1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Extra Utilities - Builder´s wand; OpenBlocks mod

Vlákno v 'Diskuze & Offtopic & Bugy' založil sendys99 20. prosince 2014.

?

[PRŮZKUM] Jste pro přidání receptu na Builders Wand? Jste pro přidání modu OpenBlocks?

1. Jsem pro obě varianty, čili Wand i OpenBlocks.

83,3%
  2. Nejsem ani pro jednu variantu.

Hlasy: 0
    0,0%
  3. Jsem pouze pro přidání receptu na Wand.

5,6%
  4. Jsem pouze pro přidání OpenBlocks.

11,1%
  1. sendys99

sendys99 Registered

Je to již delší dobu, co si pokládám tuto otázku. Dnes jsem se zeptal na IRC, každopádně odpověd je mi (a taky několika lidem, a nejen obyčejným hráčům) stále nejasná.

Týká se to jedné úžasně užitečné věci - a to Builder´s wand. Recept má, o tom nemluvím, ale ten recept je nemožný - resp. vycraftit nebo jakkoliv získat Unstable ingot je nemožné. A pro větší projekty - je kvůli nefunkčnosti builderu nebo neschopnosti filleru pro stavění prostě potřeba.

Dnes na IRC se o tom rozjela vášnivá diskuze - a také mnoho konspiračních teorií. Jeden tvrdil, že unstable block odstraňuje textury kolem samotného bloku - a je to vlastně takový malý X-ray. Dobře, proč ale rovnou nezakázat unstable block? Další zase říkal, že division sigil je zakázaný přímo v configu, k čemuž se nakonec dospělo, že je pravda, a tam byl zase problém, že při aktivačním rituálu na unstable ingot je vedlejší produkt (prý moc OP) cursed earth. Ale pak zde bylo mnohem více nápadů, jak by se dala Builder´s wand zpřístupnit. Ta první varianta je změna receptu. Tak, aby se dala opravdu craftit. Např. ze sticků a skla, a nápadů by se našlo mnohem víc. Ta druhá varianta, která napadla mě, je ta, že se prostě přidá do "shopu" na spawnu, jako např. Chisel nástroj. Myslím, že tato varianta by taky nebyla špatná.

Můj další dotaz (na přání @Eradas -e) spočívá v modu OpenBlocks. Přidává mnoho dalších utilit - XP Drain, Vacuum hopper, a pokud teda nepřidává žádné ore (o čemž silně pochybuji), tak si myslím, že by tam neměl být také žádný problém.

Prosím o vyjádření hlavně @Welfare93 -ho, protože se k tomu vyjádřil jak @dwi, tak @Fisa1 a nebo @_CJ_. A hlavně - Welfare jako tvůrce (nebo prostě ten hlavní) modpacku by měl mít o takovýchto věcech přehled.

Je to jen návrh/dotaz, ale myslím, že by věci zmíněné nahoře prospěly většině hráčů.

Děkuji za trpělivost a za pozornost. Děkuji za to, že se spustil TC3. Děkuji za to, že mám tu čest tady hrát. Děkuji za to, že ještě nemám ban. Děkuji @LordL3go -vi za to, že mě dovedl k MC. Děkuji svým rodičům za to, že jsem tu. Děkuji Karlu IV., který nenechal naše země napospas smrti. Děkuji praotci Čechovi za to, že přišel na horu Říp. A jestli jsem na někoho zapomněl, tak děkuji všem ostatním =D

• Souhlasím Souhlasím x 3
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  2.  
  3. TheMoleCZ

TheMoleCZ Registered

Souhlasím, že Builder's wand je super věc, která stavění pěkně ulehčuje. Osobně už jsem na problém s absencí možnosti vyrobit unstable ingot narazil už jednou, když jsem chtěl udělat Ethereal Glass (sklo, kterým nemůžou projít mobové, ale hráči ano). Ona je tu vlastně většina extra utilities zakázaná, což sice u některých skoro cheat předmětů dává smysl, ale třeba u transfer nodes to moc nechápu (pokud to zrovna u nich teda není kvůli něčemu jinému). Ohledně OpenBlocks myslím už Welfare jednou něco říkal, ale už si moc nepamatuji proč, že tu vlastně nejsou. Mají v sobě pár pěkných věcí (třeba ty tanky, normální liquid xp, building guide a hlavně elevator, který sice měl být nahrazen ve wafleho modu, ale to zas skončilo nějak neúspěšně) a i kdyby nebylo povoleno všechno z nich, tak by bylo fajn je tu mít.

