záznam jsem nalezl u @FreestyCZ, ne však o moc starší. Co se týče vzdálenosti, od nejsevernějšího bodu této stavby načerno a majáku a domečku je to 150 bloků (+- 10 bloků - spíš mínus), pláž s curkrovou třtinou je mnohem blíže. Důvodem proč jsem se rozhodl upřednostnit @Fakut je ten, že jeho projekt nepotřeboval schvalování (viz. bod 1 a bod 3), trochu jsem bral v potaz, že se s tebou pokusil alespoň nějak domluvit.
    5. Upřímně, nejsem bezchybný, ale ... čeština :( (případně slova z jiných jazyků).
    6. Na závěr bych tě rád opravil v následujícím:
      Toto nikdy nebyla pravda, Majncraft mohl být tak kvalitní pouze díky schvalování projektů, nikdy zde nepanovala demokracie. Dále, ikdyž to není pravidlem, tak jsem obrovským zastáncem oddělování projektů odlišných stylů a naopak jejich shlucováním (viz. https://forum.majncraft.cz/threads/stredoveka-oblast.10692/)
    7. Pokud jsem na něco zapomněl, upravím tuto zprávu. Zbytek vlákna je otevřen k diskuzi, ono je vždy složitý popsat, jak nad věcí přemýšlím :D.
    Nutná podmínka případného schválení:
    1. Dokončení a ustálení návrhu - doporučuji, aby původní ostrov byl nejsevernějším bodem, projekt by to chtělo natočit a rozšiřovat směrem na jih.
    2. Oboustranný souhlas se stavbami (platí i pro @Fakut v případě, že bude chtít rozšíření) - domluvíte se na podmínkách.
    3. Možná mě napadne ještě něco.

Celá tato zpráva je psána z mého pohledu (tj. mohla mi uniknout nějaká důležitá informace), jakékoliv nesrovnalosti se mnou diskutujte v tomto vlákně, případně na discordu (Sognus#2091). Zpráva není konečným rozhodnutím, ale spíše mým pohledem - nemám totiž tušení, zda se mnou bude zbytek moderátorů souhlasit. Jakákoliv změna v mém postoji změní obsah této zprávy...

• Souhlasím Souhlasím x 7
  11. FreestyCZ

FreestyCZ Registered

Jen mě mrzí to že tu mám požadavek na projekt pomalu 3 týdny a nic se neděje ale někdo si zabrečí (fakut) a hned je ztoho haló. Radši to zbořím aby někdo nebrečel a postavím si kostku s majakem. S pozdravem...

• Zábavné Zábavné x 2
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  12. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Já bych se hned neurážel.
    Ten ostrov mi sice překáží, protože tamtudy skoro denně projíždím, ale to není důvod k hození flinty do žita.
    Tebou navržená stavba je sice jako vše v MC jen modýlek bez využití, ale docela se mi líbí.
    Co kdybys zvážil postavit to pod vodou?
    Monument máme jeden a je zničen na trapku.
    Tohle by se pod vodou decela hezky vyjímalo a třeba, kdyby to mělo hafo místností, dalo by se to využít na kešky atp.
    Ještě si to prober, prosím.

• Líbí Líbí x 1
  13. Termiter

Termiter Modelátor

Nějaká pěkná podvodní stavba by nebyla od věci. Pokud by byl zájem, dodám zdarma Conduit. Tedy až z vody vytáhnu pár šneků, co mi ještě chybí.

14. Tobacc

Tobacc Registered

Tenhle urážlivej styl "tak to zbořim a kašlu na to" přesně ukazuje, jak ti na tom projektu záleží (společně s tím, jak měníš téma a styl toho, co vlastně vůbec budeš stavět)... Sám říkáš, že nemáš tolik času stavět, ale vybereš si velkej projekt, kterej zabere hodně času.. oproti tomu pranýřuješ hráče, co staví menší baráčky s majákem, který nezaberou tolik času, ale vypadají pěkně (viz. Novus)

• Souhlasím Souhlasím x 2
  15. lowridas

lowridas Registered

Cauec,
    pokud teda muzu, tak bych rad pridal par (snad konstruktivnich) slov z pohledu prihlizejiciho:
    Trochu mi prijde, ze obe strany moderatori x hrac zde udelaly chyby, ktere vedly az na tento maly drama time.

Naprosto chapu fakt, ze jste si, moderatori, pravdepodobne drzeli jisty odstup od reakci na tento projekt (prihlaska i presto, ze je na foru vzor k pouziti, stoji za prd, hrac neumi psat a ani se slusne chovat a jeste k tomu je schopen skokove zmenit cely plan projektu). Taky je mi jasny, ze kazdy z vas nemuze mit nutne cas tady porad sedet a hlidat forum.

Ale faktem je, ze cast te vasi reakce takhle zpetne neni uplne fer. Historicky si matne pamatuju na projekty, ktery se objevily na mape jako stavba s velkym rozsahem a az po napomenuti se potom objevily a schvalily na foru.
    Slabne tu trosku argument ze hrac nesmi stavet velky projekt bez oficialniho schvaleni na foru (uprimne, ne vzdycky toto probiha presne podle predpisu), obzvlaste, kdyz navrh, ac bidny, tu opravdu tydny lezi.
    To si v kuzi takoveho hrace sam dovedu predstavit, ze bych neco pomalu zacal stavet. (nova mapa, chut aktivne hrat a clovek musi cekat tydny na to jestli si muze stavet, navic prave vcasna stavba taky do jiste miry resi kolizi s jinymi hraci). Z pohledu cloveka, ktereho se problem nutne nedotyka, se mi taky moc nelibi problem vzdalenosti - pokud opravdu ma dohledatelne drive polozeny bloky, dal sem prihlasku a ted se resi, ze si dva hraci stavi moc blizko.. Predstava ze zacnu hrat, nahodim projekt a cekam na schvaleni, jestli si vubec muzu stavet, soucasne zacne v okoli stavet jiny hrac a nez se muj projekt schvali, tak mi ho vedeni zakaze, protoze nedodrzuje pravdila (pozn. tohle realne samozrejme neni priklad stejny s timto pripadem, ale uplne daleko neni).

Z meho pohledu cele vyreseni opravdu stoji na rozumne (zadny urazeni se, kdyz neco nebude hned po mem) domluve a snaze problem fakt vyresit. Kolega hrac s majakem se o domluvu zjevne aspon snazil, ale ted budou muset spolupracovat opravdu vsechny strany.
    Hodne dela otazka, zda se vubec prvni post tady da povazovat za legitimni prihlasku projektu, kdyz opravdu nema pozadovane nalezitosti a jeste k tomu se v prubehu zmenilo cele planovane provedeni.
    Projekt bude potreba zfinalizovat - ucelit provedeni, dodat nalezitosti podle vzoru.. a budto schvalit nebo zamitnout, nic moc mezi nefunguje.

Komentar neni myslen vuci modum negativne, ale z komentaru mi trochu prijde, ze vase pekne konstruktivni rady mohly par dni zpet hodne pomoct a mozna i predejit neshode. Freesty se sice nejspis neumi slusne chovat, ale neni jediny, kdo udelal nejakou chybku.

PS: verim, ze se jedna pouze o konstruktivni rady a napady, ale hrac navrhujici projekt ma vyhradni pravo nad tim, jak bude vypadat a resi se pouze to jestli se schvali nebo ne. Mozna to tak pusobi jen na me, ale trochu mi prijde ze je alespon castecny zajem ho nasmerovat pod vodu at je klid.

• Líbí Líbí x 2
  16. TheZoonder

TheZoonder Registered

Jsem jedinej, kdo žil v domnění, že se umělé ostrovy mají poctivě vysypávat pískem?
    Na Eternii a Novusu si pamatuji několik projektů, kde se to běžně dělalo.

/edit

17. dwi

dwi God

Vysypasný umělý ostrov pískem je známka poctivosti a kvality, ale nikdy to nebylo vynucené pravidlem

• Informativní Informativní x 2
    • Líbí Líbí x 1
  18. Termiter

Termiter Modelátor

Když jsem ještě moderoval, tak jsem tohle neúprosně honil. Je to ale stavba, tak jde hlavně o to, aby do budoucna počítal s modelováním břehů až na dno. Uvnitř to může být klidně duté, tam nikdo nevidí.

• Souhlasím Souhlasím x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  19. FreestyCZ

FreestyCZ Registered

Zdravím všechny, po uklidnění a vyčištění hlavy sem se rozhodl zareagovat na pár bodů a připomínek:

*Utopení projektu je zajímavý dotaz a stál by na uvážení, pokud by dinmapa zobrazovala až na dno místo cca 20 bloků pod vodou pokud není objekt osvětlen.
    *Dále tu byla vítka ohledně domodelování ostrova až na dno: Samozřejmě by byl dostavěny až na dno, projekt byl zatím v plenkách, takže proto jen levitující skořepina.
    * Dále tu máme oněch 150 bloků mezi projekty, tam sem dodržel vzdálenost mezi projektem a Fakutovím domem jen jsem nepočítal s původním ostrovem který osázel třtinou ale budiž, co se týče komunikace ingame, tam sem se dověděl, že se mu styl projetu nelíbí, je to kráva velká a zasahuji mu do vzdálenosti, pokud má Fakut screeny může linknout.
    * Dále tu máme Tobacca názor na jeho stavby je subjectivní někomu se tyto domečky líbí, mě osobně ne ale to je jen můj názor.

Poslední úprava: 14. února 2019
  20. Webess

Webess Nightmare

@FreestyCZ, ak sa rozhodneš realizovať tento projekt na trochu inom mieste alebo vytvoríš úplne nový projekt, prosím vytvor si novú žiadosť. Pokúsime sa ti ju schváliť, čo najskôr. Zamykám.

Stav vlákna:
Vlákno je uzamčeno pro další příspěvky.

Sdílej tuto stránku