• Souhlasím Souhlasím x 4
  4. Arothe

Arothe Registered

Ano, Wafleho mod... neříkám, že Wafle nedělá co může, ale přiznejme si.. Více než polovina věcí z tama nemají recept a ty co ho mají z nějakého důvodu po většinou stejně nejdou udělat. viz "tile.h_adv.worklighthugeBlock.name" anebo Worklight sice má recept, ale v receptu jsou použity IC2 iron platy, u kterých si nejsem jistý, jestli je možné je vycraftit (většina platu se konvertuje na railcraftove). Lampy jsou také hezké.. ovšem, kdyby šly vycraftit, stejný problém. Takže nakonec, když si to sečtu, mi přijde, že jediná věc co jde snad použít, je glowstick :p

• Souhlasím Souhlasím x 1
  5. sendys99

sendys99 Registered

Jak ovšem vidím, další reakce se asi nedočkám... I když dle průzkumu by tu nebyl (zatím) nikdo proti...

6. dwi

dwi God

@Welfare93 má nějakou zkoušku v pondělí, pak s tím něco udělá :)

• Děkuji! Děkuji! x 2
  7. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Takze pravdepodobne se udela recept na unstable ingoty, protoze division sigil (nebo jak) dela jakousi temnou dimenzi coz by ne serveru znamenalo spoustu problemu a bordelu - to nechceme.

Ad - openblocks - ty pravdepodobne ne, vime ze je tam dost peknych veci, ale autor modu je dosti ehm hnup a jeho mod nekomunikuje s ostatnima jak by mel. Dalsi vec jsou ruzne chujoviny jaky tanky ktere chteji zrat krome obrovskeho mnozstvi FPS aji TPS protoze se na serveru musi pocitat pretykani kapalin z jednoho tanku do druheho -> velky problem. Podobnej efekt bude s vacuum hopper - no jeste se na to asi podivame a uvidi se - zatim predpokladam spise ne...preci jen TPS a mene lagu je dulezitejsi. Kdyby to slo taky bych nektere veci rad pouzival no :)

Uvidime jak to dopadne po waflikove pondelni zkousce ;)

• Děkuji! Děkuji! x 1
  8. Eradas

Eradas Registered

Nebolo by ľahšie zakázať veci, ktoré by lagovali než takto odvrhnúť celý mod? Samozrejme v prípade, že by sa nezakázalo viac ako 90% vecí :D

• Líbí Líbí x 1
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  9. sendys99

sendys99 Registered

Dobré mít povolené třeba 5% z modu, než jej celý zavrhnout, každopádně pokud je autor de.... chtěl jsem říct hnup :D, tak to asi nepujde, ale tak záleží na ostatních :)

Díky za vyjádření.

10. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Ja myslim ze uplne staci jake jsou problemy s minoritnim opravovanim receptu aka spatne obvody. Tady by jiste chybel tu a tam naky item na crafteni a tak. Zalezi jak se bude wafli chtit nebo jesli mu nekdo poslete hotove dilo kde jsou vyskrtle vsechny spatne veci (jinak se to musi samozrejme projit a podivat co to je za ptakoviny .. no a to se radsi bude delat asi celkovej update...tak uvidime)

Primarne by to chtelo opravit vsechny problemy, co aktualne jsou a vime o nich, nez si pridavat dalsi, ktere by delal novy mod (o kterem navic vime, ze by je delal velice rad :) ) Ale tim nerikam, ze se na to vykasleme. Jen aby nekdo nemel prehnana ocekavani ;)

11. Welfare93

Welfare93 Modder/Mod

To extra uttilities vyřešim změnou receptu.
    Budu tu dělat i s celkovým updatem modpacku a i serveru (pluginy), takže to náký čas zabere.
    Můj mod: Není teď vůbec čas na něj. Spousta závěrečných testů, semestrální práce a předtermíny zkoušek. Možná ke konci zkouškového už budu mít volno na něj.

OpenBlocks: Problém je že jsou spíše CloseBlocks i když jsem se na ně asi 3/4 roku nepodíval. Největší problém je že jeho "tanky" na tekutiny mají tu reálnou fyziku, kterou vidíte v tom přelejvání vody,atd. Tohle byla jediná věc co mi v poslední době v minecraftu lagovala pc a i tps to poměrně nevyrovnaně zatěžovalo. A pár dalších věcí tam je na tom podobně.
    No a podle tehdejších testů a současné wiki OpenBlocks neuznává tanky,atd z jiných módů. A funguje jen s vanilla a svýma věcma.

• Informativní Informativní x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  12. sendys99

sendys99 Registered

Díky @Welfare93 za vyjádření. Přeju hodně štěstí při zkouškách. :)

• Souhlasím Souhlasím x 2
  13. sendys99

sendys99 Registered

Zdravíčko :) @Welfare93, můžu se zeptat, jak to vypadá, popř. jak dlouho to bude trvat? Díky moc (Ne že bych to potřeboval, ale zajímá mě to :D)

14. Welfare93

Welfare93 Modder/Mod

Včera vyšla nová verze binnieho, která snad opravuje všechny hnusné chyby co ten mod má.
    Dneska čekám už jen až naběhne http://teamcofh.com/ pro ThermalExpansion, ThermalFoundation, COFHCore a NetherOres. Asi jim to někdo schodil, problém je že big reactors,atd potřebují novější COFHCore.

• Děkuji! Děkuji! x 1
  15. TheMoleCZ

TheMoleCZ Registered

Když mi přišel mail z bitbucketu, že binnie konečně opravil ten problém s gregem, tak jsem si říkal, jestli nemám vidiny :D Jinak http://teamcofh.com je strašně nespolehlivá stránka, která se vždycky načítá strašně dlouho, takže updaty jejich modů stahuji rovnou na CurseForge: http://minecraft.curseforge.com/members/TeamCoFH/projects

• Informativní Informativní x 2
  16. sendys99

sendys99 Registered

17. Welfare93

Welfare93 Modder/Mod

Plný upgrade nahrán.

Pouze některé módy nebyly upgradnuty, buď z důvodu kompability a nebo protože už hold zmizeli z povrchu zemského. Steve-carts-2 vyprsela platnost jeho stránek,atd

18. sendys99

sendys99 Registered

Díky, myslím že příspěvek může být uzamčen :)
    [DOUBLEPOST=1420969647,1420968247][/DOUBLEPOST]Hm, tak s wandkou je pořád problém - v NEI jsem nenašel nový recept - proběhla tedy změna nebo ne?

19. Welfare93

Welfare93 Modder/Mod

aaaa, sakra. jeste na to kouknu.

• Zábavné Zábavné x 4
  20. duvik

duvik Registered

Nechce se mi kvůli dotazu zakládat nové vlákno tak se zeptám:
    Je nějaká naděje povolení NPC wandy pro hráče ? (CustomNPCs)
    Třeba že by se musela nějak zasloužit.

• Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  21. fretka323

fretka323 Registered

Když se už bavíme o NPC, tak JA SCU NPC ZBRANĚ!!
    Hlavně samopal s kadencí Tatatatatatata zní dobře :3

Edit Fisa1: nic nebude! malým zvířátkům zbraně do tlapek nepatří!

Poslední úprava moderátorem: 11. ledna 2015
    • Zábavné Zábavné x 3

Sdílej tuto stránku